Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mostanában úgy érzem, hogy...

Mostanában úgy érzem, hogy utálom az embereket. Mit csinálja, ogy ez megváltozzon? Hogyan legyek elfogadóbb?

Figyelt kérdés
2016. jan. 28. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:

valami oka van, hogy ezt érzed, valószínűleg valami bánt, vagy idegesít és másokon töltöd ki. Ezt nem bántásból mondom, tapasztalat.

Ugyanígy vagyok. Nem tudom nálad ez pontosan miben nyilvánul meg, de én pl. ha beszélek valakivel, meg ismerősökkel kedves vagyok (próbálok az lenni), viszont úgy általában idegesítenek az emberek, összességében.

Az emberi hülyeség, amiket hallok, amilyen gonoszságokat képesek tenni stb. Kimegyek az utcára, és egyszerűen idegesít az is, ha bárki a szemembe néz, olyankor fel is képelném legszívesebben, ha szerintem csúnyán néz. Tömegiszonyom is van.

Szerintem mind a kettőnknek el kellene gondolkodnunk mi is a bajunk igazából, a világgal, esetleg magunkkal nem vagyunk elégedettek és ezt így tudjuk levezetni.

2016. jan. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennek mindig van valami oka, és ha megtaláljuk kellő önismeret útján, akkor tudatosan tudunk változtatni ezeken a problémákon. Esetleg azt elmondanád, hogy nálad miben nyilvánul meg? Úgy értem, hogy téged is úgy összességében idegesítenek az emberek, vagy az ismerőseiddel, családoddal is így érzel, és nincs hozzájuk türelmed?
2016. jan. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én is
2016. jan. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Önértékeléseddel van baj. Nem az embereket utálod, hanem magadat, ezért úgy gondolod, hogy nem fogadnak el, nem vagy közéjük való, és egy védekezőmechanizmusként próbálod elhitetni magaddal, hogy Te utálod őket.


Elfogadóbb úgy lehetsz, ha letojod, hogy ki mit gondol rólad, de azért azt vedd észre, ha valaki elfogad ilyennek, és azzal/azokkal próbálj meg több időt tölteni. És többet járj emberek közé, hogy jobban megismerd őket, próbálj meg minél többet személyesen kommunikálni időssel, felnőttel, gyerekkel egyaránt.

2016. jan. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én a családommal sem vagyok jóban. a bátyámmal és anyámmal csapnivaló a kapcsolatom, és sajnos irántuk, főleg anyám irányt szinte gyűlöletet érzek. Apámmal meg inkább olyan semleges a kapcsolatom, se túl rossz, se túl jó..

Ahogy az utcán megyek és sokan vannak körülöttem, az irtóra zavar. azt meg főleg nagyon utálom, amikor a boltban mennek, mint az őrültek és belé hajtja a bevásárló kocsiját.. és nem figyelnek oda, mennek , mint a zombik.

De mostanában nagyon türelmetlen vagyok az emberekkel, még azokkal is akikkel jóban vagyok és jó fejek velem.... de mégis olyan érzésem van, hogy na jó elég, most inkább leszek egyedül.

De a viselkedésemen nem látszik, nem látszik rajtam, nem vagyok bunkó, vagy ingerült.. csak én érzem ,hogy felrobbanok...

De ezelőtt sokkal türelmesebb és megértőbb voltam az emberekkel.

2016. jan. 29. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!