Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem furcsa ezek a...

Csak nekem furcsa ezek a nagyon kifejező, szinte túlzásba vitt, erőltetett emberi tulajdonságok?

Figyelt kérdés

Nem elég ha valamire azt mondom simán hogy Igen, oké. vagy esetleg 1-2 mondatba kifejtem a véleményem valamiről.

Nem, Hanem ezt úgy kell mondanom meg bizonygatnom még, meg kifejeznem vigyorgó pofával örülve örömködve mint majom a farkának.

Ha nem vagyok ilyen, akkor meg biztos bennem van a hiba, én vagyok túl merev, és elitélnek, levegőnek vesznek.

Számomra ez már olyan erőltetett társadalmi viselkedés. De Tvbe is már annyira nyomják reklámba is, észrevettem, mindenki vigyorog szinte már erőszakosan probálnak bizonygatni, bemászni az ember fejébe, mondjuk egy gyógyszer hatásairól, vagy egy termékről 56000 féleképp, fél percbe bele tömöritve 500 mondat, reklám is csak szinte arról szól már hogy végig pofázzák. meg olyan képtelen dolgokkal mutatják az ember felé, mintha az ember nem Hinné el, hogy van olyan. De a "kedvencem" Mikor öregekkel izületi reklámokat adnak. hogy 70 évesen is, olyan versenyszerüen mozog,mondja meg mutatják be, hogy tolja a kanapét, mintha 70 évesen is teljesiteni kéne, mintha lépcsőkön futna az ember, vagy maratonra készülne, és akkor mondja vigyorogva hogy nekem bevált. Ez is mintha arról szólna hogy kötelező lenne öregeknek is mindig fittnek lenniük, mintha 20 évesek lennének. De társadalomba is, ha elakarok már szinte érni egy embernél valamit, azt is nem elég ha úgy mondom, legyünk barátok, hanem 56000 féleképp kell bizonygatnom hogy miért, mindemelett számitson a kinézet öltözködés kisugárzás stb.. Miért jó ez ?


2016. febr. 19. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy Amerikából származó társadalmi trend, ami már itt is gyökeret vert. Félelem az öregedéstől, kényszeres fiatalkodás, állandó teljesítménykényszer és versengés.

Az emberek sokszor nem is mernek önmaguk lenni.

Megszoksz vagy megszöksz, tiéd a választás. :(

2016. febr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Dehogy is. Minden normális embernek az. Illetve inkább szánalmas.
2016. febr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!