Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Online vásárláskor mi a...

Online vásárláskor mi a bevett protokoll megszólításokra? Teljes káosz van ahogy eddig megfigyeltem.

Figyelt kérdés
Mindenki össze vissza ír. Üdv, üdvözletem, tiszteletem, szia, hellótól kezdve az egészen furcsa megszólításokig mindenfélével találkozni. Elköszönések is ehhez hasonlóak, valaki csak nick nevet ír, valaki teljes nevét, valaki semmit, mások meg üdv-öt ide is. Ezen kívül sokan tegeznek egyből, ritkán magáznak, valaki meg próbálja elkerülni mindkettőt. Hogy lenne a helyes? Én a legtöbb esetben simán tegeznék mindenkit, és sziával köszönnék, hiszen leginkább fiatalokkal, középkorúakkal találkozni, de miután valaki lemagázott, vagy ilyen üdv-öket írt, elég nehéz. Meg aztán lehet így sem lenne helyes. Szerintetek?

2015. márc. 9. 21:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Természetesen most használt cuccok adás-vételéről beszélek, webshopoknál egyértelmű a helyzet.
2015. márc. 9. 21:13
 2/5 anonim ***** válasza:

Elvileg az interneten tegeződni illik. Általában azok magázódnak, akik nem nagyon szoktak netezni, vagy ha kiderül, hogy a másik fél jóval idősebb, akkor a fiatalok egyből magázódásra váltanak. (Egyébként itt a gyakorin is, érdekes látni.)

Szerintem az a legegyszerűbb, hogy tegeződsz, de ha valaki magázódva ír, akkor neki magázódva válaszolsz. Ilyen esetben a legegyszerűbb megszólítás a "Kedves ...".

Ha valaki láthatóan próbálja elkerülni mindkettőt, akkor segíts neki, hiszen azért teszi, mert tanácstalan. Nyugodtan tegezd, valószínűleg úgy is fog válaszolni.

Üdv :))))

2015. márc. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tökmindegy, én legtöbbször az "üdv"-vel találkozom, most már én is leginkább azt használom.
2015. márc. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Eladó/Kedves Vevő

Közben magázódok.

A végére meg Üdvözlettel: XY


Én így szoktam csinálni. Nagy bajt szerintem nem követtem el még vele.

2015. márc. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egyébként mi köze a tegeznek ahhoz ha valakit letézel? [link]
2015. márc. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!