Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyenek az erdélyi emberek?

Milyenek az erdélyi emberek?

Figyelt kérdés
Életemben nem jártam még Erdélyben, így személyesen soha nem találkoztam erdélyivel, legfeljebb csak interneten beszéltem párral. Eddig nem ért semmilyen negatív élmény, kicsit más a nyelvjárásuk, de ez inkább érdekes számomra, hogy egy nyelvet beszélünk, mégis mennyire nehéz kitalálni, hogy azok a szavak, amiket ők használnak, mit jelenthetnek. Számomra ez érdekes és gondolkoztam, hogy egyszer talán ki szeretnék jutni, meglátni, hogy milyenek lehetnek az ottani emberek, személyesen. Nektek milyen tapasztalaitok vannak?
2016. febr. 25. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az erdélyi emberek sokfélék, sokféle ember lakja Erdélyt. Székely, Román, Szász, stb.
2016. febr. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én javarészt erdélyi magyarokat ismerek, köztük vannak szatmáriak,szilágyságiak, egy széki (Mezőség), kolozsváriak és sokan Székelyföldről. Nagyon rendes emberek, de ettől függetlenül ott is akadhatnak rosszak. Menj el Erdélybe mindenképp, mert csodálatos "ország", sajnos tömbmagyarsággal már szinte csak a székelyeknél és néhány partiumi részen találkozhatsz, de biztosan a románok sem fognak beszólni, ha nem provokálod őket. Legyél kedves, ne nagyon politizálj, húzd le a pálinkát és legfőképp érezd jól magad a testvéreinknél! :)
2016. márc. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1 - és cigányok is akadnak szép számmal, s köztük is van, aki magyarul jobban tud, mint románul
2016. márc. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valamivel vallásosabbak vagyunk mint ti, magyarországiak.

Úgyanúgy sokfélék vagyunk mi is. És nem, a hobbink nem a néptánc meg a kukoricafejtés. TÉVHIT!!

2016. márc. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!