Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy átlagkeresetű embernek...

Egy átlagkeresetű embernek hogyan lesz lakása? (Havi 90-150 között kereső)

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozom és annak ellenére, hogy 2-3x-át keresem, nem mindig kívánja az ember ezt csinálni..de így is legalább 2-3 év meló mire egy kisebb lakást tudnék belőle venni


Akkor mivan azokkal akik Magyarországon dolgoznak, sosem vesznek lakást?



2016. jan. 3. 08:55
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

6os, igen én is ezen agyalok :D

De persze még nincs meg az összeg, de inkább eléldegélek szüleimmel és hozat vmi pénzt is, mint hogy legyen egy lakásom ami csak úgy van :D


de nem vagyok pénz szaki, és nem tudom mibe lehetne..te miben gondolkodsz, gondolkodnál?

2016. jan. 3. 13:48
 12/14 anonim ***** válasza:

Sehogy. Én 150 ezret keresek, amiből csak rezsit és kaját kell fizetni, mégsem tudok igazán félretenni (igaz, sokszor besegítek otthon anyagilag). Gyakorlatilag nem tudom, hogy mi a tökömre megy el a pénz és nem élek nagy lábon.


Viszont ha feltételezem, hogy van egy párom akivel együtt élek (és annyit keres, mint én), akkor azért azt is feltételezném, hogy legalább egy százast félre tudnánk tenni havonta úgy, hogy nincs nyaralás, nincs hobbi és nincs kirándulás. No nem hiszem, hogy nekem megéri ez...


Főleg úgy nem, hogy külföldön én is több mint háromszorosát megkeresném kezdőként annak, amit most keresek + egy rakat juttatás.

2016. jan. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hát olyanba szeret bele, akinek van lakása...
2016. jan. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Vannak hullámok, amikor lehet hétköznapi embernek is jó bizniszt csinálni. Ebből vannak extra bevételek.

Ilyen volt pl. '89 után a bolhapiacozás (Bécsből behozni és többért eladni, az élelmesebbek héztartási gépeket is hoztak be Győrig és onnan árulták), Tescoban megveszel akciósan minden műszaki cuccot áron alul, azt is tudod a Vaterán árulni. Ezt seftelésnek is hívják, ebből lehet komolyabb összegeket is gyűjteni.

Aztán volt a bankrobbanás, akkor 25-27%-os évi hozamok voltak, ott is gyorsan kellett kapcsolni, hogy ez a lehetőség van.

Aztán ott volt az önkormányzati lakások megvásárolási lehetősége fillérekért. Ott is lehetett irányítani kicsit az ingatlanhelyzetedet, hogy cserélj egy ilyenre, aztán megvedd.

Ezek mind legális lehetőségek voltak!


Lehetett kapni kárpótlási jegyeket is, abból is hozzájöhetett egy kicsi.


Van, aki arra is ráérzett, hoyg a budai ingatlanok többszörösét fogják érni a pestiekének és inkább oda szerzett akkor, amikor még azok olcsóbbak voltak a pestieknél.


Ma is ha van orrod hozz, hol fognak nőni a négyzetméterárak, eladhatod amid van és veszel ott, ahol most olcsóbb, de 3 év múlva a dupláját fogja érni.


Ha több évtized alatt minden ilyesmire van szemed és tettvágyad is, akkor jobb helyzetben vagy, mint akinek nem volt.


Aztán bármikor jöhet egy újabb államosítás, mint '46-ban volt, és akkor újra volt, nincs.

2017. ápr. 9. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!