Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért éreznek ennyien kényszer...

Miért éreznek ennyien kényszert a továbbtanulásra, olyanok is akik azt sem tudják mi érdekli őket igazán csak legyen diploma?

Figyelt kérdés
Diploma nélkül már semmit nem ér az ember? Egyetemre csak a legokosabb embereknek kéne járniuk, nem? Megnéztem, hogy milyen szakok vannak és rengeteg olyat találtam amiért szerintem nem kéne diplomát adni, mert inkább egy alacsonyabb szintű iskolába való.
2016. márc. 15. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Igen sajnos diploma nélkül semmit sem ér. A jobb fizetés reménye pedig mindenkit erre kényszerít. Elég a kettes, a mai világban nem a tudás, hanem a papír számít.
2016. márc. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Legtöbben azért mennek még egyetemre, hogy ne kelljen dolgozni -még- + a fizetés persze
2016. márc. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De az alacsonyabb szintű munkákat is el kell végezni, ha mindenki diplomás akar lenni, ezekkel mi lesz?
2016. márc. 15. 20:52
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg nem értem, sokan miért panaszkodnak hogy nehéz, meg hogy majd beleszakadnak... akkor mégis mit keresnek ott?
2016. márc. 15. 20:58
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Társadalmi nyomás
2016. márc. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem igaz, hogy semmit nem ér az, akinek nincsen diplomája. Külföldön jól megfizetik a szakmát, de itthon is ismerek nem egy olyan embert, aki diploma nélkül jól keres. Van köztük pl. könyvelő, különleges nyelvet beszélő. Nem értem, hogy egy pl. egy ápolót, szakácsot miért kell lenézni. Bármelyiket többre tartom annál, aki kettessel végig szerencsétlenkedik 6-8 év alatt egy 4 éves szakot vagy beiratkozik szabad bölcsészetre vagy hasonlóra, mert papír kell neki. Ha valóban az érdekli, az más. Annyi buta ember diplomázik le sajnos, jobban meg kéne szűrni őket. Az induló szakokat is. Nekem egyébként van informatikai diplomám, de az eü okj szakmámban dolgozok. Sokkal jobban szeretem, a másikat csak a szülői, társadalmi nyomás végett végeztem el. Ha újra kezdhetném, akkor nem mennék egyetemre. Nyelveket és hiány szakmát tanulnék, majd rögtön külföldre költöznék.
2016. márc. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

2! Ezt cáfolom egy picit! :) Én dolgozom és most jelentkeztem főiskolára, mert tényleg kell a felsőfokú végzettség + a nyelvvizsga a munkaerő piacon! Szóval én meló mellett fogom csinálni, a saját pénzemből! Az már másik kérdés, hogy vajon mennyivel leszek előrébb.. :)


21L

2016. márc. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Diploma nélkül ebben az országban csak akkor nem halsz éhen, ha a szakmádban (nem egyetemi) nagyon komoly tapasztalatod és tudásod van elég nagy ügyfélkörrel (fodrász, szakmunkás vállalkozó) egyébként halálra vagy ítélve. Aki egy kicsit talpraesett az egy bölcsészdiplomával is még mindig el tud helyezkedni egy normális munkahelyen, mert ott van a kezében a papír. Diploma nélkül a legtöbb helyen szóba sem állnak veled. A magyar oktatási rendszer szégyene, hogy a Bp-i elit egyetemek (BME,BCE,ELTE) és az orvosi képzések kivételével, sehol nem kap az ember piacképes használható diplomát.
2016. márc. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!