Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki nagyon gazdag,...

Ha valaki nagyon gazdag, miért vesz magának "palotát"?

Figyelt kérdés

Ott van Szijjártó háza is, vagy nagy focisták háza, és még lehetne sorolni.


Bennem felvetődött a kérdés: MINEK?


Úgy értem: ha nekem milliárdjaim lennének, akkor sem kellene egy 30-40 szobás, hatalmas ház, mert teljesen felesleges, üresen kongana az egész (ha néhányszor van sok vendég, akkor is), plusz ugye a rezsije is egy talicska pénz, meg akkor takarítani vagy a takarítónőt fizetni, és így tovább.

Minek 1 embernek vagy egy pár tagú családnak akkora ház, amiben akár 10 család is kényelmesen elférne? Presztízs ide vagy oda, van ennek valami értelme?


Mi a jó abban, hogy valaki egymagában, vagy max a pár tagú családjával egy akkora házban lakik, amekkorára igazából az illetőnek semmi szüksége nem lenne?

Arról nem is beszélve, hogy a betörők potenciális élpontjai az ilyen hatalmas házak, amikben csak pár személy lakik.


Csak én vagyok vele így? Ti hogy gondoljátok?



2016. márc. 19. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nekik ez is egy státuszszimbólum. Nem azért kell a palota, mert szükségük van rá, hanem hogy mutogathassák és elmondhassák, hogy ők ezt megengedhetik maguknak.
2016. márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, hogy mindenki lássa: van mit a tejbe aprítani. Nem csak a gazdagok játszanak ilyet, a nép egyszerű gyermeke is sokszor beleszaladt. Dunát lehet rekeszteni a kertvárosokban felhúzott kacsalábon forgó, emelet+tetőtér+szuterénes kockaházakkal, amik már tíz éve ott állnak bekarcolva, vakolat nélkül, szedett-vedett drótkerítéssel, mert a húsz évig tartó "minden pluszpénzt beletolunk, mama, meglásd, érték lesz ez, eléldegél itten három család is, maradhatnak velünk a gyerekek" építkezés lendülete addigra fogyott el végképp. De ugyanez volt a híres-hírhedt "svájcifrankos Suzuki" korszakban az autókkal is: megvette a paraszt az ezres háromhengeres Swiftet egy fillér nélkül, "ingyenbe", aztán három év múlva, mikor még ki sem fizette, már okoskodott, hogy lehetne hitelátvállalással nagyobbra cserélni, mert a szomszédnak közben már Octaviára is tellett. Vagy hogy másik példát mondjak: okostelefonból is mindig nagyobb, vékonyabb kell, lehetőleg iPhone, akkor is, ha csak a Facebookot pörgeti rajta éjjel-nappal a droid. De ott legyen a hátulján az alma, mert akkor látszik, hogy sokba került (lásd még: óccsó kínai androidos iPhone-klónok). Nem újdonság ez, sokan szeretnek hivalkodni a vagyontárgyaikkal.
2016. márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Ez a palotásdi tipikus undorító rongyrázás, hogy mutogathassák másoknak, hogy nekik mekkora házra telik. Olvastam erről 2 nevetséges esetet. Az egyiknél vettek egy hatalmas házat, fényűzés, pompa, majd 1 év után el kellett költözniük egy társasházba, mert szinte a teljes vagyonukat elvitte a palota fenntartása, eladni meg már csak nagyon áron alul tudták, mert normális embernek nem kell ekkora villa.

A másik történetben egy hatalmas villában egy 4 tagú család lakott. Betörtek. És paródiába illő módon a betörő és az apuka/anyuka folyton elkerülték egymást a házban, mert akkora volt, hogy nem tudták belőni, hol van épp a betörő, ő pedig addig kirámolta őket (ékszerek, pénz) és meglépett.


Nekem sem kéne ilyen hatalmas ház. Normális ember nem akarja azt mutogatni mindenkinek, hogy van mit a tejbe aprítani, mert ez így az illető kb egy önjelölt céltábla lesz a betörőknek.

2016. márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 MZ.per.X ***** válasza:
93%

"ha nekem milliárdjaim lennének, akkor sem kellene egy 30-40 szobás, hatalmas ház, mert teljesen felesleges"


De aki megteheti hogy ilyet épít, az nem azt fogja nézni, hogy mi a létezéshez szükséges minimum, mert akkor mindenki ellakna panelban is. Ráadásul itt nem a 30-40 szobáról van szó, hanem arról, hogy egy halom dolgot be tudsz építeni, amit más nem engedhet meg, vagy külön fizet érte hogy használja.


Alapból ugye az ilyen házakban nem a 12 négyzetméter szoba a mérvadó, egy szoba akkora mint egy lakás, lehet egy marha nagy nappalid vendégek fogadására, étkező, dolgozószoba, luxus dolgok mint konditerem, medence, szauna.


Mondjuk ezektől függetlenül elsősorban magamutogatás, hogy ő ezt megteheti, meg neki ez lehet. Ami engem megmosolyogtat, hogy az ízlés nem jön a pénzzel, és olyan undorítóan giccses "palotát" építenek egyesek tornyocskákkal, meg oszlopokkal, hogy fáj ránézni.

2016. márc. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MZ.per.X ***** válasza:
71%

"Nem újdonság ez, sokan szeretnek hivalkodni a vagyontárgyaikkal."

Valahol ez itt is a kulcsmondat.


Elég csak megnézni, manapság 250-300 ezer forintnál járnak a csúcs telefonok, és mindenki viszi őket mint a cukrot. Vagy régebben egy nyomógombos 20-30 ezer forintból már jó volt, most már lassan 100 alattira nem mondják rá hogy "jó". Vagy ugyanígy minek vesz bárki Ferrarit, Lamborghinit? Fogyaszt mint az állat, fekvőrendőrön fennakad, száguldani meg hol száguldasz vele? De még a szimpla átlag nem túl gazdag fiataloknál is presztízs kérdés ki hogy öltözik, kinek milyen ruhája van, mindig az aktuális divat 15 ezres póló legyen rajta, mert az ezer forintos piaci az már gáz.


Na meg, ha úgy nézzük, az embernek egy élete van, egyszer van lehetősége elkölteni a pénzét, akkor minek üljön rajta.


És bizonyos körökben presztízs is a ház, úgy mint egy jó autó vagy óra. És mindenki azzal méri össze magát legjobban, akivel hasonló körökben mozog, így ők sem azt fogják nézni hogy milyen panel kapható 15 millióért.

2016. márc. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

Én azt bírom, amikor nem elég, hogy gagyi össze-vissza stílusú palotát építtet valaki, de még a pénz sem tart ki a végéig :D


A szomszédos faluban van ilyen. Messziről olyan a ház, mint egy templom, mármint olyan alakja van. Kis babaház-templom mix, elől egy nagyobb toronyszerű emelettel, mert hát földszintes nem jó ugye, az nem elég. Az ablakok még közelről is kisebbnek tűnnek, mint a normális ablakok, és az egész ház már évek óta bevakolatlanul áll, csak a téglás külseje látszik, mert addig volt csak pénz :D Se vakolat, se kerítés, se semmi. Hát nem mondom, "gyönyörűen" néz ki. Tipikus példája az olyan nagyzolásnak, amihez nem asszisztál az ember pénztárcája.

2016. márc. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zgyzgy ***** válasza:
81%

Ez csak az újgazdagokra jellemző, akik a tehén farából jöttek, összelopták a lét, és rázzák a rongyot.


Az igazi gazdag, akinek öröklött családi vagyona a múlt ködébe vész, nem hivalkodik, inkább igyekszik elrejteni a vagyonát.

2016. márc. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

Olyan cukik vagytok, ahogy találgatjátok, hogy mit is gondolhatnak, érezhetnek, csinálhatnak a gazdagok... :D Ők is emberek. Annyi a különbség, hogy ők nem foglalkoznak veletek, nem gondolkoznak azon, hogy nektek hogy elég egy kétszobás panel. Magukkal foglalkoznak. Úgy vásárolnak, úgy veszik a házukat, ahogy szeretnék. Nekik olyan megvenni a drága dolgokat, mint nektek az olcsót. Mivel más szinten élnek. Egyébként egy akkora házban van konditerem, van külön mosószoba, hatalmas nappali, akár külön moziszoba. És miért ne? Kinek fáj? Ja, nektek...

Én inkább ezt a kérdést tenném fel: minek kell 100ezres fizetésből élő embernek 200ezres telefon? Akkor is megveszi, ha hitelből van. Van, akinek összedől a panellakása belülről, szó szerint büdös, koszos, de a béemvé kell egy halom hitelből.

2016. márc. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!