Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A testi érésnek lehet köze a...

A testi érésnek lehet köze a szellemi és más egyéb éréshez?

Figyelt kérdés

Későn érő voltam testileg, lassan 15 voltam mire megjött, később kezdtem szőrösödni mint a kortársaim. A mellem is kb. 16-17 évesen nőtt meg stb. Tehát az átlagnál jóval később kezdődött nálam a pubertás.


De úgy érzem emberileg is később értem/érek. Most kezd benőni a fejem lágya igazán, de még mindig gyerekes vagyok.


A testbeszédementől a mozdulataimtól kezdve szinte mindenben megnyilvánul.

16 évesen csókolóztam először, 17 évesen volt először kapcsolatom pedig nem vagyok csúnya, csak korábban nem mertem belemenni.


Most 19 vagyok de mindenki fiatalabbnak néz. Az arcom is gyerekes.


Ráadásul félek a felnőttesebb szituációktól, hivatalos ügyek stb. Úgy érzem gyerek vagyok ezekhez.


Vannak kortársaim akiket már eljegyeztek, vagy szülnek. Nem tudnám magam elképzelni így, még egy komolyabb kapcsolathoz is gyerekesnek érzem magam.


2016. márc. 1. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Nehogy már a 19 éves kismamák legyenek az új trend.


(egy 18 éves srác)

2016. márc. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyébként a fő kérdésre válaszolva:A testi (másodlagos nemi jellegek kialakulása,nemi hormonok termelődése) jelentősen független a szellemi érettségtől.Nem merném ezer százalékban állítani hogy totál függetlenek (nincs elég neurológiai ismeretem ehhez),de láttam már mindkét irányban cifra eseteket.Volt már hogy a 13 éves kislány hihetetlenül mély érzésű,és gondolatű dolgokat tudott nekem mondani,és csak lestem hogy honnan van ennyi rálátása a világra,de volt hogy 18 éves osztálytársam olyan szinten gyermetegen viselkedett hogy már én szégyelltem magam hogy egy generációba tartozom vele.
2016. márc. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
(mielőtt félreértés tárgyát képezőt olvasnánk ki az előző kommentből:NEM párkapcsolati célból beszélgettem azzal a 13 éves lánnyal,hanem ugyan abba az ismeretterjesztő szakkörbe járt mint én is,és beszélgetésbe elegyedtünk)
2016. márc. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. márc. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!