Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a 15 éves tinikről akik hétvégénként rendszeresen berúgnak, isznak, dohányoznak?

Figyelt kérdés
2016. jan. 13. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Nem leszek népszerű, de szerintem ez nem feltétlenül rossz dolog. Én egy jó hírű gimibe jártam, hetente-kéthetente egyszer pénteken vagy szombaton volt egy esti összeröffenés, jórészt osztálytársak, meg pár külsős. Iszogatás, cigizés volt (már akinek, én utálom a cigifüstöt), igen, volt aki berúgott, én is.


Ettől függetlenül mindenki sikeresen leérettségizett, a diplomát már megszereztük (vagy folyamatban), van állásunk, némelyikünknek már saját családja is. Most lesz a 10 éves osztálytalálkozónk. Nem züllött el senki.

2016. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nagyon gáz. Én is jó nevű gimnáziumba jártam, ott is ez ment, hetente s*ggrészegre itták magukat, a mentő vitte el őket. Közben persze kitűnő tanulók voltak. Igen, nem züllöttek le azóta sem, de továbbra sem értem, hogy ennek mi értelme van/volt, és hogy miért kellett kinézni aki nem volt olyan.
2016. jan. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Detto. Jó gimibe jártam én is, mi is ittunk a bulikban. Nem gondolom jónak, de esetünkben a túlzott teljesítménykenyszer (leginkább a szülők részéről) vezetett ide. Nagyon rossz ha egy kamasszal nem beszélgetnek otthon, csak annyit h "Osztályzat?!". Biztos összetettebb a dolog, de én igenis úgy gondolom,h egy gyerek a családról mutat egy görbe tükröt.

A rossz társaság nem kifogás. Mert aki érzelmi szempontból biztonságban érzi magát, nem keveredik rossz társaságba.

2016. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom harmadik, én nem látok bele a volt osztáltársaim életébe természetesen, de azt biztosra veszem, hogy néhányuknál én pl biztos rosszabb helyzetben voltam mégsem mentem el inni soha. Meg ez nem magyarázat arra, hogy másokat miért néznek le.
2016. jan. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

1. vagyok...nekem kifejezetten jó családi hátterem van (nem anyagi értelemben), mégis élveztem ezeket az összejöveteleket. Mondjuk mentő azért sosem vitt el senkit.


Nekünk is volt pár ember az osztályban, akik nem vettek részt ebben, szerintem senkit nem zavart. Hívtuk őket X alkalommal, egyszer sem jöttek, nyilván X+1. alkalommal már nem hívtuk őket. Lehet, hogy kívülállónak érezték magukat ettől, főleg, hogy hétközben elég sokat sztoriztunk a hétvégi eseményekről, de részünkről nem volt rosszindulat benne. Talán inkább a "kívülállók" komplexusa, hogy most akkor biztos kinéznek minket...

2016. jan. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát azért a nyílt ellenségeskedést én nem nevezném a kívülállók képzelgéseinek. Amúgy meg nálunk nem voltak közös bulik, mindenki maga ment hétvégén legfeljebb 1-2 baráttal, szóval nem volt miből kihúzni magunkat nekünk kívülállóknak.

Az osztálykiránduláson is azt volt a fő téma/probléma általánostól kezdve, hogy ki milyen/mennyi piát vigyen és hogy oldják meg az ivászatot. Most komolyan miért jó ez? Miért izgalmas hét közben azon röhögni, hogy ki mekkorát hányt hétvégén? Erre még soha senki nem adott magyarázatot. Előbb oldok meg egy könyvnyi matekfeladatot, mint hogy ezt bármilyen szinten is érdekesnek találjam, pedig a mateknál semmit sem utálok jobban, de ez 5 másodpercig nem tudna lekötni, nekik meg úgy tűnt ez az életük egyik fő témája.

2016. jan. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem szimplán kamaszok voltatok: ők ugyanúgy nem tudták elfogadni és tolerálni, hogy vannak emberek, akiknek teljesen más jön be, mint nekik, ahogy te sem.
2016. jan. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom nem lett volna ha békén hagynak. :D Most meg azért írok így mert már kicsit elegem van és belefáradtam az évek alatt, persze nem csak a piálás miatt néztek ki. Az is buta mentségnek tartottam mindig is, hogy valaki a fiatalsága miatt nem tehet valamiről. Ha én - aki nem tartom magam olyan nagyra - képes vagyok arra, hogy ne okozzak fiatal koromban sem komoly sérelmet másoknak, akkor ők miért nem képesek rá? Nálam sokkal okosabb emberekról van szó. Meg azért ez végig ment, 18 évesen meg már nem olyan kicsi az ember. Ezekből az emberekből orvosok meg ügyvédek lettek, de én komolyan mondom kifordulnék a munkahelyükről ha meglátnám, hogy ők nyújtják a szolgáltatást amit igénybe akarok venni.
2016. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem lépj tovább, ahogy ők is tették.
2016. jan. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy itt válaszolok, nem azt jelenti, hogy 24 órában ezen agyalok. :D Amúgy ha ők nekem lelki sérüléseket okoztak, azon nem olyan egyszerű túllépni. Ők persze hogy túllépnek, nekik ez csak egy jó szórakozás volt, vagy nem is tudom mi.
2016. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!