Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Oroszországban miért ilyen...

Oroszországban miért ilyen trehányak, hanyagok az emberek az autóvezetésnél?

Figyelt kérdés

Kismillió olyan videó van fent a neten, ahol Oroszországban közúti balesetet rögzítettek, hogy X nekiment Y-nak, X a közlekedési szabályokra sz@rva megfordul a 4 sávos út kellős közepén, stb.

Tudom, hogy ilyen videót akármelyik országban lehetne csinálni, de mégis Oroszországgal van tele az internet.

Ismerősöm is volt Oroszországban, és ő is mesélte, hogy iszonyú sok olyan autót látott, ami nem volt ép (horpadások, letört lökhárító, betört lámpa, stb).


Miért, vagy mitől ilyen a közlekedési kultúra Oroszországban? Olyan videót is láttam, nem is egyszer, hogy X véletlen nekimegy Y-nak, erre Y autóból kiszáll a sofőr, és elkezdi ütlegelni az autót, ami belé ment, meg fenyegetni.


Őket nem zavarja, hogy egy romos, összetört autóval járkálnak?



2016. jan. 20. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nézd meg térképen, hogy MEKKORA Oroszország, meg mekkora a legtöbb másik ország, és mindjárt rájössz, hogy egyszerüen azért van sokkal több videó, mert sokkal több ember él ott.


Mellesleg közlekedési kultúráról Magyarországon beszélni elég furcsa, az átlag ott sem vezet jobban.

2016. jan. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Oroszország 143 milliós ország. USA 300 millió. Kína másfél milliárd.

És mégis.

Azért Magyarországon sosem láttam/hallottam ennyi balesetet, és az átlag ember nyugisabban vezet.

2016. jan. 20. 14:11
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Kiszabadultak a kommunista diktatúra szabályozásai alól. És most úgy érzik hogy szabadok, és ez a közlekedési kultúrában nagyon is megmutatkozik. Ahhoz a kalózhajóhoz lehet hasonlítani, aminek a kapitánya meghal. Ekkor a legénység egymást püföli és kitör az anarchia, mert nincs többé gazdi aki kordában tartja a ketrec lakóit. De a méhanyától megfosztott kaptárhoz is lehet hasonlítani. Abban az esetben a méhek nem fognak egyenként utódokat nevelni hanem laikus szemmel is jól felismerhetően minden bajuk van. Magyarország is átesett ezen, amikor olajszőkítések, Aranykéz utcai robbantás, állami vagyonok ellopása (privatizáció), stb. zajlott. Habár ne beszéljünk múlt időben, mert stadionépítések és közpénzek kitalicskázása ma is tart.
2016. jan. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Oroszországban nagy divatja van a fedélzeti kamerának és minden balesetet feltöltögetnek, más országokban ez nem annyira divatos.
2016. jan. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy a nyugati országokhoz képest rosszabbak a baleseti statisztikáik, de nem ez az oka, hogy annyi videót látsz, hanem az, hogy ott rengeteg autóban van kamera biztosítási okokból. A biztosítási csalás műfaja annyira elharapódzott náluk, hogy a biztosítók óriási kedvezményeket adnak kamerás autókra. Pontosabban fogalmazva: az autók biztosítása jóval drágább kamera nélkül.


Így a legtöbb balesetet felveszi valaki, és gyakran fel is tölti valahová.

2016. jan. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Érdekes ez a kamerás dolog, ezt nem is tudtam. Nálunk kár, hogy nincs ilyen.
2016. jan. 20. 14:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Nincs? Nekem is van a kocsimban kamera és a fateromnak is. :D Már egy 10esért tök jó kis kamokat lehet venni.
2016. jan. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Gondolom azt kiüríteni is kell, vagy tölteni, nem tudom :D
2016. jan. 20. 14:42
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem az, hogy nincs, hanem hogy nem elterjedt
2016. jan. 20. 14:43
 10/13 anonim ***** válasza:

Szivargyújtóról megy és 32GB memkártya van benne, csak azokat a dolgokat töltöm le, amin esemény is van, azokat nem amiken nincs semmi, mert úgy is felül írja a következő film. 5 percet vesz egy huzamban, így 5 perces videókra osztja a tárhelyet. Na érted...

Amúgy ide is bevezethetnék ezt a biztosítási "kedvezményt" sokkal könnyebb lenne az élet. :D

2016. jan. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!