Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az erdélyből idetelepültek...

Az erdélyből idetelepültek miért ilyen szemét kollégák?

Figyelt kérdés
Feltűnt már előző munkahelyeimen is, hogy sokkal kétszínűbb, sunyibb, árulkodósabb emberek. Nem tudok megbízni bennük. Nem hiszem hogy minden erdélyi ilyen, de az idetelepültek nagyrésze tapasztalatom szerint ilyen. Talán azért, mert épp az ilyen típusúak a nagyravágyó, elégedetlenkedők próbálnak szerencsét inkább itt?

2015. júl. 22. 16:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Ilyenné nevel/formál minket az ország . Hozzátok magyarokhoz képest itt mindenki szarabb , és én ezt most úgy mondom hogy én itt élek , de ez van hatalmas a külömbség pl: itt bemegyek egy üzletbe tulajdonképpen szarnak a fejedre , alig szolgálnak ki , flegmák és még mondhatnék hasonló jellegü példakat , ellenben hogyha Magyarországon bemegyek egy üzletbe segítőkészen kiszolgálnak , ott sokkal kedvesebbek , rendesebbek ,jobbak az emberek .
2015. júl. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%

A szomszédom is erdélyi. Eléggé undorító család.


Viszont az Erdélyben élő erdélyiekről valahogy nincs ilyen negatív véleményem. Szerintem onnan is a legalja jött el...

2015. júl. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
Nekem is ez a tapasztalatom. Fősuli alatt vendéglátásban dolgoztam, több erdélyi is volt, de mindegyik ilyen nyaló-taposógép. Mintha az életükért küzdöttek volna a munkában, azonnal felnyomtak mindenért a főnöknél, csak hogy megsimogassák a buksijukat. Azóta is többször beletrafáltam már az erdélyi származásba, amikor gátlástalan, törtető embert láttam. Erdélyi? Az. Nincs több kérdésem.
2015. júl. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Jobb pozíció több pénz reményében mégis ki megy el más országba? Aki törtető,aki nem elégszik meg a kicsivel. Magyarországon meg ki jut előbbre a ranglétrán ? Aki lefelé tapos felfelé nyal és a kis- nagy főnökök kedvence. Van még kérdés?
2015. júl. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Istenem...undorító vagy!Tudod te miket írsz,miért kell ekkora rasszista lenni? Igen,ez már azért egy kicsit..


Minden ember egyforma. Ha más is a bőr,haj,magasság, maga a belső.Alapvetően mind egyforma emberek vagyunk.Senki sem több ,vagy kevesebb és senki sem szemét a származása miatt!


Az más dolog ,ha valaki szemét,gonosz vagy bunkó,de azt gondolom te is tudod,hogy a világon mindenhol vannak ilyenek.


Nem utálom a magyarokat,nem nevezem őket "táposnak" ,ahogy egy-két ember megteszi ezt mi felénk.Semmit sem utálok bennetek.Csak az olyan embereket, akik ENNYIT tudnak.A feketéket gyűlőlők,szegényeket lenézők,finomabb bunkóságot elkövetők,ahová TE is idetartozól ..a mai világ teli van burkólt utálattal.


Erdélyi vagyok.


Itt is vannak rossz emberek,itt is vannak ,akik utálják a magyarokat,és nálatok is vannak,akik utáják az erdélyieket.


Csakhogy ezt GyK.-en ? Ügyes vagy.Kérsz díjat? :)


További szép estét! 25/N

2015. júl. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Látom nem olvastad végig a kérdést, utolsó! És gondolom nem sok áttelepült erdélyit ismersz. Vagy te is az vagy. Ez nem "rasszizmus", mindig utólag tudtam meg az emberről, hogy erdélyi, nem volt bennem soha előítélet, sőt becsültem őket ami lehet a nemzeti propagandának is köszönhető, de hát mit csináljak kétszer tettek alám irigységből és nem csak én jártam így. És mégegyszer leírom, hogy nem feltételezem minden erdélyiről, mert lehet hogy csak ezek a jellemű emberek jöttek át, mert vagy kivetették a normálisok maguk közül vagy egyszerűen a kapzsiság és társai hajtották át ide őket.
2015. júl. 23. 07:40
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is volt ilyen munkatársam, aki Erdélyből települt át. Nem szerette senki sem a munkahelyen. Megjátszotta magát, rosszindulatú volt, úgy járt-kelt, mintha ő lenne a főnök. Lekezelően is viselkedett. Idejött Magyarországra kiélni a nagyságos asszony mivoltját.

De nem mindenki ilyen.

2015. júl. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Engem szállásoltak már el erdélyiek és nem voltak szemetek. Ugyanúgy tudnék rossz példát is hozni. Minden ember más.
2015. júl. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező!

Én végig olvastam,amit írtál,de te végig olvastad amit én írtam? :)

Ha nem,akkor tudd,hogy benne van a kommentemben az is,hogy szemét emberek mindenhol vannak,s nem említettem előítéletet a te oldalad felől.

De amiket írtál,hogy :"tudod,hogy nem minden erdélyi ilyen,de eddig téged mind ilyenek érintettek" is valamilyen formában általánosítás. Ezek között a szerinted "sunyi" és stb. kollégáid között is lehetnek igenis normálisak.Mindenkit máshogy ismersz meg,és máshogy teszed el magadban,ugyanez igaz rájuk is. Ki ilyen,ki olyan.

Ettől még a kérdéseden nem tudsz változtatni : "Az erdékyből idetelepültek miért ilyen szemét kollégák?"

Jó persze oda írtad,hogy nem ilyen minden erdélyi de azt is írtad,hogy épp ezek az ilyen típusu emberek a nagyravágyóak,stb.

2015. júl. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Figyelj, bölcs dolgokat én is tudok mondani, lehet filozofálgatni az emberi gonoszságon. Igazad van mindenhol vannak szemét emberek, bölcs meglátás, ügyes vagy. És az idetelepült erdélyiek se mind ilyenek, de nagyrészük tapasztalatom szerint igen, és a válaszok tapasztalatai szerint is. És nem az erdélyben élőkről van szó. Mondjuk azt mesélték, hogy a nagyobb pénz csábította ide őket, az akkori vezetés sokat ígért nekik a szavazatért cserébe, rengeteg kedvezményt kaptak, ma sok munkaképes közülük kamu-rokkantnyugdíjas, de ebbe inkább ne menjünk bele... Ennyi. Az árulókat ide lehetett csábítani. Te nem jöttél, jogos az értetlenkedésed.
2015. júl. 23. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!