Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek baj ha Hitler,...

Szerintetek baj ha Hitler, Doktor House, Stewe Hawking a példaképem? Lent kifejtem mit, miért, hogyan.13/f

Figyelt kérdés

Hitler: Szerintem tiszteletre méltó amit véghez vitt. És nem! Nem az hogy emberek millióit öletett meg. Hanem az ahogy fellendítette Németország gazdaságát. Mondhatni sz@rból várat.


Doktor House: Tudom hogy egy sorozat, és hogy egy kitalált személy. De engem megfogott a személyisége, és szerintem nem elvetnivaló hogy így viselkedik, ha a háttérben ekkora elme lakozik. Az más hogy mit cselekszik, még ha jó is a vége a történetnek.



Hawking: Igazából ez szerintem nem baj, de ha a többit leírtam nem hagyhattam ki őt sem

Ők azok akikre "felnézek".



2016. jan. 19. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legnagyobb baj az, hogy korunk egyik legnagyobb elméjének a nevét nem tudod tisztességesen leírni, pedig elvileg a példaképed: Stephen Hawking
2016. jan. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Menjünk sorban.


Hitler: bevallom, nem értek ahhoz, mit is tett a gazdaságért pontosan, de az tudom, hogy nem véletlenül választották kancellárrá, valóban volt neki sikeres gazdasági programja stb. Szerintem ez még elfogadható, de akkor már mért pont ő? Peiszisztratosz is fellendítette a gazdaságot. Valmaint Rooselvelt. Vagy Mátyás király. De belefér. Én pl. idézeteket szoktam gyűjteni. Ha találok egy jó idézetet, akkor nem érdekel, ki mondta. Szóval oké. Mondjuk ne hangoztasd, és pláne akkor ne, ha nincs időd kifejteni, mert félreértik.


Dr. H.: nekem a fiktív példaképem a Doki a Vissza a jövőbe trilógiából. (Mert nagyon okos, és ennek ellenére barátságos, nem érdekli mások véleménye, és nem nézi le azokat, akik ne értenek ahhoz, amihez ő.)


Hawkinggal nincs baj, de milyen értelemben a példaképed? Mert okosabb nem leszel tőle. :)

2016. jan. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%

"Hitler: Szerintem tiszteletre méltó amit véghez vitt"


Még van pár éved, hogy ezt kiverd a fejedből!

18 évesen, már lecsukhatnak ezért a nézetért!!

2016. jan. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

XD

Bocs, más nem jutott az eszembe.

2016. jan. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

"Igazából ez szerintem nem baj, de ha a többit leírtam nem hagyhattam ki őt sem"


Nem, de ha már a többit leírtad, miért pont Hawking? Mert ezzel az erővel Einstein-t, Newton-t, vagy akár Szent-Györgyi Albertet is írhattad volna.

2016. jan. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
Még fiatal vagy, kiforratlan a rálátásod a világra, első ránézésre választottál ki három embert, akiről itt-ott hallottál (ennyi erővel ha Sztálinról, Columbóról és Einsteinről hallottál volna többet, most ők lennének a példaképeid). De nem baj ez, másnak ilyen korban a tinisztárok a példaképei, de idővel, amikor majd jobban belelátsz a világ dolgaiba, mélyebben és komolyabban fogsz majd gondolkodni bizonyos dolgokról és nem felszínesen választasz (ha választasz) példaképeket. :)
2016. jan. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
1. A Stewe a telefonom hibajavítója volt, bár észrevehettem volna. Valóban igazad van.
2016. jan. 19. 19:04
 8/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok


Doktor House nekem is szimpatikus, de nem a példaképem.


Nincs példaképem, csak tudom, hogy mely tulajdonságokkal szeretnék rendelkezni, és kik azok, akik ebből követendő példát mutattak, illetve az élethez való viszonyulásomnál is ők dominálnak. (Ők a szüleim, szóval nem híres személyek)


Mindemelett Stephen Hawkingot is nagyra tartom. Becsülöm a tudását, a kitartását, és az elszántságát. De mindenek előtt a tudását, azt, amit az emberiségnek adott. Nagyon szeretnék egyszer felérni a szintjéhez, vagy csak tanulni tőle, közös projekt, ilyesmi. Amire kevés esély van, hisz nem értek az asztrofizikához hobbiszintnél magasabban.



Viszont te tényleg gyerek vagy. Azon túl, hogy ideböfögtél három nevet (és el is írtad) semmit nem tudsz róluk. Épp ezt a sorozatot nézed, lehet SH-ról láttad a filmet, Hitlerről meg tanultál. Nagy cucc.

2016. jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azt kérdezted, hogy baj-e. Igen, szerintem baj ez a 3-mas kombináció.


A 2. és 3. az intellektus megszemélyesítői ez önmagában jó.

Az 1. és 2. viszont az érzelmek és együttérzés nélküli személyiséget jelentik, ami sátáni, mégha magas intelligenciával párosul is (sőt főleg akkor).


Az ifjú Joseph Mengelének lehettek volna ilyen példaképei, ha ez nem lenne anakronizmus.


Azért mondom, hogy ez baj, mert ha nem vigyázol akkor elragadhat az erő sötét oldala és fogékonnyá válhatsz a szélsőjobboldali, nacionalista, fasiszta eszmék iránt ami nagyon nagy baj a társadalom számára különösen ha egyébként intelligens, tehetséges ember vagy.

Egy buta, tehetségtelen gonosz ember sokkal kevésbé veszélyes, mint egy okos tehetséges gonosztevő.


Ha egy Anakin Skywalker lakik benned, akkor használd a tehetségedet jóra, legyél Jedi, és kerüld el azokat a hatásokat, amelyek Dart Vader-t csinálhatnának belőled.


Ajánlom figyelmedbe egy kiváló ókori vándor-rabbi, bizonyos Jehoshua ben Pandira HaNocri tanításait, amit persze csak tanítványainak feljegyzéseiből ismerünk. Ezek a tanítások, segíthetnek az erő világos és tiszta oldalán maradni.

2016. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ezt az Adolf&House dolgot nem kell komolyan venni. Mint említettem azt csodálom ahogy hitler felépítette N.o. gazdaságát (és mint írták, nem hiába választották kancellárnak). Houseban meg az ahogy gondolkodik.
2016. jan. 21. 07:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!