Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan jön ez a sok magas ember?

Honnan jön ez a sok magas ember?

Figyelt kérdés
176 az átlag.Én a 170 centimmel átlagos magasságú vagyok.De mégis mindenki egy fejjel magasabb nálam.Alig lehet olyan embert látni,aki 180 alatt van.Szinte minde ki 185 körűli.Minden utcasarkon hemzsegnek a két méteres emberek.Ez nem normális.Hol vannak a normális magasságú emberek?

2016. márc. 4. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

A magas vékony barátnőt talált és beindult a nagyüzemi gyártás :D

Am meg eddig is volt ilyen sok magas ember, van egy csomó alacsonyabb is...

Most hadd ne írjam le, hogy hogyan lesz az ember :D

Tudod amikor egy férfi és egy nő......


23F

2016. márc. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem, 170 centi mára kissé alacsonnyá vált, feltéve ha férfi vagy. A tapasztalat is ezt igazolja. Én 176 vagyok és több a nálam magasabb férfi/fiú. A fiatalok körében közel 180 lehet az átlagos, legalábbis az évfolyamtársaim (+/- 1 év) körében ezt lehet észrevenni.
2016. márc. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, az kimaradt, hogy 18 éves vagyok. (2. voltam)
2016. márc. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én 192cm vagyok :D
2016. márc. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A magyarok általában magasak, de nyugi, nem vagy szörnyszülött :), sok országban tök magasnak számítanál.
2016. márc. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hollandiában jártál már? :D
2016. márc. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A 170 az közel sem átlagos, sőt talán még az ázsiai országokban is 173-175 körül van a férfi átlag, Dél-Koreában egészen biztosan. A magyarok amúgy egyáltalán nem magasak. Valóban, menj el Norvégiába vagy Hollandiába, gyakorlatilag 180 alatti pasast alig fogsz látni. Egyébként régen is voltak magas emberek, de a mai robbanásszerű magasságnövekedés a következőknek tudható be: Megváltozott életkörülmények (urbanizáció és az ebből eredő megváltozott inger gazdag életmód), nagy hatásfokú drága magzatvédő készítmények és talán a legfontosabb a társadalom/média által diktált eszményi párkapcsolati ideál és annak evolúciós hatásai, ami azt jelenti, hogy minden nő egyre magasabb pasit akar magának, mert állítólag attól jobban lehet ott alul benedvesedni. Az alacsony pasik meg egyszerűen kihalnak. Az ismerősi körömben az alacsonyabb férfiaknak alig vannak gyermekeik, sokan ráadásul még egyedülállóak is. Emellett egyénekre lebontva, az is befolyásolja a magasságot, hogy egy fiatal mennyire "éli meg" a kamaszkorát. Aki a mindennapokban görcsöl/stresszel és teljesítménykényszerben van, annak hatással lesz az egészségére is (anorexia, depresszió) így felnőttkorára alacsonyabb lesz a vártnál. Ilyen vagyok például én a 170 cm-el, talán ha nem tanultam volna éjjel-nappal és kevésbé lettem volna stresszes a középiskolai éveim alatt, akkor 174 centi is lehetnék, amivel már elégedettebb lennék. Szóval az ember könnyen elcseszheti kegyetlenül az életét, ha nem figyel oda magára. :'( ;_;
2016. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De régen,a szocializmusban sokkal jobbak voltak az életkörülmények,mégsem nőttek ekkorára az emberek.De,ha így megváltoztak a dolgok,akkor én miért nem nőttem meg?
2016. márc. 4. 22:32
 9/12 anonim ***** válasza:
Milyen magasak a szüleid és te hány éves vagy? Ezt jó lenne tudni. Egyébként a szocializmusban sem volt jobb az életkörülmény csak az átlagember nagyobb biztonságban érezhette magát és kisebbek voltak a társadalmi különbségek. Most sincs nagyobb éhezés ellenben van mindenféle génmódosított Mekis ilyen olyan kaja, extra hatóanyagú mittudomén milyen szerek a gyúráshoz/kondihoz, ilyen fehérje, olyan tömegnövelő, amit a fiatalok szó szerint felzabálnak és egy nyár alatt 10 centit nőnek. Ja és a magzatvédő szerekről/vitaminokról meg jobb ha nem is beszélek, amelyek azt hirdetik az átlagembernek, hogy adj ki egy vagyont ezekre a készítményekre és egy szuper erős alfahím lesz a pici fiadból. Ez 40 évvel korábban elképzelhetetlen lett volna. Ha most újra 13 éves lennék azt csinálnám, hogy egész nap sportolnék és az összes pénzemet mindenféle egészségügyi cuccra elkölteném (fehérje, kalcium, GH stb.). Kíváncsi vagyok, hogy akkor vajon most hány centivel lennék magasabb, de sajnos ezt már sosem fogom megtudni. Ha egy csoda folytán valaha lesz gyermekem, őt is ilyen szellemben fogom felnevelni, hogy legalább ezen a téren ne érje semmilyen hátrány az életben ha már úgyis az én génjeimet örökölné.
2016. márc. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én gyúrok és két éve szedem ezeket a fehérjéket meg tömegnövelőket,mégsem nőttem egy centit sem.Az ilyen mekis kajákban meg alig van bármi tápanyag.Hogy lehetne ezektől nőni?Régen legalább normális kajákat lehetett venni,aminek jóval magasabb volt a tápanyagtartalma és nem voltak tele vegyszerekkel.A hús az hús volt,ma meg ki tudja mi.Azok voltak az egészségesek,nem a mai vegyszerezett szarok.

18 éves vagyok,apa 173,anya 158.

2016. márc. 4. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!