Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi szükség egységes helyesírásra?

Mi szükség egységes helyesírásra?

Figyelt kérdés
2016. márc. 3. 19:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy félreértések nélkül gyorsan és könnyen elolvashassunk egy szöveget.
2016. márc. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

#1


Valamint azért hogy tanulása közben megismerjük és megértsük a magyar nyelvet, illetve annak helyes használatát.

2016. márc. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
A k*r*a anyád kérdező!
2016. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%
Jajj, bocs, picit elírtam. Kukorékol a kakas kérdező.
2016. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hogy tudjuk, hogy mire gondolsz, ha azt írod, hogy "félre érted", és mire ha azt, hogy "félreérted".

Hogy lehessen értelmezni egy kérdést, ha a kérdező azt írja, hogy "Mit jelent ez az álom..." és nem azt, hogy "Mit jelent ez az alom..." (elő példa most az oldalról!).


Mi szükség az ilyen gagyi kérdésekre?

2016. márc. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mert az embereknek szüksége van szabályokra, amik mentén haladnak. Ez sokszor jó, mert nem kell feleslegesen gondolkodni. Máskor meg rossz, mert bezárnak, mert fel kell rúgni régi szabályokat ahhoz, hogy új dolgokat "engedjünk be" az életünkbe.


Ha nincs egységes rendszer, akkor először kitalálja valaki, hogy tök mindegy, milyen j/ly, aztán, hogy mégsem kéne leírni az első betűket, mert az hülyeség és a végén totál káosz lenne.

Valamikor tanultam gyorsírni. Ha én most leírom Neked, hogy Sze Iá Iá Ia Ie akkor fogod tudni, hogy mi az? Nem. Rengeteg mindent rövidítek ma is kézírással (néha gyorsíró jelekkel, néha azok nélkül). Mások általában nem, vagy nagyon nehezen tudják kiolvasni, mert saját rendszerem van. Ugyanakkor ha másnak írok megtisztelem azzal, hogy az egységes rendszert használom.

2016. márc. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Hogy tudjuk, hogy mire gondolsz, ha azt írod, hogy "félre érted", és mire ha azt, hogy "félreérted". "



Miért, az mit jelent, hogy félre érted? Szó szerint semmit.


Annak, aki kulturálatlanul írt, nem tudom, mi járt a fejében. Ugye nem gondolta, hogy a helyesírás mellett érvel kulturálatlanul? Már a gondolat is ellentmondás.

2016. márc. 3. 22:22
 8/15 A kérdező kommentje:

A különböző írásrendszereket és ékezetek nélküli írást ne keverjük ide szerintem.


Ha EGYSÉGESEN eltörölnénk az ly-t, az mért lenne baj?



Az első szabályzat 1830 körüli. Mi volt előtte? Milyen problémát okozott a helyesírás? Még ma is tudunk nyelvemlékeket értelmezni, adott korban pláne értették a szöveget.


Módosítom a kérdést: milyen jellegű fennakadást okozna, ha nem lenne egységes rendszer? Az olvasás megtanulását nehezítené, gondolom, de 1830 előtt is megtanultak olvasni az emberek.



A szánalmasan közönséges válaszolónak: nem írtam sehol, hogy ellenzem a helyesírási szabályok meglétét. Feltettem egy kérdést, hogy véleményeket kapjak.


Nem hiszem, hogy a kérdés ostoba lenne.

2016. márc. 3. 22:28
 9/15 A kérdező kommentje:
És akik 42%-ra felpontozták, azok is érdekes emberek lehetnek.
2016. márc. 3. 22:29
 10/15 A kérdező kommentje:

"Valamint azért hogy tanulása közben megismerjük és megértsük a magyar nyelvet, illetve annak helyes használatát."


Ezt nem érzem helyes válasznak, mert helyes használata csak annak van, ami szabályozva van.

2016. márc. 3. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!