Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Léteznek erkölcsös emberek?

Léteznek erkölcsös emberek?

Figyelt kérdés

Ez alatt nem aszexuálisat értek, nem is erkölcscsőszt. Olyan emberre gondolok, akit nem sodornak el a vágyai más embertársai rovására. Pl. harmincasként nem kezd viszonyt éretlen lánnyal- naiv lehet a kora miatt pl.18 éves vagy egyéb okokból, tapasztalatlanság miatt éretlen, de egyébként már nem tini nővel. Nem tart fenn párhuzamos kapcsolatot, hanem képes vagy megjavítani a kapcsolatát, ha nem lehet jobbá tenni, kilépni belőle és úgy kezdeni egy újba bele. Nem használ prostituáltat, nem akar egy másik embert tárgyként használni csak hogy neki jó legyen.

Van-e olyan ember, aki nem használja ki egy másik ember esendőségét, csábíthatóságát, szociális helyzetét a saját örömére, hanem van benne felelősségérzet a másik iránt.

Példákat tudnék még hozni nem csak a szexualitásból, munkahelyi, etikai kérdéseket is mondhatnék (pl. pénzügyi csalás, képmutató nyalás felfelé a ranglétrán). Mindezeket nőkre is lehet vonatkoztatni, de bizonyos tekintetben a társadalom a férfiakkal elnézőbb, mint tudjuk egy férfi "macsó" lesz a hódításai és hatalmasabb az egyre növekvő pénztárcája által. Vannak hasonlóan gondolkodó emberek? Én nem érzem olyan szélsőségesnek a gondolataimat, mégis kevés erkölcsös embert ismerek.


2015. dec. 29. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
ugy látom, nem pontosan erkolcsos embert keresel, hanem teljesen büntelent. olyan pedig nincs. még magamrol se mondhatom el, pedig igyekszek :(
2015. dec. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem bűntelent, én sem vagyok az. Vannak rossz napjaim a munkahelyem, vagy a családommal, de nálamnál fiatalabbat nem használok ki. Pedig ez manapság nagyon elfogadott. :(
2015. dec. 29. 14:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Minden embernek van erkölcse, így minden ember erkölcsös. Legfeljebb az ő erkölcsi értékrendje eltér a tiédtől.

Na de ki mondja meg, hogy melyikőtöké a helyes.

Az első példádnál: szerinted erkölcstelen az a 30-as. aki 18 évessel kikezd. De miért az, ha egyszer mind a ketten boldogok, mindketten csak pluszt kapnak a kapcsolattól. Lehet, hogy a harmincastól több törődést és szeretet kapna, mint a vele egykorú, még éretlen, önmagát kereső fiútól. A harmincastól tanulhat, megszerezheti a tapasztalatot. Lehet, hogy a harmincassal csak 2 évig lesz együtt, de elválhatnak békében - egy 20-as fél év alatt összetörheti a szívét egy életre.

2015. dec. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez addig működik is, amíg a lány fel nem nő és nem akar egy mellérendelt kapcsolatot, amiben egyik fél sem játszik szülőt.
2015. dec. 29. 14:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor elválnak az útjaik. De ettől még az a harmincas nem biztos hogy erkölcstelen lenne.
2015. dec. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Számomra az erkölcs nem szexuális dolgokban nyilvánul meg.


Abban,hogyan viselkedünk embertársainkkal.

Abban,hogy mindenkinek megadjuk az emberi tiszteletet,és nem ártunk szándékosan senkinek.

Nem rúgunk bele a gyengébbekbe.

Elfogadjuk az embereket olyannak,amilyenek,nem ítélkezünk felettük.

2015. dec. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kicsit belefolytál itt a női-férfi kapcsolatokba, pedig az erkölcsösség sok minden másra is kiterjeszthető..

Mindenesetre igen, léteznek, ismerek is egyet, a barátomat. Olyan kegyetlenül önérzetes, és erkölcsös, komolyan lesül a bőr a pofámról, ha rajta kap valami csínyen. Előnye, hogy benne biztos megbízhatok.

2015. dec. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Léteznek, hogyne léteznének. Ők azok, akik a többiek által rendszeresen megkapják a lesajnálkozó "prűd, álszent, maradi, besavanyodott" jelzőket..
2015. dec. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vannak igen, ismerek ilyen embereket. Én is nagyon szeretnék ilyen lenni, de nehéz feladat. Nem a hűség, meg a kitartás meg a másik nem kihasználása mert ezek szerintem nagyon könnyen betartható dolgok, én kisebb dolgokra gondolok, egy-egy apró hazugság, stb.
2015. dec. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!