Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az informatikai munkakörök,...

Az informatikai munkakörök, programozás, stb. nem érzitek úgy, hogy rombolja, leépíti az életetek többi területeit?

Figyelt kérdés
Olyan fanatizmust, igényel, hogy amint ebben fejlődtök, az élet többi része elsorvad, beszűkül, leépül.
2016. jan. 3. 17:34
 1/5 anonim válasza:

Nem érzem úgy. Valakinek ezeket is meg kell csinálni, hogy pl. élvezhesd, használhasd ezt az oldalt. Ha nem léteznének informatikusok (mert mind úgy gondolná, hogy a munkájával csak leépíti az életének a többi területét), akkor még mindig a huszadik század elején tartanánk. Ennek pedig szerintem te sem örülnél.

Egyébként a normális emberek egészségesen el tudják választani a munkájukat az életük többi részétől.

2016. jan. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel másabb mint a többi ülő munka?
2016. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azok a munkák, amikhez mindenki ért és könnyen végezhetőek, rosszul fizetnek. Az értelmiségi munka kevesek által végzett, stresszes, sok tanulást igényel. Ezeket jó, átlagosan 600 bruttó berekkel honorálják.


Persze autópálya mérnök sokkal.többet tud lopni és kevesebb munkával tud pénzre szert tenni.


Féltelek, télen bemegyek, nyáron edzeni megyek, utána megyek be. Bent megbeszéljük, ki hogy érzi magát, majd megbeszéljük a feladatokat. Mindenki választ. Dolgozunk. Ebéd után kávénál egyeztetünk. 8 óra munka után irány a szabadidős tevékenységek. Ha a munkád a hobbid, nem szenvedés. Persze egy mérnöki MSC nem könnyű dolog. Mocsok sokat kellett tenni érte. De mit tehetek! Máshoz nem értek :) midig is az algoritmusok kötöttek le, már 5 évesen is.


És persze a nap végén tudom, hogy amit azzal alkottam előbbre viszi az emberiséget.


Egy ügyvéd, vagy egy bankár ezt nem tudja elmondani. Hát még egy közmunkás.!


Amúgy tanár akartam lenni. Mások szerint volt is érzékem hozzá. De a tanáraim mind mondták, hogy ne tegyem, mert rosszul fizet.

2016. jan. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Másban is lehet fanatizmus. Pl rajongani egy focicsapatért, több 100 eurót kiadni egy belépőért is fanatizmus, meg utazni a zenészek koncertek után kontinensről kontinensre.
2016. jan. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a munka legalább hasznos és pótolhatalan. Egy takarító, eladó, sofőr stb munkája gépekkel simán kiváltható. Én pl. biztos vagyok benne, hogy 15 éven belül már csak önvezető kamionok lesznek
2016. jan. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!