Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ennyire nincsenek képben az...

Ennyire nincsenek képben az emberek, hogy Jófogáson egy vagyonért kínálnak használt, lepukkant dolgokat, amiket újonnan is olcsóbban lehet kapni? Normálisak?

Figyelt kérdés

Tegnap szétnéztem, hogy az én városkámban miket árulnak. Ha látnék valami hasznosat jó áron, pl. kerti eszközt, vagy bármit, akkor innen nem kéne fizetni a házhoz szállításért, vagy nem lenne költség elmenni megnézni.

De csak pislogtam, olyanokat láttam. Pl. használt női csizma 15 ezerért.

Újat veszek ennyiért, amit még vissza is tudok vinni,m ha vmi baja lesz. De egy Csórában, vagy turiban több párat megkapok ennyiért.

Akkor a másik: használt női alkalmi ruha, 5000. Az, ami már több, mint 10 éve kiment a divatból. Lehet, hogy anno nem volt olcsó, de a 2000-es évek elején volt divat, ma már senki nem vesz fel ilyet.

Azért durva, mert járok turiba, és a jó állapotú, sőt sokszor új cuccok is 1000-2000 körül vannak, ha vállfás turiba megyek. A bálás pedig filléres.

Nyáron esküvőre voltunk hivatalosak, én nehezen találtam ruhát magamra. Végigjártam a város összes üzletét, rászántam volna a pénzt, de vagy nem tetszett, vagy nem állt jól, valami mindig volt. Ezután elindultam turi-körútra, ezekből is a jobbakba mentem, a vállfásokba. Végül bementem egy igazi turkálós helyre, ahol egy nagy halom közepéből húztam ki egy könnyű nyári ruhát, aminek jó volt a színe, a mérete, a szabása, ebben mentem végül. És nem viccelek, 300 ft volt, mert nem volt nagy a súlya.


Használt, 20-30 éves kopot bútorokat is ennyiért tesznek fel, hogy hülye lenne bárki megvenni.

Tányérkészlet - a tescoban olcsóbb, és lehet válogatni.

Számítógépes cuccok, babaholmik, minden van.

Tényleg ennyire nem tudják sokan a dolgok értékét?

Biztos vannak különleges dolgok, amik hiába régiek, hiába kopottak, ha valaki épp ezt keresi, megfizeti. De ezek a dolgok nem ilyenek.


2016. febr. 14. 15:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, egyre több az olyan hirdetés, miben csak át akarják vágni az embereket. Biztos vannak nem tudatos vásárlók, akik bedőlnek ezeknek...
2016. febr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!