Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Életképtelen lennék?

Életképtelen lennék?

Figyelt kérdés

Gyakran olyan, mintha minden szociális funkciómat kikapcsolták volna. Nem tudok köszönni az üzletben. Előtte már 5 perccel rákészülök, lepereg előttem az egész életem, krízishelyzetben érzem magam. A telefonálás sajnos még ennél is nehezebben megy. Volt, hogy képes voltam 5 percen át bőgni, hogy de én nem hívok fel egy idegent.

Az írásbeli kommunikációval nincsenek gondjaim.

Iskolában már akkor sem mertem megszólalni, ha tudtam a helyes választ.

Rosszul érzem magam nagyobb társaságban, és ismerőssel sem tudok kötetlenül beszélgetni. Ha valaki olyannal kell beszélnem, aki társadalmilag fölöttem áll (apám, főnököm), akkor pánikrohamom és sírógörcsöm lesz, még mielőtt az illető egyáltalán megszólalna.

Egész életemben mindössze fél évet dolgoztam, azt sem egyhuzamban.

Emiatt most életképtelen lennék?


2016. jan. 9. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Inkább szociális fóbiád van. Nem életképtelenség ez, csak erőt kell venni magadon. Növelheted az önbizalmadat azzal, ha szándékosan hozod magadat számodra kínos szituációba, aiből aztán kellemetlenség nélkül kikeveredsz.
2016. jan. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Mintha én írtam volna, ugyanilyen vagyok. Igen, én életképtelennek érzem magam. Elvileg pszichiáter és gyógyszerek segíthetnek ezen, de én oda sem mertem még elmenni, mert fel kéne hívni hogy időpontot kérjek... na oda sose jutok el.

Persze az életem romokban, eltartanak, mert a sulit ugye befejezni nem sikerült, így hogy megszólalni nem mertem. Így munkám sincs, volt párszor, de néha oda sem mertem bemenni... így hamar kirúgnak.

Hát szerintem valahogy próbáljunk meg dokihoz eljutni, pszichiáter, pszichológus... gyerekként voltam ugyan, akkor nem segített. De felnőttként talán többet ér. Más megoldást nem tudok.

2016. jan. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló van. Selejtek vagyunk, sosem lesz belőlünk ember. Ha csaj vagy még jobb, ha te is fiú, akkor örök szüzen fogsz megpusztulni és munka nélkül. Ha nem vagytok gazdagok az utcán leszel és koldulni sem mersz.
2016. jan. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na azért nem kell ennyire tul dramatizálni a helyzetet

Hányévesek vagytok?

2016. jan. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Két nagy pofon mindegyikőtöknek, az segítene...

Azzal meg rohadtul nem segítetek, hogy lehúzzátok egymást.

2016. jan. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, az nem segít, azt kaptam eleget.
2016. jan. 9. 11:59
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagy sem életképtelen, sem selejt. Csak uralkodnod kell magadon.

Én is ugyanezzel küzdöttem, és néha még most is. Egy telefonálás előtt néha percekig agyaltam, mit kéne mondanom, mit fognak mondani stb. A vásárlás kész rémálom, mikor az embertömegben minden bajom volt, mintha mindenki engem nézett volna. Munkában pedig ha felettem állóval kellet beszélni, akkor 1-2 szavas válaszokat tudtam csak adni, pedig annyi mindent hozzáfűztem volna.

Ez nem betegség, hanem egy berögződés, amit csak te tudsz legyőzni. Növeld az önbizalmad, ne érezd azt, hogy mindenki feletted áll. Ami nekem segített, az az volt, hogy amit eddig elutasítottam, akár egy részvétel összejövetelen, vagy sport, vagy akármilyen program, azokra most mindre igent mondok. Amióta ezt csinálom, megnyílt a világ, máshogy viszonyulok különböző szituációkhoz, emberekhez.

2016. jan. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
A saját apádtól miért félsz, nálam ő lenne az utolsó akitől félnék. Ezzel pedig talán el is jutottunk az egyik lehetséges magyarázathoz a problémáddal kapcsolatban. Nem lehetséges, hogy szigorú neveltetésben részesültél, esetleg egy gyermekkori családon belüli trauma? Érdemes lenne elmenni egy pszichológushoz és végleg otthagyni a szülői házat, esetleg kimenni külföldre, mert a te problémádat leginkább a "kutyaharapás szőrével" elv szerint lehetne megoldani. Keresd az emberek társaságát, ha esetleg a kinézeted miatt van önbizalomhiányod, akkor pedig gondolj arra, hogy az a porbafingó kis törpe Denny DeVito is milyen karriert ért el, vagy a szedett-vetett migránsokra, akik nem szégyelltek porosan/büdösen végiggyalogolni Németországig, hogy most ott dorbézoljanak. A terápia első fontos lépése legyen, hogy beszélgetés közben bambulj a másik arcába, ne nézz a szemébe és a szemeid előtt jelenjenek meg a szavak, amiket akarsz mondani. Hidd el, így nem fogsz zavarba jönni. Gondold azt, hogy te csak egy "számítógép vagy" akitől a másik csak információt vár el és lesz@rja, hogy hogy néz ki. Nekem is sokat segített ez a módszer, egy bögyös bomba csajjal is ugyanúgy el tudok így beszélgetni, mint egy nagyképű bunkó tuskóval. Szerintem a politikusok is ilyen érzelemmentes módszerrel nyilatkoznak, amikor egy-egy bődületes hazugság elhagyja a szájukat. :D
2016. jan. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!