Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon tehet-e az ember róla,...

Vajon tehet-e az ember róla, ha pl. lusta, irigy, beképzelt? Több alant

Figyelt kérdés

Ezen már sokat gondolkodtam, és szerintem nem tehet. Mert például ha az ember beállítottsága flegma, akkor az nem biztos hogy azért van mert ilyen akar lenni, hanem mert ilyen természetet, géneket örökölt. Itt az én példám: van 1 testvérem, aki abszolút kedves, sok mindenhez ért, jó munkája van. Itt vagyok én, rideg, nemtörődöm hozzáállás, lustaság, nincs is jelenleg biztos állásom. Mindketten ugyanazt a nevelést kaptuk, tehát ez elvek szerint nekem is életrevalónak, elevennek kéne lennem, ehelyett teljesen más helyzet van - na és miért is? A gének, öröklés miatt - apám pont ugyanilyen, őt se érdekli semmi, lusta, akárcsak én. Tehát én ezt a gént örököltem, és akármi történhetne akkor sem változnék meg. Ugyan néha el-elkap egy kis rosszérzés, hogy nem így kéne csinálnom, meg próbálkozhatnék keményebben, de kb ennyi az egész bűntudat, utána elfelejtem.

Összegezve, tehát szerintem az ember nem tehet róla hogy milyen, legyen az akár irigy, gonosz, beképzelt, rideg, mert higyjétek el, megvan az oka mindenkinek a saját problémájára...



2016. márc. 14. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet azzal takarózni, hogy jaj az apám, meg a gének, hidd el, nagyon sokan csinálják ugyanezt, és mosolyogva mondják valakinek a szemébe, akin éppen átgázoltak, hogy ja hát bocs, én ilyen vagyok, nem tudok változni, aki szeret, az így is szeretni fog, és a te anyukádat, hogy nem fogadsz el ilyennek.

Az mérhetetlen szűklátókörűségre utal, ha valaki azt mondja, hogy lehetetlen változni, mert egyáltalán nem.

Az ember folyamatosan változik már csak az évek múlásával együtt járóan is, és nincs olyan, hogy ha valamit meg akar változtatni, azt ne tudná.

Mellesleg, ha mindenki a problémáihoz mérten viselkedne, és állna az élethez, akkor az emberiség már rég kiirtotta volna saját magát, mert mindenkinek együtt kell élnie valamivel, csak az nem mindegy, hogy ezt ki hogy kezeli.

2016. márc. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
dehát mondom, hogy én sem vagyok képes változni. Azt hittem ha majd jön valami drasztikus dolog, akk majd megváltozok, és nem! Pedig volt haláleset több is, és ugyanilyen lusta, nemtörődöm maradtam mint most vagyok, egy szemernyit sem változtam...
2016. márc. 14. 11:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért, mert külső tényezőktől várod a változást.
2016. márc. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
"Ha nem változtatsz, még nem fáj eléggé"
2016. ápr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!