Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A székelyekről mit gondoltok?...

A székelyekről mit gondoltok? Ha van székely ismerősötök, ők milyenek?

Figyelt kérdés
Én akiket ismerek kevés beszédűek,tőmondatokban beszélnek.Nagyon akaratosak,addig erősködnek még az nem lesz amit ők akarnak.És ha valakire megharagudnak arra örökre.

2016. febr. 29. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem ismerem Őket, így csak azt gondolom/sejtem róluk, amiket hallottam, hogy tájszólással beszélnek.
2016. febr. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
95%
Csak pozitív tapasztalatom van velük, több székely baráátom is van. Egy akaratosat sem ismerek közülük, de makacsnak makacsok, az tény. Ragaszkodnak az elveikhez a végsőkig, agyafúrtak, vendégszeretők, kedvesek, segítőkészek. Nagyon bántja őket a "lerománozás", még ha tudatlanságból ered is. Emiatt néha kissé bizalmatlan némelyikük a csonkaországiakkal szemben, de nyíltsággal, kedvességgel hamar eloszlatható a kezdeti távolságtartás. :)
2016. febr. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amúgy nekem szimpik,nincs velük bajom.:)
2016. márc. 1. 08:21
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Keveset szólnak, soká gondolkodnak. És elérik amit akarnak, naná. Nem véletlenek a székely viccek. Ugyanakkor szívélyesek, és őszinték.
2016. márc. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Eddig csak egy székellyel ismerkedtem meg, de az valami borzasztó volt. Akaratos, manipulatív, büszke, lenéző és passzív agresszív.

Ha ez alapján az egy ember alapján kellene megítélnem a többséget akkor azt mondanám, hogy egyszerű mint a faék és szereti a pénzt,de azt nagyon. Azért remélem a többségre nem ez a jellemző, de ez a székely elég kegyetlen és lopós volt.

Nem szeretem az erőszakos, gonosz és gőgös embereket, akármilyen nemzetiségűek is.

2016. ápr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Volt több székely ismerősöm. Szokásuk azt mondani, hogy "A székely sz.rta a magyart." Az egyik dolgozott nálam is és még néhány ismerős családnál, hát úgy megkavarta a lekvárt, hogy miután hazament, az emberek nem győztek elnézést kérni egymástól. Nem is hívta vissza senki dolgozni. A pofámba röhögött, hogy őt a magyar igazolvánnyal több juttatás és kedvezmény illeti meg, mint engem az állampolgárságom ellenére. A székely viccek is a valóságot tükrözik.
2016. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!