Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Van lehetőség utólagos növeked...

Van lehetőség utólagos növekedési hormonvizsgálatra?

Figyelt kérdés
Szeretném kideríteni, hogy azért vagyok-e 170 cm és 55 kiló vasággyal, mert egész életemben hazugságban éltem vagy pedig alapból ilyen vagyok. Anyám 164 cm, apám pedig 168 cm magas kb és 18 éves koromban jöttem rá, hogy többet nem fogok nőni és utólag KI AKAROM DERÍTENI, hogy mi okozhatta ezt a fejlődési rendellenességet (gyermekkori rossz táplálékbevitel, amire természetesen nem emlékszem, vagy egyéb tényezők?). Nem tartom kizártnak, hogy növekedési hormonhiányban szenvedtem amit nem tudtak/akartak észrevenni, és most szeretném kideríteni az igazságot. 23 évesen biztosan nem fogok már nőni, de nem szeretnék hazugságban élni és TUDNI AKAROM, hogy miért nem lettem legalább 175 cm magas. Pls. ha nem tudjátok, hol lehet elvégezni ilyen vizsgálatot (pénz nem számít), akkor legalább ilyen jellegű tapasztalatokat/történeteket írjatok.

2015. aug. 6. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért le az már fontos ? Az ilyen vizsgálatok sok pénzbe kerülnek .Ilyenre nincs TB támogatás .
2015. aug. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
lenne**
2015. aug. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez most költői kérdés volt? Direkt leírtam a kérdésben, hogy a pénz nem számít és igen elég fontos, mert nem hagy nyugodni az a tudat, hogy a férfiak 99%-nál alacsonyabb vagyok és keresem az választ a miértre.
2015. aug. 6. 19:52
 4/9 anonim ***** válasza:

A helyedben inkább pszichológust keresnék fel.

Ez nem cikizés, ez jótanács.

2015. aug. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A pszichológus nem fog megnyújtani 5 cm-el, de ha egy ilyen vizsgálat kimutatná, hogy csakis genetikai eredetű a magasságom, akkor talán el is fogadnám magamat így ahogy vagyok.
2015. aug. 6. 21:51
 6/9 anonim ***** válasza:

A szüleid magassága alapján "genetikailag" teljesen normális a magasságod, ha gyerekkorodban orvosi kalkulációt kértek volna a magasságodra, akkor is kb 165-170 centis sávot lőttek volna be, a súlyoddal viszont probléma van, egy + 10 kilót nem ártana felszedned.


Ha rendszeresen sportolsz, akkor még ennyi idősen is van esélyed pár centi növekedésre, mert elfőfordulhat, hogy a férfiaknál a növekedés 28-30 éves korig is kitolódhat. Intenzív sportolásnál az agyalapi mirigy növekedési hormont termel, ez elősegíthet egy kis növekedést, főleg, hogy a növekedési zónák se biztos, hogy teljesen lezárultak. Láttam egy dokumentumfilmet, ahol egy gyereknövésű kínairól 25 éves korában megállapították, hogy nem zárultak le a növekedési zónái, igaz az ő esete speciális volt, mert a "genetikája" gyerektestbe zárta és így 25 évesen is gyereknek nézett ki és nem fejlődött.

2015. aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Huh, köszönöm szépen, végre egy korrekt válasz. Azt szeretném még megkérdezni, hogy hol lehet megvizsgálni az epiphysis-fuga állapotát, tehát, hogy nem záródott be még véglegese amit te is említettél? Sajnos nem vagyok jártas az egészségügyben, mert vérvételt leszámítva szinte sosem jártam kórházban. Emellett még lenne egy fontos kérdésem: Végül is milyen sportot ajánlanál kedves utolsó (lehetőleg ne az úszást)?
2015. aug. 7. 18:54
 8/9 anonim ***** válasza:

6. vagyok:


A növekedési zónákat egy egyszerű röngtennel fel lehet térképezni, feltételezem, hogy a radiológiára kell beutalót kérni ez ügyben.


A sport részéhéz: a futást és a kosárlabdát tudom ajánlani, mindkettő igazán hasznos és elősegítheti a növekedést. Angol tudományos cikkben olvastam, hogy egy intenzív futás után elvégzett nyújtás még lezáródott növekedési zónákat is képes átmenetileg, rövid időre megnyitni és fontos, hogy közvetlenül a sporttevékenység után végezzék a nyújtást max fél órán belül.

2015. aug. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
érdekes
2015. okt. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!