Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a világ amiben...

Szerintetek a világ amiben élünk, a felelős azért hogy az sikerélmény, teljesítmény hiánya sok esetben egyenlő az önbizalom hiányával?

Figyelt kérdés
Vagy ez mondjuk belénk van kódolva? "Ha nem csinálsz semmit, nem érsz semmit. Ha nem kapsz elismerést, nem érsz semmit?" Szerintem ez egyfajta szolgalelkűség.

2016. jan. 13. 04:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Az helyett a* lenne, bocsánat
2016. jan. 13. 04:39
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ezek a legmélyebb ösztönök, amik genetikusan bennünk vannak még majom korunk óta... Az erős szaporodik és tiszteletet kap, a gyenge pedig elnyomást.
2016. jan. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Ez így túlságosan megfoghatatlan és magunktól elhárítani a felelősséget és mindent a külső körülményekre fogni azért túlzás. A nem megfelelő nevelés sok gondot okozhat, de persze a veleszületett lelki tulajdonságok is erősen számítanak.
2016. jan. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is régebben önbizalom hiányos voltam. Onbizalmat csak ugy szerezhet az ember ha valamiben sikert ért el. Én régebben dagi beszari ronda fiú voltam sose volt barátnőm. Elegem lett ugy döntöttem teszek ellene. Elkezdtem konditerembe járni és jelenlegi fizikummal az átlag fölött vagyok és ez buszkeséget ad meet tettem valamit amire rengetegen mások nem voltak képesek. Ez önbizalmat ad.
2016. jan. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez nem a világunk miatt van. Az elismerést ösztönösen igényli az ember, a cselekvés pedig a létfenntartáshoz szükséges. Akad néhány kivétel, néhány buddhista szerzetes, aki effektív nem csinál semmit, de ez csak néhány kivételezett embernél működhet. A nagy többség ha elkezdené ezt, egyszerűen éhen halnánk.
2016. jan. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A világ? az nem tud felelős lenni... Emberek igen. Nevelők. Az önbizalom hiánya a rossz önismerettel függ össze. Az pedig a nevelési hibák miatt alakul ki. Nagyon sok faktora van. Csak egy pl. ezekből: Készít egy gyerek egy rajzot. A nevelő elkezdi a személyiségét dicsérni: milyen ügyes gyerek vagy, milyen tehetséges stb.

Helyesen a rajzot kellene elemezni, dicsérni: milyen szép, milyen jók a színei stb - és ezalatt a gyerekben alakul ki: jót csináltam, ügyes vagyok, legközelebb is bátran rajzolok.

Az első esetben meg : jó vagyok most megpróbálok ugyanolyan jót csinálni, mert az tetszett -egy ráégetett bélyegnek megfelelően cselekszik (ez baj, még ha az a bélyeg "jó" "ügyes gyerek vagy").


A bátor szabad próbálkozások pedig mélyebb önismeretet adnak és ebbe még az esetenkétni kudarc is belefér- nem fogja összetörni. Lelki ereje van.

2016. jan. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, a média, film és zene a legfontosabbak ebből a szempontból, ilyen-olyan módon mindenhonnan a depresszív stílus jön át,sok tv csatornákon ünnepnapokon is csak az öldöklős, ráncigálós, ordítós filmek mennek.
2016. jan. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem hinném, hogy külső nyomás hatására alakult ki. Ez a természetes, ami benne van minden emberben. Mindenki csinál valamit, mindenki csinálni akar valamit és elismerést kapni, akár másoktól, akár öngamgától.


Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a munka, a karrier vagy a társadalom számára való hasznosság az, ami sikerélményt nyújt.

Lehet egy hobbiban elért cél, sikeres családalapítás, eljutni egy helyre, ahová szeretnél ésígytovább.


Ha valaki nem csinál semmit, akkor az nem él - enni, inni aludni valóba nem nagy teljesítmény.

És igen, ha valaki így éli le az életét tengődve akármilyen jellegű törekvéssel és célok nélkül az önbizalomhiányos és depressziós ember lesz. Ehhez nem kell a média nyomása vagy hasonlók, ez természetes, hogy aki célok nélkül él az boldogtalan ember.

2016. jan. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 csatrad ***** válasza:

Gyerek es fiatalokon vegzett kutatas szerint az empatia es a lelki ismeret az nevelesbol jon csak, nincs ra semmilyen osztonunk. Ha a vilag kornyezeted rossz hatassal volt a nevelesedre az a szulo hibaja nem a vilage. Szulo hianyaban meg a kormanye.

Iskola eseten vitatott a tema csak.

2016. febr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!