Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mihez kezd egy olyan fiatal,...

Mihez kezd egy olyan fiatal, aki elvégez egy olyan egyetemi szakot, amit nem szeret és nem érdekli?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy rosszul választott, de muszáj elvégeznie. Mesterre ugye nem mehet, mert egy olyan alapszakról, ami nem érdekli, nincs értelme továbbmenni. Dolgozni elkezdhet, de valószínűleg a munka is olyan lesz, amit nem szeret. Ha meg új alapszakot kezd, akkor azt már nehéz lesz finanszírozni és kérdés, hogy mennyire tudja csinálni munka mellett. Mit lehet ilyenkor tenni? (Vagy mit kellett volna tenni?)
2016. jan. 10. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Én mindig azt hallottam, aszerint érdemes tanulni amihez értesz és érdekel, nyilván most nem agy-szívsebészre gondolok mert nyilván őket a sors terelte oda ahol vannak, de egy rendőr, tűzoltó, történész, nem elérhetetlen álom


Akik félbe hagyják az egyetemet vagy épp nem tudták elvégezni, azoknak marad a munka, gyárakban, vagy amihez nem kell szakma.


Most a pénz volna fontosabb, és eldönteni utána hogy érdemes-e megpróbálni megint, vagy hagyni az egészet.

2016. jan. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Én mindig azt hallottam, aszerint érdemes tanulni amihez értesz és érdekel, nyilván most nem agy-szívsebészre gondolok mert nyilván őket a sors terelte oda ahol vannak,"


Én ezt nem értem. Hogy érted, hogy a sors terelte őket oda, ahol vannak? Pont, hogy ők azok, akiknek a legszívósabb tanulás árán lehet csak eljutniuk a céljukhoz. Mi köze ehhez a sorsnak?

2016. jan. 10. 18:13
 3/5 anonim ***** válasza:
kezdjen el dolgozni, és gyűjtse a pénzt a másik diplomára. Jó sok időkiesés és szomorú dolog. általában a szülők erőltetése miatt jön létre egy ilyen helyzet. Ha még nem vagy benne annyira, lépj ki szerintem most.
2016. jan. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már teljesen benne vagyok, viszont cserébe úgy néz ki, a szüleim támogatnák a második diplomámat is. Csak hát... szégyellem. Elég hülye helyzet ez; igazából nem klasszikus erőltetésről van szó, sőt, a szüleim tulajdonképpen egyáltalán nem szóltak bele, hanem valahogy én erőltettem magamra olyat, amit nem akarok, olyat, amiről azt hittem, hogy a szüleimnek tetszik. Tulajdonképpen idegeskedés és szorongás eredménye az egész. És ők ezt megértik, csak nekem elég erős a szégyenérzetem, hogy bőven a húszas éveim közepén kezdek majd a sok 18 évessel...
2016. jan. 10. 18:47
 5/5 anonim ***** válasza:

inkább az a szomorú, ha valaki 80 évesen visszatekint az életére, és elhibázottnak látja.

Inkább legyen egy kerülőút, tanulj ebből annyit, amennyit csak lehet, és csináld azt, amit csinálni szeretnél. Mellette még mindig dolgozhatsz. Multicégeknél nagyon keresik a diákmunkásokat, akik tudnak angolul/más nyelven. azzal értékes munkatapasztalatot szerezhetsz, amit már a cv-dbe is beleírhatsz. a lényeg, hogy a családalapítás ne maradjon el a tanulmányaid miatt.

2016. jan. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!