Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Utálom a gazdagokat?

Utálom a gazdagokat?

Figyelt kérdés

Sajnos rettenetesen irigy tudok lenni, szégyellem is magam érte. Hiszen nem a gazdagok tehetnek arról, hogy én szegény vagyok, hanem elsősorban én saját magam.

Próbálom úgy felfogni, hogy mindennek megvan az oka meg a helye a világban, és szükség van a szegényekre, másként nem lennének gazdagok.

Igyekszem nem kimutatni, de nagyon rosszul tudom érezni magam, amikor tehetős ismerős a képembe vágja, hogy sajnál minket, csórókat, mert sose leszünk a szintjén, meg hasonlók.

Hogy tudnám figyelmen kívül hagyni az ilyen megjegyzéseket? Meg hogy ne érintsen negatívan, ha valaki gazdag, ne legyek irigy.


Forduljak pszichológushoz esetleg?


(Nincs még végzettségem, tanuló vagyok)


2016. jan. 22. 12:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%

Ez teljesen normális előbb vagy utóbb mindenki megkérdőjelezi magában ,hogy miért pont ide születtem ebbe a városba ezekhez a szülökhöz,ne fordulj dokihoz mert annyi doki nincs amennyien ezt gondoljuk :D :D


igen valóban boszantó tud lenni mikor az Audiból kiszáll a gyerekkel a suli előtt a kedves anyuka és végig mér ,mi nyakig sárosak beöltözve ,ő meg miniszoknya magas sarkú ,gondolom csak betipeg a klímás meleg irodába , szóval végig néz rajtunk szánalmasan és magas hangsúlyal szól a gyerekének gyere drágám ...

Nem kell foglalkozni az ilyen emberekkel ,örüljünk amink van többek között az egészségünk ,és törekedjük arra ,hogy többre vigyük ,tanulás ezerrel munka stb és ha valamilyen csoda által egyszer meg gazdagszunk véletlen sem akarok olyan nagyképű pökhendi lenni mint az Audis anyuka ,én akkor is tudni fogom honnan jöttem alázatos és segítőkész lennék

2016. jan. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
én is igy vagyok vele, bár nem fokepp a gazdagokat utálom, hanem a gazdag politikusokat :( egy szegeny hajlektalannal is szivesebben beszélgetek mint egy felkapaszkodott gátlástalan tolvaj honatyával :(
2016. jan. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd abba az önvádolást.Ha tudsz,tegyél érte,hogy jobb legyen a sorod.


"Igyekszem nem kimutatni, de nagyon rosszul tudom érezni magam, amikor tehetős ismerős a képembe vágja, hogy sajnál minket, csórókat, mert sose leszünk a szintjén, meg hasonlók."


Ha lenéznek,arról nem te tehetsz.

2016. jan. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
28%

Inkább szedd őssze magad, mivel még tanulsz, simán tehetsz érte, hogy később jól élj! Előtted az élet és a lehetőség. Sosem voltunk gazdagok, egyetem alatt végig dolgoztam, amellett, hogy rengeteget tanultam. 2 diplomàt szereztem, és ma mondhatom, hogy jóval átlag fölött keresek, mondhatjuk, hogy gazdag vagyok! Igen, szép autót vezetek, és betipegek a klímás irodámba.


Szóval ne irígykedj, hanem azt az energiát használd inkább arra, hogy jobb legyél, fejlődj! Azokat az embereket, akiknek több van, tekintsd motivációnak! Nem szidni kell őket, hanem példát venni róluk. Ha ilyen fiatalon ilyen irígy és keserű vagy, akkor mi lesz veled később?

2016. jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó...ès mèg gyakori kèrdèsekre is van időd energiád :D ja bocsi a klimás irodádból irhattál ahol uncsi akta kukackodsz :) :) nem igy kellene motiválni 1 fiatalt hogy 2 diploma stb...ès boldog vagy ?? ;) kitörölheted a sej - hajt a diplomáddal ha egy nagy kèpű ember vagy ,alázat nèlkül ha szegèny ha gazdag az ember az nèlkül nem èrsz sokat :)

Amit lovèn nem lehet venni a boldogság ,szeretet ,egèszsèg ,szerelem ,embersèg :) tipeghetsz -topoghatsz a klimás irodádba szarni bele ha ez a pár dolog hiányos az èletedből :) :)

2016. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
28%

Igen, boldog vagyok, és a hobbim a munkám! Nem csak irodában ülésről szól! ;)

De, pontosan így kell motiválni! Tanulni kell, talpraesettnek kell lenni, és akarattal bármit elérhet az ember! Engem is a mai napig motiválnak azok, akik sikeresek!

2016. jan. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
33%
hát nem hiszem hogy boldog vagy esetleg karierista de boldog nem :) én viszont sok sok küzdelemmel minimál bérrel úgy érzem boldog vagyok nagyon fáradt boldog ember 2 meló hellyel és arra kérem a jó istent az egészségünk ,a minden napi betevőnk ,és a rezsit tudjuk fizetni ,ha ránézek a gyerekeimre és megtudom nekik venni a pici sporólt pénzből azt az ajándékot amiről álmodozott ...és látom a szemében az örömet na az a boldogság :) nem az hogy a kocsidban gyönyörködsz ,vagy az elért tárgyakban ,,,abba bele lehet kakálni az nem boldogság csak megszerzett dolgok
2016. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
28%
:D Szeretem a sztereotípiákat... Nem kell magyarázkodnom neked azt hiszem! Gyermekem még nincs, hamarosan viszont lesz, tervezzük párommal, akivel nemsokára összeházasodunk. De nekem fontos a karrier is, és az is, hogy mindenünk meglegyen. Igen, az is, amit pénzzel lehet megvenni. És élvezem, hogy akkor dolgozom amikor akarok, akkor utazunk el, amikor jól esik, akkor vagyunk együtt, amikor csak szeretnénk. Nekem ez a boldogság! :) Nyilván később a gyermekem szemében a csillogás is még boldogabbá fog tenni!
2016. jan. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
41%
Hát ha ez igaz sok boldogságot az ifjú párnak :) Azon gondolkodj el ha mindenki ilyen karierista lenne ki sütné a kenyeret a boltoknak kivágná le a disznót ? vagy ki gyártaná a tejet a gyárakba ha mindenki így gondolkodna ,mint te :) pedig vannak diplomások is a gyárakba hidd el :) a pénz van értünkés nem mi élünk a pénzért ;) és mior az asszony pajtás félre kacsingat olyan 2-3 év múlva mit ér a pénzed?? ,gondolom akkor bánatodba át számolgatod :) :)
2016. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
37%
Kedves előző, én vagyok az asszony pajtás, mivel nő vagyok! ;) És nem kacsintgatok félre sem én, sem párom!
2016. jan. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!