Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyivel lesz másabb egy...

Mennyivel lesz másabb egy cigány (mondjuk cigány lány), ha rendes magyar szülőknél nevelkedik fel 2-3 eves kora óta?

Figyelt kérdés
Lehet ugyan olyan normális mint a magyarok "java"? Szerintetek érdemes ilyen lánnyal összejönni, magyar értelmiség létemre? Ő viszont nem egy tudós természet, hablehet igy fogalmazni. Viszont egyre kevesbe latszik rajta, hogy cigány. A régi képeken sokkal jobban látszik. Létezik ilyen?
2016. jan. 4. 21:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Trollkodast nem kérek!
2016. jan. 4. 22:03
 2/15 anonim ***** válasza:

Te ismered a lányt és a családját, te látod a kinézetét, a viselkedését, a habitusát, nem pedig mi.


Vannak rendes cigányok, ahogy vannak suttyó magyarok is. De a származásából és abból, hogy nem a legokosabb mi nem fogunk tudni következtetést levonni.

2016. jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%

Jár egy-két cigány diák az iskolámba (egyik az osztálytársam), és csak jót tudok róluk mondani. Igazából, meg sem különböztetem őket a többiektől, hisz nincs miért. Kedvesek, viccesek, az egyik kitűnő tanuló...és a szüleik szintén roma származásúak.

Kicsit változtass a hozzáállásodon.. :)

2016. jan. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
Szóval szeretnél egy olyan cigány lánnyal összejönni, akit már most lenézel...aha...gyönyörű vagy kedves "értelmiségi".
2016. jan. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
En nem nézem le, pont azon vagyok meglepődve, hogy normalis. Csak óvatos vagyok inkább. Kellemesen csalodok benne amugy. Csak a véleményetekre voltam kivancsi.
2016. jan. 4. 22:35
 6/15 anonim ***** válasza:
35%

"En nem nézem le, pont azon vagyok meglepődve, hogy normalis."


Ez pont azt jelenti, hogy lenézed. Gondolkodj már el magadon. Ha valaki ezt mondja neked: "meglepődtem, hogy nem te raboltad ki a bankot", akkor ez azt jelenti, hogy kinézi belőled, hogy akár bankrabló is lehetsz. Vagyis, ha te meglepődtél rajta, hogy akár normális is lehet, mert cigány, ez azt jelenti, hogy valamilyen értelemben lenézed a cigányokat, és ezzel őt is. Na, nem magyarázom tovább, szerintem érted.


Egyébként a kérdésre válaszolva: ha egy cigányt magyar család nevel fel 2-3 éves kora óta, akkor a magyar család normáit fogja magáévá tenni, vagyis teljesen úgy szocializálódik, mintha magyar lenne. Semmilyen különbség nem lesz közte és egy kortárs magyar lány között. Gondolom még a beszéde is teljesen olyan, mint egy magyar beszéde (hanglejtés nem cigányos, nem káromkodik, trágárkodik).


Olyan egyébként nincs, hogy "a vérében van" pl. a lopás, "cigánykodás", mert ezek a dolgok nem veleszületett dolgok, hanem szocializáció eredményei, azaz tanult dolgok. Ha valaki viszont nem ilyen közegben nő fel, hanem rendes, középosztálybeli magyar családban, akkor úgy fog viselkedni, mint egy rendes, középosztálybeli magyar. Lehet az illető néger, kínai, cigány, akármilyen.

2016. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem abszolút jogos az,hogy megkülönbözteted.

Nagyon rossz ez a szöveg,hogy vannak suttyó magyarok is és jó cigányok is...valóban,ez tényleg így van,azonban nem mindegy az arány.

Külsejére nem hiszem,hogy annyira kihatna,hogy milyen család nevelte fel,maximum divatot nézve.

Vérén egyébként valószínűleg kijönne az,hogy cigány...én semmiképpen sem ajánlok egy ilyen lányt,én kerülöm Őket amennyire tudom...

2016. jan. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

A vér nem válik vizzé.

Lehet olyan normális, mint egy magyar akkor is, ha roma szülők nevelik. Az, hogy mi látszik a képeken, marhára mindegy. Gondolom bejön a csajé, azért foglalkoztat a probléma.:)

A gebasz ott van bekódolva, hogy "Ő viszont nem egy tudós természet".

2016. jan. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek az összes válaszolóval valamilyen szinten: Köszönöm a válaszokat! Azert az zavar, hogy nem tudott egy tárgyból leerettsegizni...
2016. jan. 5. 10:14
 10/15 anonim ***** válasza:
48%

"normális, mint a magyarok"

Úgy beszélnek itt egyesek, mintha mi lennénk az Übermensch, miközben alkoholista, depressziós, birka nép vagyunk.

Kérdező, szűrd ki egy kicsit a fasiszta eszméket a gondolataidból, és próbálj úgy nézni a lányra, mint egy önálló emberi lényre, nem pedig egy etnikum egy tagjára.

2016. jan. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!