Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ez jó döntés...

Szerintetek ez jó döntés lenne? Milyen tanácsot tudnátok adni? Hosszú, így kérem csak az válaszoljon, akit érdekel és elolvassa!

Figyelt kérdés

A mérnökinformatikus diplomát hajtom DE-IK-n, már nagyon a végén vagyok, 3 éve készen vannak a szakmai tárgyaim a szakdolgozatommal együtt. Szakdoga 5-ös, szakmai átlag olyan 4.2-4.4 körüli, pontosat nem tudom.

(Szakmailag inkább elektronikai irányba mentem, mintsem az informatikai ág. Mérőműszerek kezelése, elektronikai panelek tervezése és vizsgálata... stb. Szakdolgozatomat is az alternatív energiák témakörben írtam.)

Most a tanulás mellett eladó vagyok egy boltban. Gondolkozok rajta, hogy az alapszak után jó lenne egy gazdaságinformatikus MSc-t csinálni, mert egy félév a különbözeti tárgyak.

Viszont a maradék tárgyak elég húzósak, nem is a nehézség miatt, hanem a hozzáállás. Én örülnék a legjobban, ha látnám a végét, de nem így van.


Mellékesen:

Jövő héten is lesz "elvileg" (még nem biztos benne a tanár sem) egy ZH az egyik tárgyból, de még a tanár se tudja, hogy miből írunk. Még minta ZH-t sem csinált. Az előzőt is 3 nappal a ZH előtt küldte ki, de még a ZH előtti nap du.-án 6-kor jött a 4. hibajavító levél tőle, mert a hallgatók észrevették, hogy hibásan vannak megoldva a minta ZH feladatai, amiket ő adott ki.

Az egyik legrendesebb tanárt nemrég rakták ki, már másik egyetemen tanít, mert állítólag nem jól végezte a munkáját. Állítólagos hibái:

- Aki tanult, az átment nála, nem is akárhogyan

- hozott INGYEN fejlesztőeszközöket a karra, egy cégnél járta ki promóciósan, egyetemi támogatási programban, s a reakció az volt, hogy megkérdezték tőle a karon, hogy: "Ezt most minek? Haszontalan dolgokat miért hoz ide? Az elmélet a lényeg, a gyakorlatot majd megtanulja magának vagy majd egy cégnél belejön."

- PHD-s hallgatókkal járt robotversenyre, nem is rossz eredményeket értek el, s arra is részben saját költségből és egy kis támogatást kikönyörögve jutottak el, mert minek megy ilyen haszontalan helyekre. o.O

De erről ennyit, pedig ez nem minden...


Ami viszont még eszembe jutott, ez a Penny-s duális képzés. 2 év ugyan, de utána egy elég kecsegtető bizonyítványt ad (1 év után OKJ rendszer szerinti „Boltvezető”, illetve a 2. év végén a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara által kiállított,

a német előírások által is elismert végzettséget)


Érdemes lenne megpályázni szerintetek?

Eladóként belelátva a dolgokba elkezdett érdekelni a kereskedelem, s informatikai téren is rejt lehetőségeket. Akkor már lenne egy papírom, s talán könnyebb lenne a munkakeresés.


Aki megkérdezné meg azzal jönne, hogy nem is keresgéltem eddig állásokat infós körökben, csak szólok, hogy kb. 60 állásinterjún vagyok túl, de sajnos nincsenek befolyásos kapcsolataim , így nem megy.

(Volt aki segíteni akart, de már ő is felmondott ott, ahol dolgozott, mert a felsőfokú informatikai helyre, ahova engem szeretett volna intézni. Erre felvették a nagyfőnök barátjának a fiát, magyar-történelem szakos érettségivel, infóból érettségije sincs. És!... így keresett 300 fölött nettó + Cafeteria, egészségkártya, Szép kártya, Erzsébet utalvány...stb.)


Szakmai tesztet meg eddig összesen egy állásinterjún írtam, de annak is csak a felét csináltam meg abból a tudásból, amit magamtól összeszedtem, mert olyanokról, ami abban volt az egyetemen nem is hallottunk.



2015. máj. 13. 08:34
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

Szuper. Akkor most te is elolvasnád a saját irományod? Se füle se farka, ide-oda csapongsz.

Egyáltalán nem értem miért eladóként dolgozol miközben az IT szakma szenved a munkaerő hiánytól. Komolyan, mananapság már néha annak is örülnek ha olyat találnak akiben legalább esélyt látnak, hogy bele tud tanulni.


Ja persze Budapesten. Debrecenben gondolom kevésbé.

2015. máj. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezt úgy írtad kedves első, mintha nem én írtam volna a kérdést.

Miért eladóként dolgozom? Mert itt volt ismerős... az említett ~60 állás8nterjú mind informatikai vagy műszaki területen volt. Sehova nem vettek fel, pedig volt nem is egy, ahol mentem 2. körre is, és nagyon bíztattak, aztán meg semmi... :/

2015. máj. 13. 10:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell ismerős. Tapasztalt mérnökök esetén jol jön az ismeretség de nem az elhelyezkedés miatt hanem hogy egy ismerős jó szakembert sikerüljön átcsábítani más cégtől.


Ezek szerint nem láttak benned fantáziát vagy nem probalkoztal eleget. De lehet hogy csak a személyiségeddel van baj. Budapesten is probaltad? Érdekes, mások után kapkodnak több helyről.

2015. máj. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!