Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért van szükség az egységes...

Miért van szükség az egységes helyesírásra?

Figyelt kérdés
2014. szept. 17. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a leirt szavakat mindenki ugyanugy ertelmezze, ennyire egyszeru.
2014. szept. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bar egyesek koknitiv kepesseguknel fogva, akar az ekezet mentes (helyesirasnak ellentmondo) szavakat is megertik.
2014. szept. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez is igaz, megértjük az ékezetmentes és az elgépel, meg a nem-helyesen-írt szavakat is. És akiben sok a tolerancia és a kognitív képessége valóban jó, az nem is szokott szólni ezért.

Ellenben képzeld el szabály nélkül! Akkor nehezebb lenne olvasni, mivel csak nem kis eltéréseket kéne agyban korrigálnunk, hanem hatalmasokat.


Bár én is amondó vagyok, mindamellett, hogy egységes íráskép fontos és hatékonyságot növel, szükség van a toleranciára is.

2014. szept. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*elgépelt*
2014. szept. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BringaManó ***** válasza:
91%

ja, az véletlen volt? de kár... pedig én azt gondoltam, hogy az "elgépel"-lel az elgépelést illusztráltad, a "nem-helyesen-írt"-tal pedig a nem helyesen írást... :-)

(ahogy az előtted szóló is az éktelenséggel az éktelenséget – a "koknitív képesség"-gel pedig talán a kognitív képességét?... ;-)

2014. szept. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egységes helyesírásra azért van szükség, mert a nem helyesen írt szöveget nehezebb értelmezni, így megkönnyíti az írásbeli kommunikációt.
2014. szept. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 beglerbég ***** válasza:
85%

Nem "az" egységes helyesírásra van szükség, hanem "egy" egységes helyesírásra. (Emellett jelen lehetnek alternatívák, de van egy állami szinten használt forma)


Azért van szükség rá, mert így lehet mindenki számára azonos jelentéssel bíró törvényeket/ jogszabályokat, egyéb ákombákomokat hozni. (Az egyes nyelvi, nyelvtani formák más-más jelentéssel bírhatnak a különböző dialektusokban.) Ha nem lenne egy központilag elfogadott norma, akkor mindenki mást-mást értelmezhetne a jogi és hivatali szövegekben. Ennek következményeit találja ki mindenki. :P


Továbbá azért van szükség rá, mert örökzöld témát nyújt azon embereknek, akik szeretnek másokat lenézni különböző önkényes okok miatt. :)

2014. szept. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Másiknév válasza:
0%
mindig is szükség volt hejesírásra.
2014. szept. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!