Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti helyesnek találnátok...

Ti helyesnek találnátok bevezetni felvételiként egy komolyabb műveltségi tesztet bizonyos egyetemi karoknál?

Figyelt kérdés

Ez azért merült fel bennem, mert rengeteg nagyon sötét diák jár az egyetemekre, és sokszor kerül is ki onnan diplomával.


Én pszichológiára járok Debrecenbe, és tele olyan emberekkel a csoportom, akik nem tudom, hogy mi frászt keresnek itt, de sokszor nem egy egyetemi csoportban, hanem inkább egy lepukkantabb gimi elsősei között érzem magam. Egyszerűen a csoportom nagy részével nem lehet értelmesen kommunikálni, komolyabb témákról beszélgetni, az előadásokon rendszeresen egymást cseszegetik, már ha egyáltalán bejárnak, és nem épp vedelnek valahol. Ráadásul a szórakozás náluk kimerül a hányásik ívásban valami tucc-tucc helyen. A jó részük életükben nem, hogy legalább öt könyvet nem olvasott el, és csak a tekintetükből ordít a butaság, de néha az az érzésem, hogy rám néznek hülyén, mert rendszeresen olvasok, színházba járok, és nem Tiesto-ra, hanem Kispálra, vagy Emil Rulez-re szeretek bulizni, és ha annyit mondok nekik, mint pszichológus hallgatóknak, hogy "Carl Gustav Jung" csak bámulnak rám, mint egy földönkívülire.


Abszolút nem erre számítottam, mielőtt elkezdtem volna az egyetemet. Azt hittem, hogy nagy részben értelmes, értelmiségi életformát folytató, olvasott, igazi egyetemista emberek között leszek, mert úgy gondoltam, hogy pszichológiára eleve ilyenek jelentkeznek, erre meg a pofámba kaptam egy rahedli plázapics*t, és páwa hülyegyereket.


Ennek a fényében úgy gondolom, hogy az érettségi pontszámot figyelembe venni vajmi kevés, és az ilyen embereknek semmi keresnivalójuk, sem a BTK-n, sem a jogon, és nagyon máshol sem az egyetemen. Valamilyen módszerrel az ilyeneket szűrni kéne, hogy a helyükre kerüljenek, műkörömépítőként, vagy vagy Puzsért idézve, legfeljebb egy fodrászatban takarítóként.



2013. nov. 10. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, akkor gondolom már érted, hogy miért vetik meg sokan a bölcsészeket? Habár én eddig azt hittem, hogy a pszichó jó szak ilyen téren.

Egyébként a Kispál túlértékelt, sehol sincsen egy Omegához képest.


Ami a kérdést illeti, nem tudom, hogy megoldás lenne e a problémára, de én a felvételi bármilyen nehezítését támogatom. Ez nem csak BTK-n van így, hanem minden karon, még az egészen nehéz reál szakokon is, csak ott kisebb mértékben. Viszont egy jó szakon ezt a szemetet egy év alatt ki is szórják a vizsgákon. Utána normálisabb lesz a társaság. Persze a selejtek között is vannak, kitartóak és gazdagok, akiket nem zavar, ha dupla idő alatt végzik el a képzést.

2013. nov. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

"akkor gondolom már érted, hogy miért vetik meg sokan a bölcsészeket?"


Én jogra járok, és dettó ugyanezt tudom leírni, mint a kérdező. Tele van bunkó, link hülyegyerekkel, és agyonszolizott, kikent-kifent, egy szoba növény szellemi szintjén lévő buta libával a csoportom, akik önszántukból nem hiszem, hogy valaha is olvastak könyvet.


A tesóm agrárra jár, és szintén ugyanezeket meséli. A csoportja háromnegyede alkoholista.


Megjegyzem mind a ketten Debrecenbe járunk, mint a kérdező, szóval lehet ezzel a sulival van a baj, mert pl. az ELTE-s, vagy BME-s diákokról nem nagyon hallok ilyet valamiért. Egy tanulmányi program keretén belül voltam is pár napot ELTE-s diákok között. Hát ég és föld a különbség, közöttük és a debreceniek között kulturáltság terén. Egy átlag debreceni jogásztanhallgatóval, egy átlag ELTE-s szóba sem állna.

2013. nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem. bár igaz, hogy sok a buta ember egyetemen, de lehet valaki nagyon jó egy szakon, és amúgy nem művelt túlzottan általánosságban, a véleményem szerint
2013. nov. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nyilván ezt nem mindegyik karon kéne bevezetni. Evidens, hogy aki műszakin tanul, annak nem feltétlen kell tudnia, mondjuk egy tesztben, ahol négy lehetséges válasz van megadva, hogy ki volt az utolsó magyar király.


De akár jogon, akár a bölcsészkaron, az ember joggal várja el a diákoktól, hogy olvasottabbak legyenek, a történelmi eseményekkel jobban tisztában legyenek. Amondó vagyok, hogy aki életében legalább tíz könyvet nem olvasott el, és a kapa kiesik a szájából, az ne akarjon már ügyvéd, vagy társadalomtudós lenni. Az olyanokat ne vegyék föl. Egy komoly műveltségi tesztel az ilyeneket ki lehetne szűrni. Főleg a bölcsészkaron a diákok háromnegyede szerintem maga se tudja, hogy miért tanulja azt, amit. Tipikus eset, hogy még mielőtt az újgazdag vállalkozócsaládból jött, BMW-s, beképzelt, tahó hülye gyerek beszállni apuci mellé a vállalkozásba, elmegy a BTK-ra, csak, hogy ne kelljen szégyenkeznie, hogy nincs diplomája. Na ezt kénen valamilyen úton-módon megszüntetni, mert az ilyen senkiházik járatták le a bölcsészkart, akiknek pont, hogy semmi közük a bölcsészettudományhoz.

2013. nov. 11. 18:10
 5/5 anonim ***** válasza:
én közgázra járok,és nálunk már elég megosztott a helyzet. én még a szerencsés évfolyamok egyikén kerültem be,amikor még magasak voltak a ponthatárok,és volt államilag finanszirozottíképzés. rengeteg jó eszű csoporttársam van,akik komolyan veszik az egyetemet és a szakmát,versenyekre járnak,tdk,otdk stb.. azonban az egy évfolyammal alattam lévőknél már megszüntették az államilag támogatott helyeket(illetve 10 helyet hagytak,és 200 fős az évfolyam). minden hallgató egytől egyig sötét ezen az évfolyamon,nem érdekli semmi őket, éppen az aktuális vizsga is csak legyen meg kettessel.. apuci úgyis fizeti a képzést,bőven elég... szerintem ez sem volt annak idején egy jó húzás, 2 év múlva rendkívül eszek közgazdászok kerülnek ki országszerte...
2013. nov. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!