Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez milyen fóbia?

Ez milyen fóbia?

Figyelt kérdés

Már gyerekkorom óta rettegek az olyan helyektől ahol gépek, tartályok, csövek stb vannak, pl egy uszoda gépház vagy egy bunker, erőmű, kazánház, bánya, főleg ha régi ósdi az egész nem kell hogy elhagyatott legyen akkor is ha még működnek félelmet ébresztenek bennem az ilyen helyek, sokszor még társasággal sem szívesen megyek ilyen helyekre, de ha egyedül kell mennem teljesen bepánikolok, kicsinek, elveszettnek, bezártnak érzem magam az ilyen monumentálisabb ipari létesítményekben is, legszivesebben elrohannék onnan, a dolog pikantériája viszont az hogy műszaki végzettségű vagyok és előfordul hogy ilyen helyeken kell dolgoznom ami mondanom sem kell rettenetes, tudom hogy egy pszichológus tudna segíteni, de az is érdekelne hogy más is érez e így rajtam kívül és hogy mi ennek a fóbiának a megnevezése.

[link]

[link]

[link]

Linkeltem pár képet szemléltetésként...Még nézni is félelmetes számomra!



2016. febr. 2. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
De undorító képek ezek... És nekem nyáron ilyen helyeken kellett dolgoznom. A hideg futkos a hátamon már akkor is, ha belegondolok.
2016. febr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ű! Mennyi bizbasz van itt! Hogy lehet ezeken eligazodni?? :D


Ne félj, nem vagy egyedül a problémáddal, én is parázok az ilyen helyektől, sosem dolgoznék, tartózkodnék ilyen helyen, bár remélhetőleg nő létemre nem is kell majd.A műszaki végzettség tőlem távol áll.Számomra a sivárság, elhanyagoltság a legtaszítóbb ezeken a helyeken.Meg félnék, hogy valami felrobban, vagy megforráz, ki tudja mi kavarog azokban a csövekben.Az ilyen helyek porosak, homályosak, elhagyatottak, ugyan azért félek tőlük, amiért a közmosdóktól/közvécéktől is, hogy megbújik ott ki tudja, mi...Miféle veszély, vagy veszélyes ember, vagy stb...


Szerintem neked is el kéne gondolkoznod az érzéseiden, hogy konkrétan milyen képek társulnak a helyhez, amik kiváltják a félelmed, mert ahogy látod én is meg tudom a félelmem konkrét okát fogalmazni.


Például rettegek a magasságtól is, az erkélyünkön is félek, mert (elvileg) kizuhanhatok.


Másik eredete a félelmeimnek, az álmaim.Álmomban szokott sokszor olyan lenni, hogy erkélyről zuhanok, vagy nincs korlát, ilyesmi.Meg közvécé, ahol gyilkos bújt el, meg néha ilyen "csöves" helyek.Az ilyen csöves helyeken vagy gépeknél álmomban sokszor félelmetes zúgást valami mély zúgást hallok, ami még félelmesebbé teszi, amúgy is bizonyos hangoktól szintén irtózom, nos az ilyen elektromos zúgások, meg a csövekből jövő zajok is ezek közé tartoznak.Tehát nálam az álmok ie kiváltották ezeket a fóbiákat.


Nyugi, nekem egy egész listányi fóbiám van.

2016. febr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyenlőre egyet találtam:technofóbia. Bár ez nem igazán magyarázat szerintem az ilyen viszolygásra.
2016. febr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi a neve a fóbiának, de nem vagy egyedül. Egészen fura dolgoktól lehet félni. Én például szabályosan rosszul vagyok az építkezésnél használt daruk látványától.
2016. febr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Technofóbia, klausztrofóbia, agorafóbia. Bármi lehet.
2016. febr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!