Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik, hogy valakit semmi...

Létezik, hogy valakit semmi se érdekel (karrier)?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem érdekel semmilyen hivatás/szakterület. Már gyerekként úgy gondolkoztam, hogy tök mindegy minek fogok tanulni/mit fogok majd dolgozni, csak lehetőleg legyen benne pénz. Már gyerekként így fogtam fel a dolgokat, mert "megélhetési" futballista szerettem volna lenni, de tehetségem/fizikumom nem volt hozzá. Aztán középsuli előtt jött az ötlet, hogy informatikus leszek (ülő munka, jól fizet és nagyon hülye nem vagyok). Azóta elvégeztem egy OKJ-s hálózattelepítőit és az egyetemen, ha nem is gördülékenyen, de haladok előre és idővel csak meg lesz a diplomám. Viszont a probléma itt kezdődik. Alapvetően ez sem érdekel egyáltalán. Tuti, hogy nem én leszek a Szilícium-völgy magyar csodagyereke, nem érdekelnek a tudományos dolgok, csak szeretnék a jövőben egy stabil normális munkahelyet, ahol nem kell a mókuskerékben versenyezni az életben maradásért és azon aggódni, hogy napról napra egyre nagyobb a konkurencia körülöttem. Persze nem vagyok hülye, tudom, hogy ebben a szektorban nagy a piaci versengés, de ismerek néhány "léhűtőt", aki már évek óta éli vígan az életét a munkahelyen és egész nap a szeme sem rebben meg. Alapvetően milyen irányba orientálódjak a jövőben (személyiségileg, szakmailag)? Más is így van ezzel, vagy csak én nem találtam meg a helyemet?

2016. febr. 19. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Persze.

Aki tudja mi szamit, nem erdekli karrier.

Boldogsag s emberi fejlodes, tapasztalas.

Ezekhez nem kell karrier.

S termeszetesen en is ilyen vagyok pedig eleg sok mindenhez ertek mesteri szinten.

2016. febr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
karrier szinten engem sem érdekel semmi. Munka szinten meg meg akarok élni úgy, hogy nem ordibál és dirigál egy főnök a nyakamban, ne meg az se baj, ha nem napi 8 órát kell egy számomra unszimpatikus helyen eltöltenem (magyarán utálok bejárni)
2016. febr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek a fenti kettővel, eszerint is alakítottam az életemet.
2016. febr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenkit érdekel valami, legfeljebb nem tudja még, hogy létezik olyan mint hivatás.


Meg kell keresni, hogy miben vagy tehetséges, mit szeretnél csinálni ha milliomos lennél, mi lehetne a hobbid és egy ezekhez hasonló hivatást célszerű választani.

2016. febr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Mindenkit érdekel valami, legfeljebb nem tudja még, hogy létezik olyan mint hivatás."


Igazad van ebben, de én pl. úgy vagyok vele, hogy amint valamilyen kellemes tevékenység hivatásszerűvé válik - azaz kötelezően elvégzendővé - rögtön "nem kapok levegőt", máshoz van kedvem, és undorodni kezdek tőle.

Sajnos nem tudom ezt megváltoztatni, "ebből kell főzni" - így kerestem egy nem túl megerőltető, viszonylag változatos tevékenységet, mint hivatást, és mellette sok minden mást is tudok csinálni.

2016. febr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Úúú, utolsó, megkérdezhetem, mi az a bizonyos hivatás? :)

- bocsánat az offért, de végülis témához jön -

2016. febr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébként, hogy mondjak valami használhatóbbat is, hasonló helyzetben vagyok, csak nekem az a problémám, hogy sok minden érdekel, viszont szinte semmiben sem tudok elmélyülni.. és hidd el, ez sem jobb :)

Ez a tipikus "elkezdek-egy-könyvet-olvasom-a-harmadik-fejezetig-előveszek-egy-másikat-és-ugyanez-előről" sztori...


Nyilván nehéz, de az lebegjen akkor a szemed előtt, hogy legalább annyira bírd a munkádat, hogy ne legyen minden egyes nap egy kínszenvedés.

2016. febr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!