Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha minden vásárlásko...

Normális, ha minden vásárláskor lelkifurdalásom van?

Figyelt kérdés

Nem költök sokat, csak amennyi szükséges. Hónapok óta tervezek beszerezni még egy ágynemű-garnitúrát, törölközőket, de nem bírok eljutni odáig.

Sajnos nem állunk a legjobban anyagilag (egyik bankkártya mínuszban, és 10 ezer van a tárcámban mindössze jelenleg), ezért akármilyen kis apróságot is veszek, azonnal rosszul érzem magam utána.


2016. jan. 12. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Érthető, de az ilyen apróságokon lehet a legjobban spórolni. Habár, az csak félmegoldás és nem a probléma megoldása.
2016. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

mert a vasarlas jo erzest okoz, de mivel nincs sok penzed rossz erzessel parosul, igy osszezavarodottnak erzed magad. orulsz is, meg nem is. raadasul nagyobb vivodasok is szoktak megelozni: megerdemlem <-> nem tehetem meg.

javaslom, hogy ha teheted (es tenyleg nem egetoen fontos a torolkozo es az agynemu azonnali beszerzese), akkor egy kicsit pihentesd a bevasarolhatnekodat. ilyenkor nem is erdemes nezelodni se, ha komoly az elhatarozas, csak a szivedet fajditod, es el is csabulhatsz, annak nincs ertelme.

amugy nekunk harom huzatunk van, de csak egyet hasznalunk, 2-3 hetente reggel kimosom es este felhuzom, mert mi azt az egyet szeretjuk igazan. szoval tenyleg nem az a legfontosabb, legalabbis az en preferenciarendszerem szerint.

2016. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem a városi lakásom rezsifizetésekor van bűntudatom. Pedig bőven megengedhetem magamnak. A bűntudatom azért van, mert egy falu széli rezsimentes házban nőttem fel, megtanultam azt hogy ugyanazt a komfortot pénz nélkül is biztosíthatja a természet. Fúrt kútból valódi ásványvíz ingyen, és így tovább. Ezért amikor városon kifizetem a havi 8-9 ezer Ft-os vízdíjat, szinte úgy érzem magam mint ha bűnözőket gazdagítanák és én magam is az lennék emiatt. De ugyanezt éreztem akkor is ha alacsony hazai bérért dolgoztam. Pedig nem én voltam a tolvaj hanem a munkaadó és a lenyúló állam. Ha felmondtam akkor tisztának éreztem a lelkiismeretem.

Kevés pénzzel még jobban megérzed ha valamiért túl sokat fizetsz. A túlzott jótékonykodás vagy a túlfizetés is tud bűntudatot okozni, pedig úgy tudjuk jót tettünk. De az nem olyan biztos hogy jót tettünk. Mert ha például alacsony bérért dolgozunk, azzal másokkal is kicseszünk mert tőlük is ingyen követelhetik a munkát. Az a helyes ha a mérleg egyensúlyban van, vagyis ha a lónak se a jobb se a bal oldalára nem esünk hanem a nyeregben ülünk. Márpedig az ország a bal oldalról átesett a ló jobb oldalára és döbbenten panaszkodunk hogy nem jó a kapitalizmus. Hát igen, a ló mindkét oldalán sáros a talaj, kivéve a nyerget.

2016. jan. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!