Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy az animések?

Miért van az hogy az animések?

Figyelt kérdés
Miért van az hogy az animéseg 95% a valamien sérült lelki vagy testi nagy réssze vágja magát és kb. ugyanannyi része depresszios és az animébe menekült. Nagy réssze ezek miatt a dolgok miatt nem tud tartosabb barátod szerezni.Pedig ezek az emberek igazás remek egyéniségek csak.. sérültek.A többi ember miért nem segit rajtuk ? ha nekem lennne egy ilyen ismerösöm,barátom biztos ott lennék mellette.Miért kell egyedül szenvedjenek?

2016. febr. 1. 15:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Én ezt te hol tapasztaltad?

Az animét kedvelő rengeteg ismerősöm közül egy se ilyen. Persze vannak köztük, de ez elmondható minden más társaságról is. És messze nem olyan mennyiségben.

Nem tudom honnan veszitek ezeket a dolgokat.

Engem a Weabook sokkal jobban idegesítenek amikor minden szó után desu-t raknak és nem értik hogy miért néznek rá az emberek ferde szemmel mikor macskafülekkel, színes hajjal és kontaktlencsével felvesz miniszoknyát a 120 kilójához és bömbölteti az éppen menő anime openinget a mobilján.

Amit leírtál viszont nem is tudom honnan veszed.

És most reklám:

2016. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
az én társasági körömben akadt pár iylen személy..
2016. febr. 1. 16:17
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Attól hogy körülötted vannak ilyenek még nem ez a jellemző az animésekre. Járok animeconokra, talikra, millió magyar és külföldi animés barátom van, legtöbbjük vidám, normális ember. 1-2 magának való meg depisebb is van, de az mindenhol akad, nem csak köztük. Vagdosni meg unatkozó tinik szokták magukat, akiknek általában pont semmi bajuk az életben.
2016. febr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyobb animés oldal pont ma posztolt erről. Talán a kérdésed is ez ihlette. Viszont én nem mondanám azt, hogy minden anime fan defektes. Ezt mondom úgy, hogy én is az vagyok kicsit és pár szintén fan barátnőmnek is vannak ilyen-olyan sérelmei. Viszont conon több emberrel beszéltem már és ez is előjött. Többen mondták, hogy nekik nincs amúgy semmi bajuk.

Lelkileg sérült emberek minden társaságba akadhatnak sajnos. :)

2016. febr. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az animések nem ilyenek. És elég könnyű tartós barátot szerezni, nem csak az animések közül, mert ezekhez a "rajzfilmekhez" a jó zenék is hozzátartoznak :) Azt még többen szeretik m int az animéket. Talán azért nem "segít rajtuk" a többi ember, mert a többségük - velem együtt teljesen normális ember, hétköznapi problémákkal. Persze vannak depressziós animekedvelők is, de a kettő aligha függ össze.
2016. febr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az animések nem sérültek (legalábbis nem mind). Arra még nem gondoltál, hogy vannak olyan emberek akik otthon érzik jól magukat? Aki szeret (valamilyen szinten) egyedül lenni az nem feltétlenül depressziós. A barátokkal kapcsolatban meg az van, hogy nehéz igazi barátokat szerezni főleg akkor ha olyan hobbid van amit sokan "gyerekesnek" tartanak.
2016. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
20%
Hát sajnos egyet kell értsek ezzel a kérdéssel, mert szinte az összes animés ismerősőm, barátom vagy szimplán kattant, vagy mentálisan sérült és deklaráltan az ostoba shounen/ecchi animék világába próbál zárkózni. A legszomorúbb az ilyen emberekkel az az, hogy hiába próbálsz rajtuk segíteni vagy semmibe vesznek, vagy hülyének néznek. De érdekes módon az ilyen emberek akiket ismerem nagyon könnyen ismerkednek, szereznek barátokat és nyílnak meg az emberek előtt. Legalább is látszólag... a valóság az, hogy ezek az emberek bár próbálják kikerülni a valóságot iszonyatosan félnek a magánytól. Ezért körbeveszik magukat egy rakás emberrel és elhitetik magukkal, hogy ezek az emberek fontosak számukra, de amint ezek az emberek már képtelenek őket elviselni, szimplán továbbállnak a következő társasághoz. Tömören: képtelenek és valószínűleg nem is próbálnak tartós emberi kapcsolatokat kiépíteni. Nyilván nem minden anime fan ilyen, de tapasztalataim szerint a leghangosabb, legfeltűnőbb rétegükre ez remekül ráillik.
2016. febr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy valaki sok animét néz az nem azt jelenti, hogy mentálisan sérült vagy depressziós vagy mit tudom én. Csak szimplán nem érdekli a tévében menő műsorok ezért van, hogy valaki egy nap akár 4-5 rész is megnéz vagy többet. Én pl. 2014-ben láttam utoljára élőszereplős filmet azt is a családdal együtt. (Ez az előbb lemaradt)
2016. febr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Spilerke ***** válasza:
Öcsém ez milyen hülyeség. Én nézek filmet, sorozatot, ismeretterjesztő filmeket, és emellett animét is. De mégsem vagyok sérült. Azok az emberek miért nem sérültek, akik szappanoperát néznek, vagy hentelős horrort? Ugyanezt rájuk is rá lehetne fogni, nem? Most általánosítasz, mert az ízlésük nem egyezik a tiéddel.
2016. febr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Firedoom ***** válasza:
100%

Embere válogatja. Jópár ismerősöm animes, de egy se kattant. Mindazonáltal, ha egy erre érzékeny személlyel tortenik akkor konnyen egy ongerjeszto folyamat lesz belole. Teszem azt a depressziós kislány hirtelen megtalálja az animeket es teljesen a rabjuk lesz, nem lesznek barátai, elhanyagolja a családját, megszakítja a kapcsolatot a külvilággal es a depresszioja, magánya csak jobban mellyul. De ezert miert az animét kell okolni? A tortenet igy is vegbemehet: A depressziós kislány elkezd kockulni, nekiáll könyveket olvasni, elkezd modellezni... Fellehet sorolni ide az osszes egyedul is végezhető cselekvést. Ahogyan az elejen is emlitettem tobb baratom is animes. De ettol ugyan olyan emberek mint bárki mas: iskolába járnak, esznek, isznak, sportolnak, buliznak. Az egesz kerdesednek a nyirja maga az egyén es nem a cselekvés. Ha a szemely onmagaban hajlamos a depresszióra akkor anime ide vagy oda o ugyan ugy depis lesz.

A masik meg az animek altalanos megítélése. Sokan gyerekesnek mondjak es epp ezert el is ítélik, mikozben nem lattak egyetlen reszt sem vagy azonnal a Dragon Ball/Pokemon parosra asszocialnak.

Ebben a kérdésben mindenki hibas. Ne itelkezzunk elhamarkodottan, legyünk nyitottak a tobbi ember fele es karoljuk fel, segítsük a gyengeket. Tudom, Ez soha nem fog valóra válni, de legalabb azok gondolkozzanak el akik elolvassák. (kicsi fáradt vagyok, ha összefüggéstelen akkor bocsánat)

2016. febr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!