Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valaki ennyire...

Hogy lehet valaki ennyire szerencsés?

Figyelt kérdés
Ismerek egy fiút a suliból, és nála nagyobb mázlistát én még soha nem láttam. Szinte mindenben szerencséje van, nem veszi túl komolyan az egyetemet, mégis mindent teljesít, és mindig valami mázlinak köszönhetően sikerülnek a tárgyai. Emellett szerencsejátékokkal is játszik, és azokban is nyer. Nagyon laza, nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott, egyfolytában jó kedve van, még soha nem láttam szomorúnak ,vagy mérgesnek. Az egész élete csak a szórakozásról szól, rengeteget utazik, jókat eszik, élvezi az életet, és tényleg az a típus, akire egyszerűen rá van írva, hogy semmi baj nem érheti, mintha erre született volna. Megkérdeztem ,hogy mi a titka, és csak annyit mondott, hogy az a mottója, hogy :"Ne küzdj az élettel, csak éld!"

2016. febr. 25. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

"Hogy lehet valaki ennyire szerencsés?"

Jó hozzáállással.

"Ne küzdj az élettel, csak éld!"

Én nagyon hasonló vagyok egyébként.

De én konkrétan nem tudok szomorú lenni. Érzelmek, események s minden mi ér téged életben csak eszköz tapasztalásért, fejlődésért.., hát élvezd! :)

2016. febr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most én nem értem ez mitől szerencse? Az egyetemet bekamuzza, titokban sokat tanulhat, nem tudod, én is mindig bekamuzom hogy nem tanultam egy nagy vizsgára semmit aztán meglesz (mert tanultam mint az állat).

Az hogy pókerből meg pénzt hoz össze nem szerencse hanem tehetség és ész kombója. Te is lehet laza, kiegyensúlyozott, minden csak hozzá állás kérdése.

2016. febr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nem igazán szerencse szerintem.

Tanulásnál pl lehetséges hogy elég odafigyelnie órákon és megérti így is(ismerek én is ilyet),a szerencsejáték is lehet inkább "tapasztalat"de oké,mondjuk ez lehet mázli,de ez nem olyan "nagy dolog."

A többi amit írtál,hát én nem utaztam még sehova,de én is ilyesmi vagyok(csak lány),mondjuk voltam szomorú és ideges is,szerintem ő is,de ritka nála/nálunk hogy tényleg annyira így érezzük magunkat hogy az más számára is látható legyen,amikor az első szerelmem szakított velem,belül kész pokol volt,de próbáltam pozitív maradni és nem is látott szinte senki szomorúnak.

Igen,valószínűleg az a titka amit mondott,pl sok ember olyan kis dolgokon is stresszel hogy valami nincs a helyén,vagy nem vitte ki xy a szemetet(igen,ismerek ilyet is),én/mi,akik ilyenek vagyunk a kis dolgokkal nem foglalkozunk,a nagyobb gondokat pedig megoldani próbáljuk,elég kitartóan(legalábbis én),de nem igazán stresszelek ezeken sem.

2016. febr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tanulás: Jól írták, a srác vagy megérti órán és eszes, vagy titokban tanul. Én is ismerek olyat, aki előadja, hogy nem tanul, közben pedig egy ismerősétől kiderült, hogy több órákat kőkeményen tanul naponta. Az sem mindegy, hogy milyen szakra jár. Ha olyanra, amihez tehetsége van, simán mehet neki könnyebben, esetleg a környezetében valaki dolgozik is az adott munkában és jól ráláthat.

Szerencsejáték: Póker és társaiban nem szerencsés, hanem jól játszik. Kaparós sorsjegyen meg lottón jó páran előadják, hogy mennyit nyertek, csak azt felejtik el mondani, hogy mennyit költöttek.

Az életstílusa: Annak köszönheti, hogy jó a családi és anyagi háttere. Hidd el, nem ilyen lenne, ha otthon verték volna vagy éhesen kellett volna lefeküdnie. A rengeteg utazást és jó kajákat is a háttérnek köszönheti, ebben valóban szerencsés.

A mottója: Önmagában egy vicc. Ha most nem küzdenék az élettel, csak élnék, akkor elmennék inni a haverokkal, megnéznék pár filmet és buknám a hétfői 3 zh-m és 2 leadandóm. Könnyen hajléktalan lennék, ha nem küzdenék, csak élnék. Neki adottak bizonyos feltételek, hogy könnyebben éljen, így kihasználja és teljesen jól csinálja.

2016. febr. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!