Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most akkor jó, vagy rossz ha...

Most akkor jó, vagy rossz ha az ember szókimondó, vagy ez függ az anyagi-szociális-szellemi helyzetétől is?

Figyelt kérdés

Például ha valaki nagyon visszafogott, vagy olyan mintha valamit rejtegetne magában nekem általában kevésbé szimpatikus azoknál, akik kimondják amit gondolnak, néha akkor is ha az sértő mert nem a hátam mögött szajkózzák.


A másik, hogy engem viszont sokan leugatnak mindig, hogy ne legyek ilyen tolakodó meg közvetlen.

bizonyos körökben meg egyszerűen nem értik, hogy miért "félek" beszélni, miért vagyok visszahúzódó, olyan kis magának való senki.


Valaki tegyen már rendet, mert ha az emberek azokat leugatják, akik túl nyíltak, de nem elég sikeresek, gazdagok, jól neveltek, azoktól meg tartanak, akik magukban tartják a gondolataikat, de egyébként zárt körökben lepcses a szájuk, lehet, hogy inkább a szókimondás a nyerő.


Persze a csöndes lepcses szájjal rövid távon ugyan de több közösségben lehet benne maradni. Míg a hangoskodással idővel ignorálhatja a társaság, legyen az egy fórum, egy baráti kör, egy munkahely, iskolai, főiskolai csoport, vagy simán az utca emberei.


2015. aug. 7. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem helyzetfüggő, tehát az sem jó, ha az ember mindig szókimondó, és az sem, ha mindig megtartja a véleményét. Egyik helyzetben az a jó, ha négyszemközt megmondod a problémád az illetőnek, máskor az, ha semmit se szólsz vagy ritkán az, ha mások előtt mondod. A háta mögött kibeszélni az illetőt semmikor se jó (de persze ha egy közösség beszél valaki problémájáról, abból a célból, hogy segítsenek neki, az nem kibeszélés). Az a nehéz, hogy mikor melyik kell, ebben mindig fejlődhet az ember. Meg persze abban is, hogy mindig jó szándékkal döntsön, ne pletykálkodjon rosszakaratból.
2015. aug. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha valaki amolyan "ami szívemen az a számon" típus, nagyon gyorsan, nagyon sok ellenséget szerez magának. Karrierjét és életét is romba döntheti a szókimondás. Meg kell gondolni, van erre egy négyes szempontú módszer; hasznos, ha kimondom? - muszáj kimondani? - nekem kell kimondanom? - ha ki kell mondanom, akkor hogyan és mit mondjak?
2015. aug. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézd, a szókimondás egy jó dolog.

De...ez teljes mértékben attól függ, hogy először is kíváncsi-e valaki egyáltalán a véleményedre? Mert hát a vélemény sokszor tényleg olyan, mint a s**glyuk: mindenkinek van, de senki se kíváncsi a másikéra, ugye...


Másfelől meg a legtöbbször ott van a kutya elásva, hogy sokan nem tudják megfelelően megfogalmazni a véleményüket. Ugyanis a bunkó, sértő módon közölt vélemény ugyan vélemény, de nem szókimondás, hanem egyszerű taplóság. És nem, nem menti a taplót, hogy "ő csak őszinte", és "neki igaza van".


Szóval igen, az őszinte, egyenes, nyílt beszéd, a nyíltság az hasznos, a bunkózás viszont nem alapvető emberi jog.

2015. aug. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!