Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen proli, alja munkakörö...

Az ilyen proli, alja munkakörökben miért b*nak ki az emberekkel a másikkal, mikor amúgy is alacsony a fizetés, az esély, a lehetőség az elhelyezkedésre meg szinte semmi?

Figyelt kérdés
Dolgoztam egy bevásárlóközpontban, a biztonságos munkához szükséges feltételeket nem biztosították, pofára, puncsolásra mentek a pótlékokat fizető műszakok, meg a többi . Ott hagytam őket . Hiába jelentkezek más helyre, nem vesznek fel dolgozni, úgy néz ki, kizártak . Ez csak Magyarországon jellemző, csak a magyar ember ilyen h*lye ?

2016. márc. 10. 13:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem a problémát.

Miért akarsz máshová ilyen helyre menni, ha mindenhol ilyen a helyzet, és ezt te nem akarod csinálni?

Hogy zártak volna már ki? Ugyanaz a cég? Vagy azt hiszed ha a tesco árufeltöltő munkát otthagyod, akkor már tudomisén az auchanba sem vesznek fel?

A cégek nem szövetkeznek egymással.


Bocsánat, ha hülyeséget feltételezek, de nem egészen értem.


Esetleg menj el más pozícióba dolgozni. A gyárakba még rosszabb a helyzet, csak szólok.


Nem csak Magyarországon jellemző.

2016. márc. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan munkakörökben ahol alacsony a bèr, sok a könnyen pótolható munkaerő, ott ez megy, Nyugaton is. Sőt, Magyarorszàgon legalàbb heti 40 òràt megkapod. Nyugaton jellemző a részmunkaidő, sokan heti 20-30 óràt kapnak, ennek megfelelő bèrrel. Nem vèletlen hangoztatja mindenki a kèpzès, tanulàst, mert az a jövő.
2016. márc. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem így értem ! Kijössz egy adott boltból, van a városban ahol élsz még 10 másik és 3 éve bármilyen pozícióra jelentkezek elutasítanak . Ha erről van bizonyítványod akkor mégis hova menj ?
2016. márc. 10. 13:56
 4/13 A kérdező kommentje:
Érthetőbben, eljössz egy sparból van még 10 másik a városban és egyik sem vesz fel dolgozni .
2016. márc. 10. 13:58
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Üdvözlet a kelet-európai vadkapitalizmus világában. Ha az erős protekció/diploma/perfekt nyelvtudás közül egyik sincs meg (de inkább mind3), akkor csak rabszolgamunkát tudsz találni és úgy kell táncolni, ahogy fütyülnek. A multik lesz@rják, hogy milyen a munkakörülmény, a lényeg hogy pörögjön a pénz. Azt javaslom azonnal menj ki külföldre és kezdj új életet. Könnyebb ott sem lesz, de legalább nem éhbérért kell dolgoznod majd.
2016. márc. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Másik városba
2016. márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kell tanulni.

Nekem is van eladó okj, boltvezető okj, műszerész, webmester, designer, nyelvizsga minden hülyeség és így tudtam elhelyezkedni másfél év után.

2016. márc. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem akkor arra gondolsz hogy a jó állásokat a csókosok töltik be. Én is ezt tapasztaltam. Sőt olyat is hogy egy adott munkakörhöz feltétel lett volna a diploma, mégis egy érettségizettet vettek fel mert az volt a sógor, koma, jóbarát.
2016. márc. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd a munkaerő piacon semmi sem jófejségből van. Egy menedzsernek is csak addig adnak jó fizut, céges autót... amíg hozza az elvárt mutatókat. Ha egy üzletlánc egyik üzletében felmondtak neked, akkor azon ne csodálkozz, hogy a többi már esélyt sem ad. Ha meg többször küldtek el próbaidő alatt, az más helyeken sem jó pont.
2016. márc. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8


igen, ez nyilvánvaló.De működik egy olyan dolog ezek szerint,hogy eljössz valahonnan és utána bekerülsz egy nyilvántartásba, mint a komcsi időben a kogom lista, vagy nem értem.Elmegyek egy másik városba tegyük fel,ott sem fognak felvenni egy DM-be dolgozni, mert Csajogaröcsögén ott hagytam az ott működő DM-et?És ott kezdődik ám a baj, amikor a bizonyítványod egy bizonyos területére enged belépést.Ha műszaki eladó vagy, nem mehetsz élelmiszer boltba, ha élelmiszer eladó vagy, nem mehetsz ruházati boltba ......

2016. márc. 10. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!