Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy is van ez a rasszizmus?

Hogy is van ez a rasszizmus?

Figyelt kérdés

Igyekszem röviden elmesélni a történetem. Egy átlagos magyar 20-as évei elején járó lány vagyok. Kiskoromban többször hallottam, hogy szídták a romákat, és mindig azt gondoltam, ez nagyon csúnya dolog, bőrszín alapján nem szabad általánosítani, mint ahogy hajszín meg bármi más alapján.

Azóta eltelt sok év, és azóta egy rakásszor belém kötöttek ok nélkül, ma például a hajamat húzták meg a buszon mert az vicces. De mit tehet egy 45 kilós lány aki nem akar bajt..

Magyar ember még sosem kötött belém. Én azt vallom hogy mindenki egyenlő, mindenkit annak tartok de.. mégis kialakult hogy egyszerűen tartok tőlük, nem szándékos, de nem tudok ellene mit tenni. Akkor én most rasszista lennék?



2016. jan. 3. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Akik valami nagyon értelmesnek tűnőt akar mondani, vagy csak azt akarja mondani, amit a társadalom hallani akar és sosem élt közöttük, az rasszistának fog tartani, de én tudom, miről beszélsz, én inkább elővigyázatosságnak nevezném... :D Persze az örök érvényű közhely fennáll, hogy van köztük normális is, nekem is vannak cigány barátaim, akik normálisak, de nagyon kevés.
2016. jan. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Látod? Mégsem vagyunk egyenlőek, hisz tapasztaltad, milyen primitívek. Meg azért sem vagyunk egyenlőek, mert nekik kinyalják a valagukat, a magyar ember pedig szarba van nézve. Belém rengetegszer kötöttek! Itt jön az, hogy nem tudom levetni az előítéleteket, és ha cigányok vannak a közelembe, próbálok résen lenni. Ezt hívják okozatnak
2016. jan. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Rasszista az aki ok nélkül csak a bőrszín miatt tesz különbséget.A "kisebbség" nem véletlenül nem az emberek kedvence ez még nem rasszizmus erről nagy részben ők tehetnek.Amint tapasztalod te is nem egy átlagos fehér ember köt beléd hanem egy másik fajta..
2016. jan. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Szóval ők bántanak téged és te vádolod magad rasszizmussal? Logikus. Arra nem gondoltál mondjuk hogy ők azok akik a bőrszíned miatt kötnek beléd? Engem nem egyszer akartak megverni azzal az indokkal hogy én egy "gádzsó" vagyok.
2016. jan. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem az a rasszizmus, ami ok nélküli. Én pl. nem utálom a feketéket, de nem is ismerek egyet sem. Így könnyű.


De egyszer kiskoromban ugrott rám egy nagy kutya. Azóta minden kutyától félek. Írod, hogy ez kialakult benned. Szerintem ez normális. Ha csak szőke emberek kötöttek volna beléd, velük szemben is kialakult volna egy averzió.

2016. jan. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
A probléma ebben az esetben csak az, hogy aki a buszon zaklatott téged, az egy zaklató, bűnelkövető volt Te pedig egyértelműen összemosod a zaklatás vagy a bűnelkövetés gyakorlatát a roma kisebbséggel. Én magyar vagyok és engem teljesen normálisnak mondott magyar gyerekek és tanárok zaklattak éveken keresztül az iskolában és amikor átkerültem ez miatt egy másik iskolába ahol roma gyerekek is voltak, abban az iskolában soha nem zaklatott vagy bántott engem senki sem. Hanem egyetértés és barátság volt a roma és a magyar gyerekek között. Konfiltusom nekem is volt roma származású bűnözőkkel, de legutóbb pl. egy magyar származású bűnöző rövidített meg 40 000 Ft–al. Tehát a bűnözés vagy zaklatás nem származástól függ. Az igaz, hogy a romák között a rendkívül hátrányos helyzetük miatt valóban sok a bűnöző, de ez még nem azt jelenti, hogy ez minden romára igaz lenne. Aki bűnözők az bűnöző és kész és nem a bőrszín vagy a hovatartozás számít.
2016. jan. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1) "Magyar ember még sosem kötött belém."


Ez egy rasszista kijelentés, mert a magyar cigány is magyar.


2) Az, hogy nem cigány még sosem kötött beléd, véleetlen. Közöttük is vannak primitívek, bár elismerem, a cigányok között több.


3) Nem árt tudni, utánagondolni, hogy az, hogy a cigányok között több a primitív, nem csak az õ hibájuk, biztos, hogy nem a bõrszín, a "rasszjelleg" az oka, hanem társadalmi körülményeik. Igaz, ezt fárastóbb végigondolni, mint egyszerûen kijelenteni, hogy "ezek ily3enek".


Vannak közöttük

2016. jan. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én elismerem , hogy van némi alapja az előítéletességnek a romákkal szemben , a börtönökben pl 10-ből 7 rab tartozik ehhez a kisebbséghez.

Ez viszont nem a származásuk miatt van , hanem a társadalmi körülmények és a neveltetés miatt , akik ő helyzetükhöz hasonlóan élnek sokkal könnyebben mennek el rossz irányba , ez nem függ a származástól. Persze könnyebb ítélkezni , az egész 'csoportot' elítélni , mintsem gondolkodni.


Rasszista akkor lennél , ha egy egész kisebbséget elítélnél , nem csak azokat akik teszem azt neked ártottak. Érdemes tudni , hogy minden utálat és gyűlölet alapja a félelem , rasszistává akkor válik valaki , amikor a félelmei társulnak a tudatlanságával.

2016. jan. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tomi35 ***** válasza:
90%
Aki rasszista az előitéletes, te pedig utóitéletes vagy.Tehát nem vagy rasszista.
2016. jan. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!