Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az Oláh tényleg roma vezetéknév?

Az Oláh tényleg roma vezetéknév?

Figyelt kérdés
Nekem ez a vezetéknevem, de sosem tartottam magam annak...persze, tudom, régen az őseim között lehet néhány, de kinek nem?! :D Többszor is lecigányoztak már emiatt és ez engem nagyon zavar...(apa szülei erdélyiek)

2016. jan. 25. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Ma már nem igazán lehet egy csoporthoz sorolni, Vidák is van cigány és magyar.
2016. jan. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Blade Bone ***** válasza:
Nem attól lesz valaki bűnöző, hogy cigány e vagy sem, hanem attól amit tesz.. Aki elítél és lenéz a származásod végett, az pont arról tesz tanúbizonyságot, hogy a rossz nem mindig a cigányoknál kezdődik.
2016. jan. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Manapság már nem oszt nem szoroz.

Én sokáig azt hittem, kis koromban, hogy a Horváth és a Lakatos az cigány vezetéknevek, de amikor elkezdtem középsuliba járni, több ismerős is lett ilyen vezetéknévvel, akik nem cigányok. Aztán mostanra már nem is értem, hogy gondolhattam, hogy ezek csak cigány nevek. Faluban laktam és sok ilyen nevű cigány is élt ott, osztálytársaim általánosban, stb.

Igazából az Oláh az egy cigány csoportot foglal össze:

"Az „oláhcigány” kifejezés inkább a történeti és nyelvi rokonság alapján használt összefoglaló név, ugyanis ezek a roma csoportok Havasalföld román ("oláh") fejedelemsége irányából érkeztek Magyarországra a 19. században, és a roma nyelv különböző oláhcigány nyelvjárásait beszélik."

Na de ez már nagyon régen volt, azóta nagyon elterjedt név és nem csak cigányokra vonatkozik, sőt még az is lehet, hogy cigány ősei sincsenek az Oláh vezetéknevű embernek, csak ragadványnévként maradt rajta.

2016. jan. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy az,a Budai,a Burai,és még sorolhatnám!
2016. jan. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ezt a géza tudja, ő járt romológiára, az én nevemet is megmagyarázhatná valaki
2016. jan. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem ! Oláh , Lakatos, és Gáspár nevű emberek Csak Magyarok , akiket ismerek ! Nem rég találkoztam 1db. roma Lakatossal , ennyi !
2016. jan. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az oláh eredetileg a románok(vlachok) megnevezése volt
2016. jan. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Erdélyi apud, ott se egyszerü ez a név az Oláh(ok) román cigányok az a kegyetlenebb fajta legalábbis én ugy tudtam. De igazából román anyanyelvü a wikipédia szerint
2016. márc. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Engem soha nem neztek le meg se ciganyok, se homoszexualisok, pedig nem is nez ki rajtam semmi annak, talan, mert tudjak, hogy liberalus vagyok, soha nem akartak mas uton modon megalazni, pedig en veletlenul mar tuti bantottam meg, holott tokre kikerulom, nincsen ilyen provokacios kisebbsegi eloitelethullam mar, tuti, tokre lehet termeszetesen kezelni azokat, pedig csak a hasara ut az ember es kesz is, ez most jelethet barmit
2016. márc. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Oláh Gergő szerinted mi?
2017. ápr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!