Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mennyire vagytok szociálisa...

Ti mennyire vagytok szociálisan érzékenyek?

Figyelt kérdés

Én például ilyen téren kimondottan érzéketlennek tartom magam, egyedül a gyerekeket és az állatokat sajnálom csak, mert ugye ők nem tehetnek semmiről.


Például soha nem adok pénzt és semmit sem hajléktalanoknak, kéregetőknek. Ha nagyon akarna, akkor tudna dolgozni. Sokszor olyan férfiak kéregetnek, akik könnyedén be tudnának állni szerződéses katonának, szállás, ellátás és pénz fejében. A szegények sem izgatnak egyáltalán, mert mindenki a maga sorsa kovácsa. Attól még, hogy én megveszem magamnak a prémium márkás ételeket, vagy elmegyek nyaralni, miért kéne rosszul éreznem magam, hogy valahol rosszul élnek. Tanulni kellett volna és akkor lenne olyan munkája, ahol megkereshetné azt az összeget, amiből tisztességgel tudna élni. Én is egyetem mellett programozóként húzom az igát, igaz részmunkaidőben, de mégis el tudom tartani magam és mellette becsülettel tanulok. Csak akarat kérdése!



2016. jan. 20. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan gondolkodtam a szegénység kérdésről, amíg ki nem mentem délkelet-ázsiába.

Ugyanis ott olyan emberek vannak, akik olyan szegény családba születtek, hogy iskolába sem volt pénzük járni, ezáltal esélyük sem volt tudást és rendes munkát szerezni...így annyi maradt nekik, hogy kicsi összegért takarítanak, kéregetnek, de ez nem elég arra, hogy lakást béreljenek, vagy elegendő ételt szerezzenek.


Természetesen Magyarországon más a helyzet, igaz, nagyon sokan tényleg tehetnének magukért, ha igazán akarnának de ezt látva azért mindig elgondolkodom, nincs-e valami olyan annak az adott szegény/hajéktalan ember életében, ami miatt oda jutott, amiről én nem tudok.

2016. jan. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Már megint egy programozó osztja az észt. Remek.
2016. jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Hát nálad egész biztosan sokkal érzékenyebb vagyok. És nem, én sem adok pénzt minden szembe jövő kéregetőnek, mert azt gondolom, nem az én dolgom, hogy rendbe rakjam az életüket, és akkor az ehhez kapcsolódó maffiát most hagyjuk is.

De a hozzád hasonló burokban nevelkedett pökhendiektől rosszul vagyok. Programozóként dolgozol az egyetem mellett? Nahát, le a kalappal! Tényleg hatalmas erőfeszítés lehetett olyan genetikai állománnyal születni, amely lehetővé tette jelen szellemi képességeidet. Az is biztos egyedül a te érdemed, hogy egyáltalán eljutottál az egyetemi felvételiig. Feltételezem, soha egyik szülőd sem adott mintát a tanulás és a kultúra jelentőségét illetően, soha nem támogatták anyagilag és lelkileg az iskolai előmeneteledet, és soha semmit nem tettek a sikeredért.

Vagy ellenkezőleg? Ez esetben inkább hallgass, nem mindenki indul abból a közegből, amiből te, és megfelelő hátország nélkül sokszor nemcsak nehéz, de lehetetlen a boldogulás.

Ha legközelebb elrágcsálsz valami prémiumkategóriás hamit, azért majd jusson eszedbe, ki mindenkit illene még megkínálni belőle.

2016. jan. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Azért, reménykedek, ha diploma a kezedben lesz, pár ezer kilométerrel arrébb akarsz dolgozni. Itthon van bőven, magától el szált ember.
2016. jan. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon érzékeny vagyok. Már gyerekként is az voltam. Nem véletlenül lettem szociális munkás. Szerintem pocsék világban élünk, aminek fő oka az önzőség, illetve a nem törődés. Tovább megyek az utcán fekvő mellett, kit érdekel, hogy valakinek az anyja pont most kap szívrohamot.. A szomszéd veri a gyerekét, de kit érdekel, ő bajuk.

Kis empátia nem ártana. Nem azt mondom, hogy mindenki aki szembe jön segíteni kell, mert az lehetetlen, ilyenkor maga a segítő fog kikészülni, de legalább ne rúgjon bele az ember a másikba..

2016. jan. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sunshinedoll ***** válasza:
73%

Én eléggé. Mindig adok pénzt vagy kaját vagy tisztálkodási eszközt a hajléktalanoknak, utálom a rasszistákat meg a homofóbokat, ha egy gyereket ráncigál az anyja az utcán, rászólok stb.

Te egy privilégiumos kis köcsögnek tűnsz, úgy őszintén szólva :D

2016. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Távol álljon tőlem, hogy bárkinek bármi rosszat kívánjak, de te tényleg megérdemelnéd, hogy egy héten belül rúgjanak ki a munkahelyedről, égjen le a házad/lakásod és haljon meg az összes rokonod, aki anyagilag és/vagy érzelmileg támogatni tudna. Akkor te is az utcán találnád magad, és talán kicsit elgondolkodnál rajta, hogy nem mindenki a saját hibájából kerül oda. Arról nem is beszélve, hogy aki hontalan az nem feltétlenül munkanélküli is egyben! Ma olyan kevés a minimálbér, hogyha egyedülálló vagy, akkor abból nem tudsz bérelni/fenntartani egy saját kécót úgy, hogy utána még bőven maradjon kajára, ruhára, utazási költségekre és egyebekre is, főleg ha egészségügyi okokból pl. nem is eheted a legolcsóbb kajákat és/vagy emellett még állandó jelleggel gyógyszert is kell szedned.
2016. jan. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!