Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire utalhat az, ha egy ember...

Mire utalhat az, ha egy ember mindenét (sütit süt, teát, cukorkát, rágót vesz) megosztja másokkal (munkatársak, család), de ha őt kínálják mindég nem a válasza?

Figyelt kérdés

Mindenkinek mondja, hogy vegyél nyugodtan, hoztam teát, sütöttem sütit, kérsz belőle... stb.

De ha megkínálja valaki más, akkor mindég visszautasítja udvariasan.

Nem tukmál semmit senkire, csak szól, hogy hoztam ezt, vegyél nyugodtan, ha kérsz.



2016. jan. 15. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert abban a pillanatban épp nem kér.

Engem is arra tanítottak otthon, hogy végig kell kínálni a jelenlévőket, berögződés.

2016. jan. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Abban a pillanatban nem az oké, de sosem fogad el semmit.
2016. jan. 15. 12:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Megmondom, olyan adakozó, de betegesen finnyás mint én. Tisztában vagyok vele, hogy ez nem normális, de akkor sem tudok mások kajáiból enni.
2016. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs más kajájához, italához gusztusa.
2016. jan. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerethet kedveskedni másoknak, ugyanakkor pedig lehet paranoiás is (biztos csak azért kínál, mert én is szoktam őt és udvarias akar lenni, de jobban örülne igazából, ha nem kérnék).
2016. jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálam ha vannak vendégek mindig mindenkit megkínálok ami csak van.

Miért?

Így tanultam,vendégeket kínálunk.Meg jó érzés adni akár a saját kézzel sütött sütiből is.


Én vendégségben nem nagyon szoktam elfogadni semmit,de mert nem kívánom vagy nem szeretem és nem akarok kellemetlenséget. Legjobb barátnőmék családja olyan,hogy bármit adnak. De sokszor pl már úgy megyek át,hogy ettem már vagy ittam kávét, így még egyszer nem fogok enni,kávét inni.


Sütire,rágóra,csokira bármikor vevő vagyok :D

2016. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem veszek. Simán undorítónak tartom, akkor is, ha jó szívvel adja.


Viszont én is körbekínálok, de csak illemből. A szívem szakad meg, mikor vesznek. :)

2016. jan. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is arra gondolok, hogy nincs gusztusa megenni a másét. Főleg, ha valami házi, otthon készült dologról van szó.

Én amiket már láttam életemben, tisztaság, mosogatás terén, hajjaj... tudnék mesélni. Más simán rámondja egy koszos lakásra, konyhára, hogy milyen tiszta. Meg a wc-használat utáni kézmosás sem sikerül mindenkinek.

2016. jan. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ugyan nem mindenkit és nem mindennel kínálok körbe, de akit bírok és amiből akarok, abból adok.

Elfogadni viszont ritkán szeretek. Egyrészt finnyás vagyok, másrészt nem kívánom általában, amivel kínálnak. Pl. imádom a csokit, de csak nagyon ritkán fogadom el, mert egy kockától csak benne lesz az íz a számba és kívánni fogom.

2016. jan. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!