Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire életkéotrlen...

Tényleg ennyire életkéotrlen a mostani 14-16 éves korosztály?

Figyelt kérdés

Most megyek mukába hévvel. Felszálltam és teljesn ki van hülve a kocsi. Az egyik ablak félig le volt húzva. Közvetlen alatta két sác ül az említett korosztályból. Köszöntem és megkérdeztem, hogy működik e (ha beszorul, az isten sem mozdítja meg). Válasz: passz. Nem próbáltuk.

Akkor nézzük máshogy, ha nem esik le nekik. Nem baj, ha becsukom?

Válasz: Nyugodta, mert "prosti" hideg van.

És lazán végignézték, ahogy ecsukom. (Elég volt hozzáérni és felugrott.

25 éves vagyok. Fél ves a gyerekem. Főiskolával, jó pozícióban.

Na ez a generáció ezt nem fogja megcsinálni.

Viszza a sorkatonaságot!

De már értem mindenhol itt is a "be mentem" "le írtam" és társaikat.


Szülők iskola mire nevel manapság?



2016. jan. 21. 06:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
61%
a magyar oktatás nem nevel semmire!
2016. jan. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
13%
Most mi van? Milyen kocsi?
2016. jan. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon nagy a szórás. Az iskola legfeljebb arra jó, hogy meleg van. Most azok tanítanak, akik közül a legtöbben azért mentek tanár szakra mert kevés pont kellett.

Akik igényesek otthon tanulnak, tananyagot viselkedést. Ahol a belső igény nincs meg, ott ez van.

Rossz hírem van. A mai 15-16 évesek közel ugyan azt tanulják, mint amit te kaptál

2016. jan. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%
Lehrt, hogy nem csak a koruk, hanem az érrendszerük is frissebb mint a tied, és amíg reggel te majd össze fagysz, addig ők magasról leszarják, hogy hideg van...
2016. jan. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Most ezt azért, mert nem csuktak be egy ablakot? Az állításoddal egyetértek, csak nem tudom, miért pont ez az eset verte ki nálad a biztosítékot.

Éretlenek, nincs bennük felelősség. A mostani huszon-harmincas korosztály és a mai tinik közt akkora szakadék van felfogásban, hozzáállásban, mint ezelőtt dédszülők és dédunokák közt. Olyan gyorsan változott meg a világ pár évtized alatt, hogy viszonylag fiatal emberek sem feltétlenül értik egymást, mert nem ugyanonnan jönnek. Iskolában tanítok, minden nap meghökkent, mik az értékek, hogyan kommunikálnak (illetve hogyan nem) és mennyire nem érinti meg őket semmi, ami pl nem köthető a nethez, technológiához valahogyan. Nehezebb lett őket tanítani, felkelteni az érdeklődésüket. Nem kíváncsiak, a szókincsük satnya, a kommunikáció felszínes, kapcsolataik kirakatdíszek. Természetesen mindig tisztelet a kivételnek, sok múlik az otthoni nevelésen, de én úgy veszem észre, a tűrőképességük alacsony, minden, ami nincs ínyükre, bántalmazás számukra, meg erőszak, kikérik maguknak. Az egyik diák felnyomta az egyik tanárt az igazgatónál, mert az a töküresen beadott dolgozatára egyest írt, és hát ő meg az apja nagy emberek... megcsúszott értékrendszer, önértékelés... ezekkel egyetértek, nagyon is.

2016. jan. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Én harmincas vagyok, és már az én generációmnál se a "krémje" ment el tanárnak, bele se gondolok, hogy a mostani tinik közül is fog majd valaki tanítani.
2016. jan. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
73%

35 vagyok, most leírtad a kamaszkoromat 74%... Semmivel nem különbek a mai tinik, mint mi voltunk... De mondok jobbat, nagyapám kamasz koromban ezt mondta: jajj ti mai fiatalok, semmivel nem vagytok bolondabbak, mint mi voltunk...

A gyerekek ugyan olyanok, ugyan úgy a jelenben élnek, ahogy mi éltünk... Csak ti veszitek már magatokat túl komolyan...

Egy tini apukája...

2016. jan. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
74%

Régebben a "bezzeg a mai fiatalok" szöveget az idösebben (40-50 évesek) mondogatták, ezek szerint ma már a 25-30 évesek is öregnek érzik magukat, hogy a fiatalabbakat szidják.

Te vagy inkább siralmas, hogy ekkora ügyet csinász abból, hogy valakik, akiket nem igazán zavar a hdídeg, nem csuknak be egy ablakot!!!!!! Ez tipikusan a "vihar egy biliben/sok hühó semmiért" esete!!!

59/N

2016. jan. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%
Vagy csak a saját gyerekeden és a haverjain kívül nem látsz napi szinten 800-at és nem tudod megítélni, kedves tiniapuka.
2016. jan. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%

már nem azért, de miért a tanárnak a feladata megnevelni a gyereket???

tévedésben vagy, a tanár feladata, hogy átadja a tudást a gyereknek, az már csak plusz pont, ha közben erkölcsi értékeket is átad

egyes egyedül a szülő dolga a nevelés, szóval ha hibáztatni akarsz valakit, akkor csak a szülőt tudod

2016. jan. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!