Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szégyellem a korosztályomat....

Szégyellem a korosztályomat. Ti hogy vagytok velük?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és szerintem nagyon gáz amilyenek a korombeliek.

10-12 évesen dugnak, piálnak, drogoznak, cigiznek. Nem mutatnak tiszteletet az időseknek, meg úgy senkinek sem. Beképzelt naplopó, apuci anyuci pénzén élősködő kis görcsök. A fiúk nagy része úgy néz ki mint egy homoszexuális. Rózsaszín póló, nadrág, gyökérnyakú póló, csillivilli drága cuccok, minél drágább teló (lehetőleg Iphone mert az a menő, meg a galaxy s6). Ecset/kenyérhaj a fiúk többségén (persze van akinek jól áll, és csak szimplán azért hordja mert tetszik neki-az most ne vegye ezt magára) mert az menő, divatos. Személyiség, egyéniség 0, mintha klónok lennének. Emberileg, belsőleg nagy nullák, beképzelt, bunkó, nagyszájú, sznob kis pulyák többségében. Ha netán összejönnek egy lánnyal, többnyire semmi szerelem vagy hasonló, csak "megtöcskölöm azt cső". Semmit nem csinálnak hogy önállósodjanak, csak bulizni járkálnak.

Nekem nincs ecsethajam, sima középhosszú haj, ápolt vagyok, nincsen se ájfonom se drága cuccaim, mégis van életem (kötekedős kedvűek kérdezik most hogy akkor miért írok ide kérdést- azért mert pillanatnyilag nincs dolgom)

Például: Valamelyik nap láttam egy hajléktalant a fa alatt aludni. Aztán odament 3 évfolyamtársam és kötekedni, rugdosni kezdték az öreget. Alig bírtuk leállítani őket, csak verték és verték, mintha egy családtagjukat ölte volna meg. Megkérdeztük hogy miért, válasz: "Hát mer ott volt, azt csak úgy". Persze valószínű ők is oda fognak jutni egyszer..

Máskor, mások azért vertek egy gyereket, mert jobb tanuló volt náluk.

Utcán sétálok uncsitesómmal(lány), jön velünk szembe két kis suhanc, és jó hangosan megjegyzi az egyik hogy ú de dugnám azt a kis k**át. Azt hittem betöröm vele a kirakatablakot, de nem süllyedek odáig.


Sorolhatnám még, de nem teszem mert így is batár hosszú lesz a kérdés.


A lányok:

Szintén korai felnőtt dolgok, minél hamarabb pasi. Naponta új facebook profilkép, és mellé legalább 4 kép valamilyen idézettel vagy tök nyilvánvaló dologgal (p. süt a nap) kötelező. Hiába vannak barátok, ki kell írni óránként hogy mindenki kétszínű nyomorult, r.hadjon meg, rossz az élet és hasonlók. Hiába van pasi, minden nap kirívóbbnál kirívóbb képeket kitenni, lehetőleg a mellek(amik gyakran hiányoznak) minél jobban kint legyenek, és a hátsórészből is sok minden kilátszódjon.

1 kiló smink, cicanadrág, nagyon rövid nuni villantós nadrág, és mellé teljes mellbedobás. Ha csak arra kell a fiúknak akkor sírás. Mindenbe beleavatkozni, mindenért nyávogni szinte kötelező.


Példa itt sem marad el:

Ismerősöm egy lány Fb-n. E hónapban (igen ez alatt a 12 nap alatt) már a 3. pasiján van túl (mindegyik mellett kavart mással is, és sokszor posztolt majdnem 18+-os képeket), és nálam is próbálkozott, majd mindenki előtt beállított engem bunkó s*ggnek mert visszautasítottam.


Kiránduláson felelsz vagy mersz. Egy lány aki éppen szakítófélben volt a barátjával, kiszívta (de csak nagyon picit) osztálytársam nyakát mert az volt a feladat. Másik két lány megtudta és egyből, húú mekkora ribizli, szivogatja mások nyakát mikor pasija van stb. Osztálytársamnak mondták hogy beköpünk a pasijának, majd elver téged stb. Jó nyilván nem volt valami normál dolog, de: 1.Szakítófélben volt, mivel a pasija már előtte megcsalta. 2. A másik két csajnak is van pasija, akkor mi a búsért törődnek mások magánéletével? (Persze jogos a kérdés, hogy én miért törődöm az ő életükkel, csak azért mert legjobb barátaimról van szó, akik szinte testvéreim)



Hát "röviden" ennyi lenne a meglátásom. Nem szeretem az ilyen embereket.

Akinek nem inge, ne vegye magára. Tudom hogy vannak rendes kortársaim is szép számmal, őket tisztelem is, maradjanak csak amilyenek, de ez nem is róluk szól.


Vélemények? Nyugodtan lehet ócsárolni is ha úgy érzitek, minél több véleményre vagyok kíváncsi. Bocsi ha néhol trágár szavakat használtam, de nagyon régóta van ez bennem.



2015. jún. 12. 17:47
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Én pl. mindig segítek apámnak barkácsmunkában, anyának a ház körüli munkákban, járok dolgozni szabadidőmben mindenféle helyre, tisztelem az embereket. Szoktam inni és bulizni én is, mint mindenki előbb utóbb, de nem olyan sűrűn, és nem sokat. Drogot, cigit nem próbáltam és nem is akarom.
2015. jún. 12. 17:50
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon értelmes srác lehetsz, jók a meglátásaid. Mondjuk, azt hiszem ez a korosztály mindig hasonló volt, csak ahogy idősödnek az emberek, úgy felejtik el a saját generációk régi hülyeségeit. Ha valaki túl van ezeken a dolgokon és kinövi ezt az ostoba viselkedést, akkor nem akkora gond. Sokkal gázabb, amikor a 20-as éveik végén vagy a harmincas éveikben próbálnak tombolni és ilyeneket csinálni. Nem azt mondom, hogy most jó, mert én se vagyok és nem is voltam ilyen, de ebben a korban ez valamilyen szinten érthető.

19l

2015. jún. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Persze a tinik mindig is ilyenek voltak, próbálgatták magukat, feszegették a saját határaikat, hasonlók. Apáink, nagyapáink korábbi felmenőink is sok hülyeséget csináltak ebben a korban, de nem ilyen szinten
2015. jún. 12. 18:00
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Egyetértek, szerintem is szánalmasok a mai fiatalok (természetesen tisztelet a kivételnek)


Miért?


Miért kell egy taknyos 14 éves kisgyereknek ciginek kilógni a szájából? "Mert az a menő" Hát tényleg nagyon menő az, ha valaki egy valag pénzt elkölt arra, hogy az egészségét tönkretegye.


Miért kell ennyi idősen vedelni? Jó 16 évesen én is megittam egy sört meg ilyenek, ki nem? De az milyen már, hogy 15-16 évesek fetrengenek az utcán meg hányják össze a buszt, mert full részegek.


Miért kell divatbu*zinak lenni? Én már 16 éves korom óta csak ingeket hordok, mellé elegánsabb nadrágokat, cipőket, de nem azért, mert ez valami divat. Egyszerűen tetszenek az ingek, az elegánsabb öltözékek és ezek legalább igényesen is néznek ki, de ezek a teljesen kivágott pólók meg hogy VANS cipőt vagy mit kell hordani, mert az a "menő". Szánalmas!


Miért kel 14-15 évesek szájából azt hallanom, hogy szakítottam az xy-nal, mert megcsalt a ge*ci, de én sem hagyom magam, azt majd lefekszem az xy legjobb barátjával, hogy fájjon neki. Utána persze jönnek a kérdések, hogy lehetek terhes, meg hogy titkoljam el anyu elől, stb.


Miért szánalmas az, aki tanul? Tényleg nagyon gáz, hogy nem egy tanulatlan proli akar maradni, hanem pl. szeretne egy jó diplomát, mellé két nyelvvizsgát és jól keresni az életben. Sajnos ez sok 20-an évesnél is jellemző, nem egyszer hallottam, hogy hülye vagyok, hogy tanulok, mert ezek a legszebb éveim. Az sebaj, hogy te 20-an valamennyi évesen fogsz rádöbbenni, hogy semmilyen végzettséged nincs és mehetsz közmunkára havi 22 ezerért, míg én egyetem alatt is 1400-as órabérben dolgozom java fejlesztőként.



20/f

2015. jún. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén hogy az egészen ki vagyok akadva,tudom mi megy,de amit írtál a hajléktalannal kapcsolatban,az most nagyon felhúzott idegileg.
2015. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek. Tanulásilag annyi, hogy nem mindegy mit tanulsz, vagy miért tanulsz. Mert például ha mondjuk valami hétköznapi szakmához tanulsz, akkor kicsi az esély hogy felvesznek, mert nagyon sokan vannak ebben.. De mondjuk egy jó rendszergazda, programozó, biológus, orvos, vegyész stb. vagy az már más helyzet.
2015. jún. 12. 18:15
 7/15 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, de hál' az égnek a környékünkön annyira nem sok az ilyen. Egyre méllyebre süllyed a korosztályunk... De úgy gondolom, hogy mi, normálisak, tartsunk össze :)
2015. jún. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A hülye tizenéves ugyanannyi, mint régen, csak az internet adta lehetőségeknek köszönhetően sokkal többet lehet hallani róluk, és sokkal nagyobb hülyeségeket engednek meg maguknak.
2015. jún. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát igen itt tartunk, valóban. Azt azért hozzá tenném hogy a kép ennél kicsit árnyaltabb, ugye nem csak fekete és fehér világ - nem csak ilyenek vannak meg ezeknek a tökéletes ellentéte, az emberek java része szerintem a két véglet között helyezkedik el, az a kisebbség akit tökéletesen jellemez a leírás viszont annál nagyobb feltűnést és benyomást kelt. Csak sajnos ahogy megyünk lejjebb a korosztályok szintjén, annál inkább azt látjuk hogy növekvő tendenciát mutat az ilyenek száma. De hát mitől is lennének mások? Ha éppen nem is a szülőkkel van a hiba, akkor milyen más csatorna van ami valami egészséges értékrendet alakítana ki bennük? A kor eszmei áramlata ezt közvetíti feléjük, vagy a média, a közösség amiben felnőnek, esetleg léteznek rendes ifjúsági szervezetek vagy mégis mitől várjuk hogy mások legyenek? Természetesen ideális körülmények között is kialakulni ilyen különbözőség, mivel nem vagyunk egyenlőek. Van aki itt áll, és van aki felette és most kizárólag a szellemi kapacitásra gondolok. De az átlag, aki ott a képzeletbeli görbe középső szakaszán fekszik, mitől lenne más?
2015. jún. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ahogy fenn úgy lenn. Mindenkitől csak azt hallani hogy "de régen sem volt semmi más, az emberek ugyanolyanok voltak". Valóban, de valami mégis más volt. Az az eszme, a korszellem ami áthatotta az embereket. Ez volt az ami áthatotta az értékrendet és megszabta hogy az helyes ez meg nem. Ez állt a feje tetejére és ami eddig érték volt az közröhej tárgyává lett, ami pedig eddig gyalázat volt az erény lett. Ez az eszme alakítja az embert, minden ami egy más értékrendet őrzött legyen az család vagy nemzet már összeomlott. Leírhatja bárki százszor meg ezerszer milyen indulatai vannak a környezetében élő emberek iránt, nem fog ettől semmi sem változni. Ahhoz kicsit nagyobban kéne gondolkozni az énnél.
2015. jún. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!