Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért élvezetes egyes emberekn...

Miért élvezetes egyes embereknek, ha a másikat szenvedni látják?

Figyelt kérdés
Leginkább párkapcsolat után mitől élvezi az egyik fél ha a másik szenved szakítás után. Miért húzza az agyát azzal hogy az orra alá tukmálja az új kapcsolatot.

2016. jan. 2. 22:23
1 2
 1/12 TR75 ***** válasza:
100%

Talán, mert olyan vélt vagy valós sérelmei vannak, amiken így vesz elégtételt?

Esetleg egyáltalán nem tette magát túl ezen, és zavarja, hogy a másik igen (vagy úgy gondolja, hogy a másik igen)?

Vagy lehet, hogy simán csak szemétláda?

2016. jan. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Jelen - saját - helyzetemben sérelmet nem tudnék felhozni, lévén ő szakított velem.

Ebből kifolyólag ha nem tette túl magát nem tartana semeddig írni nekem, és megbeszélni.

Ha meg szemétláda akkor nagyon félre ismertem az illetőt, ami nagyon szomorú lenne.

2016. jan. 2. 22:55
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
hogy csinálja? ugye nem közösségi oldalakra gondolsz? mert akkor töröld.
2016. jan. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 TR75 ***** válasza:
100%

Az, hogy ő szakított, szerintem igazából nem lényeges.


Ha ő szakított veled, abban simán benne lehet, hogy látja, hogy te továbbléptél, és ez sérti a hiúságát, mert valamilyen szinten jólesett volna neki, ha szenvedni lát. Mivel nem látott ilyesmit, tesz róla, hogy rosszul érezd magad a bőrödben.

2016. jan. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Annál direktebb módon, képeket küldözget erről. Snapchaten stb.
2016. jan. 2. 23:10
 6/12 A kérdező kommentje:

Én szimplan próbáltam kizárni, nem beszélni vele. Nem akartam magam még nehezebb helyzetbe hozni, azzal hogy beszéljünk, esetleg könyörögjek.


De még mindig érthetetlen számomra, abban mi a pláne ha belémrúg?!

Semmit nem tettem ellene, ez lenne a nagy "hibám" hogy nem kerestem?

2016. jan. 2. 23:14
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálja,hogy könnyen elengedted,sérti az önbecsülését.

Szeretné azt gondolni,hogy sokat jelentettél számára,mivel nem látja azt,hogy vissza akarod kapni,így nem érzi azt,hogy fontos lettél volna számára.

2016. jan. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 TR75 ***** válasza:
100%

Az a pláne ebben, hogy magának örömet okoz/levezeti a frusztrációját azzal, hogy beléd rúg. Szerintem ezt nem kell megértened. Vannak ilyen emberek. Szerintem az egyetlen megoldás, hogy kirekeszted az életedből. Ha ehhez az kell, hogy letiltod a fácsén, meg úgy általában, akkor tedd azt.

Persze azért az is kérdés, hogy te ezt a szakítást mennyire szenvedted meg.

2016. jan. 5. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én még mindig szenvedek ettől. Szeretem, szívesen lennék vele újra. Sokat gondolkodtam azon, mivel ébreszthetem rá hogy ennek nem lehet így vége.


Úgy voltam vele, idő kell és ha tényleg lenne ebben jövő, akkor ráébred, jeleket ad. De nem pont ilyen jeleket vártam :/


Így 2-3 nappal később, hogy leülepedett, az is felmerült bennem, a maga módján talán ezzel akart valami reakciót kiváltani. (vagy csak mentegetem, nem tudom mi lenne a jó megoldás)

2016. jan. 5. 11:24
 10/12 TR75 ***** válasza:
100%

Igen, akár az is benne lehet a pakliban, hogy "csak féltékennyé akar tenni". Vagy - ha tudja, hogy padlóra kerültél emiatt - meg akarja mutatni, hogy bezzeg ő él, mint Marci Hevesen.

Te tudod, van-e esély arra, hogy rendeződjön a kapcsolatotok. Mi a kapott információk alapján csak ennyit tudunk mondani, amiket itt leírtunk.

Én (hasonló helyzetben) igyekeznék eltűnni a képből, lehetőséget sem adva neki, hogy élvezkedjen. Szerintem, ha ő szakított és aztán még így szenyózik, akkor ez egy olyan ember, aki nem érdemli meg a figyelmedet.

Viszont, az a helyzet, hogy azt azért muszáj megjegyeznem, hogy mi csak a történet egyik felét ismerjük (azt is elég homályosan). Nem azt mondom, hogy akkor most pakolj ki, mert szerintem a GyK nem az a hely, ahová ilyesmit ki kellene rakni, de az tény, hogy mi a másik oldal véleményét még ennyire sem ismerjük.

2016. jan. 6. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!