Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is elképzelitek hogy az...

Ti is elképzelitek hogy az évszázadok, évek, évszakok, hónapok hol helyezkednek el és milyen színűek?

Figyelt kérdés
Nekem az évszakok egy körbe vannak. Északon az ősz, keleten a tél, délen tavasz, nyugaton nyár. Minden hónapnak meg van a színe is. Az évek egy bizonyos formában jönnek. 2000-ig lentről felfelé, 2000 után jobbra. 2020 körül megint felfelé fog tartani utána sorban fentről le 100 évenként. 1 milliárd után jobbra végtelenig. A pénzhez és számoláshoz másképp képzelem el mint az évszámokhoz. A hétfő fehér, a kedd zöld, a szerda narancssárga, a csütörtök barna, a péntek szürkéslila, a szombat kék, a vasárnap sárga.
2015. dec. 24. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is van, de inkább csak csupa logikátlan képek.

A hétfő színespapír, a kedd óceán, a szerda szürke cicák sárga alapon, a szombat kifestő. A többit nem tudom.

Az évekre csak a saját életemből van. 2002 és 2004 pl kéményseprő.

A március egy kép az alsó tagozatos olvasókönyvemből, a szepteber egy fél holdban ülő kislány, az október az ovis kert....

2015. dec. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én inkább kis naptárakat szeretek rajzolni és azon nézni hogy hogy telik az év.
2015. dec. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szinesztéziás vagy akkor te is.

Nekem az évszakoknak nincs színe, a hónapoknak sem, a napoknak van, meg az egyjegyű számoknak.

A hétfő indigókék, a kedd ezüst, a szerda vörös, csütörtök zöld, péntek kék, szombat aranybarna, a vasárnap meg sárga, zöld csíkokkal. Olyasmi, mint a szigetelőszalag színe, csak fénylik.

A számok: 1: szürke, 2: barna, 3: aranysárga, 4: kék, 5: zöld, 6: vörös, 7: halványsárga, 8: sötétkék, 9: narancssárga. Ja és a nulla ezüst színű.

Az évek meg úgy jönnek, hogy 2000-ig balról jobbra, százasával. A huszadik század legalul, a tizenkilencedik meg fölötte egy sorral és így tovább visszafelé. 2000 után nem új sorban folytatódik a 21. század, hanem elkanyarodik felfelé.

Egy év simán egy sor, a hetekben viszont körben vannak a napok.

2015. dec. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én szeretem a történelmet, és nálam az évszázadoknak is vannak színei, legalábbis olyan asszociációkat társítok hozzájuk, ami megkülönbözteti egymástól őket így... :D


A hónapokhoz én inkább benyomásokat, emlékfoszlányokat, képeket társítok, nem konkrét színeket.


A hét napjaihoz meg semmit, ezen még el sem gondolkodtam, de most hogy agyalok rajta, ezekhez is inkább különféle asszociációk, érzetek társulnak és nem meghatározott színek.

2015. dec. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!