Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Belém nevelték, hogy féljek?...

Belém nevelték, hogy féljek? Ha nem tudom, hogy ki telefonál nekem, egyszerűen nem merem felvenni a telefont. Anyám belémnevelte, hogy féljek/tartsak mindentől.

Figyelt kérdés

Emlékszem, hogy anyámnak is volt telefon fóbiája, ő amikor beszélt telefonon, és átadta nekem a telefont, gyakran vizes volt a telefon az anyám tenyrétől. Anyám mindig utálta, amikor valaki becsengetett (pl. számlás, postás, bárki) és inkább kikapcsolta a csengőt, hogy senki ne zavarja.

Most így közeledve a 30-hoz,olyan alamuszi nyuszi vagyok, és tudom, hogy nem így kellene reagálnom. Nagyon nehezen megy, hogy változtassak magamon, hiszen baba korom óta belémnevelték, hogy féljek! :(



#félelem #telefon fóbia #belém nevelt félelem
2015. dec. 17. 07:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Oké. Hol a kérdés?
2015. dec. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És mi van ha neked kell felhívni valakit?
2015. dec. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
sajnos akkor is parázok, ha nekem kell felhívni valakit
2015. dec. 17. 08:17
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akaraterő kérdése, ne a kifogásokat keresd. Ha valakit fel kell hívni akkor felhívod és kész. Átgondolod röviden, mit akarsz mondani, tárcsázol, megbeszéled vele és viszontlátás.
2015. dec. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Durvan hangzik, de ez ellen csak te tudsz tenni. Rendelj pizzat, telefonalj tobbet. Ha tul vagy az elso par "gaz" telefonon, utana sokkal jobb lesz.
2015. dec. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2015. dec. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, beléd nevelték. Szépen lassan azonban le tudod bontani a korlátokat. Ha tapasztalod, hogy semmi rossz nem történik, ha felveszed a telefont, akkor egy idő után már nem fog annyira zavarni.
2015. dec. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy ez nem vigasztal téged, de engem is így neveltek, hogy féljek mindentől. Sikerrel jártak... Nem csak a telefonálástól, még ennél apróbb dolgoktól is félek. Nem vagy egyedül a problémáddal...
2015. dec. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 acelsziv ***** válasza:
100%
A félelemmel azt tudod tenni, hogy belemégy és átmégy rajta. Tehát amitől félsz annak nekiállsz és megcsinálod.
2015. dec. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Belém nem nevelték, mégis ilyen tudok lenni :D


Gyerekként ritkán jártak az utcán autók, emberek, és mindig ha jött valaki, már messziről láttam, vagy autó jött az úton, akkor az udvarról az előtérbe szaladtam és úgy leskelődtem kifelé :D


Fura mert egy ideig valamilyen szinten megmaradt ez bennem, eleinte én is úgy "meglepődtem" ha hívtak, vagy ha csengettek akkor is izgatott lettem.


Telefonnal egy jó van: Bármikor leteheted.


Felveszed, ha nem tetszik, akkor leteszed. Engem is hívtak már fel trollkodásból is, ordítozva, vagy baromságokat beszélve, fogtam magam mellé tettem a telefont, és hagytam hagy menjen a számlájuk :D


Nekem mondjuk kb az a fóbiám, hogy "biztos egyetemről hívnak"...mert többször megesett hogy felhívnak hogy ezt elfelejtettem beadni, azt elfelejtettem, vagy beadtam és elkavarták. És folyton valami olyan, hogy utána azonnal stresszelhet az ember.

2015. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!