Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok este éberebb,...

Miért vagyok este éberebb, mint nappal?

Figyelt kérdés
Az van, hogy suliban, edzésen, meg bárhol ahol nappal vagyok, olyan mintha alva járnék.. Ha beszél valaki hozzám, akár a barátnőim, vagy akárki, néha nem is értem meg azonnal,mit beszélnek, mert gondolatban alszom:D kell egy kis idő, hogy felfogjam, nem tudok eléggé koncentrálni.. Viszont este, pl. edzés után, olyan mintha újjá születnék, teljesen tudok koncentrálni, kedvem van csak úgy futkározni:D, és ilyenkor könnyebben tanulok is. Ez mit jelent? Lehet ezen változtatni?
2016. jan. 9. 21:55
 1/2 anonim válasza:

Helloszia Csajszi!:D


Azért van ez, mert az edzés során felszabadul benned egy rakás hormon, említsük csak meg az endorfint is, mint boldogsághormon, ami aktivabbá tesz. Felfrissül a véred edzés után, mert sokkal oxigéndúsabb lesz a fizikai igénybevétel során. Az oxigén meg élénkít. A suliban sokszor nem szellőztetnek megfelelően és sűrűn, ami elálmosít, nem beszélve a tanárok unalmas óráiról és az osztálytársak energiavámpírságáról. :D

2016. jan. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én is általában éjszaka vagyok éber. Magamnál azt tudom elképzelni, hogy ilyenkor egyedül vagyok itthon, és számomra ez mindig is fontos, engem a többi ember társasága hosszú távon nem feltölt, hanem elfáraszt (introverzió). Szeretek csendben vagy halk zene mellett töprengeni dolgokon, és kreatív munkát végzek, ezt pedig egyedül tudom a legjobban tenni. Valószínűsítem, ezért álltam át fokozatosan erre a fél- ritkábban egész éjszakás ébrenlétre. Szerencsére én rendelkezem a munkaidőmmel.
2016. jan. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!