Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi bajom van? Nem akarok...

Mi bajom van? Nem akarok párt, de mégis? (kissé hosszú)

Figyelt kérdés

Nos, 19 éves vagyok, és evésproblémákból most lábalok ki (bulémiás jellegű, kajafüggőség, binge eating). Ennek köszönhetően híztam is 10kilót, ami még jobban hazavágta az önbizalmam, főleg hogy kicsi korom óta testképzavarom van. Nagyon sokáig erre a mentális betegségre támaszkodtam, ez volt az egyetlen társam. Viszont amióta jobban lettem (saját erőmből + pszichológus), rájöttem, hogy sokkal több lehetőségem van a kajáláson túl. Még rajtam van az a plusz kiló,amitől viszont meg akarok szabadulni. Főleg azért, mert jobban akarom érezni magam a bőrömben.

Viszont...most elkezdtem beszélgetni egy sráccal, és úgy tűnik, hogy kedvel is, mármint többet is akarna tőlem. Én is kedvelem, viszont az önbizalomhiány miatt nem merek pasik felé közeledni. Sose mertem nyitni, ha pedig valaki bepróbálkozott, akkor menekültem, mint a nyúl. Szoktam irigyelni mindenkit, akinek párja van, mert odabújhatnak valakihez, szerethetnek valakit, de nekem egyedül kell maradnom. Ezen pedig kesergek, mert nem érzem igazságosnak. Tudom,elég nagy kétszínűség, de így érzek. Viszont most hogy itt van ez a kedves fiú, megint menekülnék. Félek egy kapcsolattól, félek feladni a "szabadságom". Az is lehet, hogy csak így az elején ijedtem meg, de őt meg nem akarom átverni, hogy esetleg kedvel, azt hiszi, hpogy én is töbebt akarok barátságnál csak azért, mert kedves vagyok vele. Alapvetően egy kedves és viccelődő típus vagyok,főleg írásban. Csak neten beszélgetünk. A valóságban nehezen oldódom.


Köszi, hogy elolvastad és előre is köszönöm a válaszokat!



2015. dec. 26. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Jársz még mindig pszichológushoz?


Ha igen, akkor szerintem ne itt várj választ a kérdésedre, mivel ennek a gyökére valszeg nagyon mélyen van és azt kell megoldani először.


Értelemszerű, hogy valójában akarod a kapcsolatot, csak a betegséged közbeszól. Tudom, hogy nem nagy tanács de így, hogy érdeklődik irántad a srác szerintem csak úsznod kéne az árral. Nem érdemes bezárkózni és szenvedni, főleg ha később megbánnád, hogy elszalasztottad ezt a lehetőséget.


Nem értem, hogy miért kéne bárkinek is ebben a világban egyedül maradnia. Az én pszichológusom szerint az egyik legfontosabb feladata az embernek a pártalálás mivel az ember társas lény, akárhogy is szenvedünk.


Késő van, remélem érthető voltam.

2015. dec. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Csak azért írtam ki, mert teljesen más, ha valaki külső szemmel látja. Meg azért itt van még pár rendes ember. :)


Most egyelőre nem járok pszichológushoz, azt mondta, hogy elenged most 2 hónapra, hogy meglássuk, hogy boldogulok. Bár ő volt az egyetlen, aki működött, úgyhogy sokat voltam egyedül az evésproblémámmal. Nehéz tőle elszakadni. Benne van a megfelelési vágy, gyerekkori csalódás. Meg előtte diétáztam is.


Nem régóta beszélünk, úgyhogy lehet, hogy túl is reagálom. Bennem van, hogy nem azt a csajt kapja, akit elképzel. Amúgy a pártalálós mondatodat köszönöm.:)


Érthető teljesen, és nagyon köszönöm a válaszod! Ment a zöld kacsó.

2015. dec. 27. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!