Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg jól tükrözi ez a...

Tényleg jól tükrözi ez a videó az amerikaiak mentalitását/gondolkodását?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=vPRfP_TEQ-g


Tudom, hogy ez egy politikai "propaganda dal", de láttam már egyéb más videókat is, meg olvastam is a dologról, és sokan tényleg elhiszik, hogy az USA a demokráciáért bombázgatja az országokat.

Miért ilyen elvakultak az amerikai kampányok/reklámok/effektíve az amerikai nevelés?


A nacionalizmus jó dolog, de én ezt már nagyon nagy túlzásnak érzem. A videóban is úgy énekelnek a politikusról, mintha valami hős lenne Amerikában, vagy valami gagyi mese "intrója". Arról nem is beszélve, hogy az USA saját magának köszönheti, hogy sok ellensége van.


Mi a véleményetek erről dalról? Nem Donald Trump-ra vagyok kíváncsi, bár ő is megér egy misét. Nem akarom elhinni, hogy az amerikaiak többsége (nem mindenki) ilyen "egyszerű" szinten van. Persze nálunk sem fényes a helyzet, de ilyenek nálunk nem is keletkeznek.



2016. márc. 6. 16:08
 1/4 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy volt egy közvélemény kutatás Szíriáról. Az USA bombázza Szíriát, a megkérdezettek csupán 2-3%-a tudta megmutatni a térképen az országot, sokan még azt sem tudták belőni, merre lehet.
2016. márc. 6. 16:10
 2/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb országban ez van, nálunk is. Nézd csak meg, milyen szövegeket lenyomnak 1-2 nagyobb párt szónoklatánál.

Az emberek többsége elég könnyen megvezethető és nem gondolkozik komplexen. Amit elé raknak, azt dolgozza fel. Ha valaki azt látja otthon gyerekkorától, hogy ez a jó, akkor olyan lesz. Ha felnőttként is ezt látja, de sosem gondolkozott el ilyen jellegű dolgokon, akkor is könnyen elhiszi.

2016. márc. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a videó az amerikaiak többségénél ugyanúgy kicsapta a biztosítékot, és ők is szánalmasnak tartják ezt. (elég a dislike-okat megnézni)

Mellesleg ennek a dalnak a mondandója egyszerű, a buta emberek számára könnyen feldolgozható, és mint tudjuk, a buta embereket a legkönnyebb politikailag befolyásolni.

2016. márc. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom feltűnt e de mindenki fikázza és lehúzza a videót.


Na nem mintha nálunk jobb lenne a helyzet, korábban Gyurcsányt "fellépéseinél" is azt skandálták a népek hogy "Szeretünk Feri" és majdhogynem rocksztárként ment a színpadra. De ahogy előttem írták, a politika arról szól, hogy ki tud nagyobb nyájat gyűjteni a birkákból.

2016. márc. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!