Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek, ezeket a...

Mi a véleményetek, ezeket a lelki sebeket valahogy belehet gyógyítani?

Figyelt kérdés

Tehát hiszek Istenben ,de úgy érzem kevés a hitem.

Leírom körvonalakban a történetem.

Sajnos eléggé hátrányos a szociális hátterem.

Apukámat örökbe fogadták,mivel az anyukája korán meghalt, az apukája csak a két nagyobb gyermeket nevelte fel egyedül, a többiek nevelőotthonba,majd családokhoz kerültek. Sajnos az apukámnak kisegítő iskolába kellett elvégeznie a tanulmányait. A rokonaival nem tartja a kapcsolatot, szinte egyiket sem ismerem, a többséggel még csak nem is találkoztam. A nevelőszülei meg nem jönnek hozzánk,mióta anyuval összeházasodtak én is csak gyerekkoromban néha-néha találkoztam velük,mikor apu elvitt hozzájuk. Amit még majdnem lehagytam,hogy alkohol problémákkal is küzd, gyerekkoromban nem igazán foglalkozott velem, bár sztem nem is igazán volt a gyerekvállalásra alkalmas. Sokszor volt olyan alkalom,hogy sírva mondtam neki,hogy menjen minden hétvégén plusz munkát végezni ismerősökhöz,mert vele akartam lenni, meg persze félte anyuval kettesbe maradni,mert sokat kiabálta velem és sokszor megvert. ,,Munka" után meg gyakran jött haza ittasan, ezekről az esetekről jó néhány rossz emlékem megmaradt.

Anyunak csak 8 általánosa van, viszont több évig dolgozott vendéglátó helyen,mint pincérnő, több hotelban. Ő sem tartja nagyon senkivel sem a kapcsolatot, kivéve a testvéreivel,és őnekik a családjaikkal.

Az ő személyisége elég torz, néha gondolkozok azon,hogy lehet nem 100%-os. Gyerekkoromban elég sok szörnyű dologra rávett, többek között miatta molesztáltak, az ő beleegyezésével, elhitette,h. nem is vagyok velük rokoni kapcsolatba, vagyis egy hülye nagyon is közeli családtag volt az... :( :(

Néha én örülnék is neki,hogy ha nem így lenne. Fontolgatom is a DNS vizsgálatot, még ha sokba is kerül,de legalább nem leszek kételyek között.

Nem mondhatnám ,hogy megvolt közöttünk a szeretetteljes kapcsolat. Kiszámíthatatlanul viselkedett az esetek többségében. Mindig amikor leszidott vagy megütött , kis idő elteltével megakart ölelni, meg puszilni. Viszont ha én mentem oda hozzá, mindig mondta,h. most ne menjek oda hozzá, fújjogott...


Magamról pedig csak annyit írnék,hogy zárkózott vagyok , sok mindent magamba folytok, zárok, közösségben feszélyezve érzem magam mert, nem mindig tudom,hogy hogy kellene viselkednem. Az illemet nem igazán tudom,anyu nem mondhatnám,hogy tanítgatott.

Ennek ellenére normális általános/középiskolába jártam, majd később a főiskolával is megpróbálkoztam, de otthagytam mert nem tudtam rendesen felkészülni a vizsgákra. Hamarosan depressziós is lettem. A problémám,hogy ami sok mindenkinek természetes,nekem nem volt az és nem is lesz,mivel én olyan családban nőttem fel,ahol szinte minden másképp volt. Így az én viselkedésem is fura, mondták rám is ,hogy fogyatékos meg nem normális :( :( Még ha nem is a szemembe mondják,hanem burkoltan akkor is fááááj....

Olvasgattam a neten és elvileg a tudatalattimban sok olyan dolog van,amit úgy gondoltam,h. elfelejtettem de a mindennapokban meg mégis meghatározzák a cselekedeteimet. Ezért is lehet az,hogy néha tényleg nem logikusan cselekszek v. viselkedek.

Ezzel a környezetemre is teher vagyok. :( Jó lenne ezen változtatni.

Amúgy jobban belegondolva,mintha egy pszichopata nevelt volna fel....



2016. márc. 19. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem Te vagy a hibás,itt a családi háttér a legnagyobb gond!

Én a helyedben még egyszer megpróbálkoznék a fősulival,és megpróbálnék magamnak egy párt találni.A sulit azért mondom, hogy legalább Te vidd valamire,ha meg lenne egy párod,aki elfogad,melletted áll a lelked is hamarabb gyógyulna.

2016. márc. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mesélek valamit privibe ezzel kapcsolatban.
2016. márc. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem be lehet, bár nagyon nehéz. Próbáld meg elengedni a múltat. Nekem is voltak nehéz időszakaim, kislányként volt, hogy féltem ha közeledtek a hétvégék,inkább a suliban szerettem lenni. Én már megbocsátottam a dolgokat, egyetlen egy olyan dolog volt, ami nehezen ment, de lassan talán az is sikerül. Jó, hogy hiszel Istenben, mert Ő nagyon szeret téged és akármit is tettek az emberek veled, mindig erőt adott, ahhoz, hogy tovább élj, ezért is tudod most a soraimat is elolvasni. :-) Ne foglalkozz azzal, hogy az emberek mit mondanak, szeretik egymást butának, szánalmasnak, fogyatékosnak vagy akárminek nevezni, mert akkor azt hiszik különbek, pedig pont ellenkezőleg... Ne foglalkoztasson a locsogásuk. Csak arra figyelj, hogy Te szeretettel és erkölcsösen éld az életed, hogy lehetőleg senkinek a lelkében bántódást ne okozz. És ha így próbálsz élni, béke lesz a szívedben és az már segít, hogy a sebek se sajogjanak annyira.
2016. márc. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy ,de mondhatom azt,hogy az idő sok mindent begyógyít. Eléggé kielemezted az életedet és szerintem is ,ha találsz egy barátot, szeretőt akkor a normális párkapcsolat és az azzal járó célok sokat segíthetnek. Ugyan mindenkinek meg van a keresztje, de neked sok jutott a szüleid által úgy, hogy azok rendesen rárakták a hátadra. Ők is áldozatok, de aki szereti a gyerekét és elgondolkodik a saját sorsán nem akar a gyerekének rosszat. El kellene felejtened a múltadat és hátat fordítani azoknak, akik tönkretették a lelkedet. Nehéz helyzet, de ha nagyon akarod megváltozhat. Sok sikert és erőt!
2016. márc. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem négy dolog segített 1.(a Sérült Szülők Névtelen Csoportja, vagyis Adult Children of Alcoholics - 12 Lépés --ezt googleba keresd meg:) 2. A szomatikus vagyis érintés-terápia. Az érintés /szex nélkül/ (tánc, sport, művészet, vallási csoportbeli, akár masszázs/ az a szülői elfogadást jelenti a "belső árva" számára. Ez alapszükséglet. 3. Az EMDR /szem-mozgatásos terápia, nézz utáéna agoogle-on van magyarul is szöveg nem kell hozzá terapista, egyedül is működik...Elképzeljük a stresszelő mérgező sülőt - vagy más stresszt - egy képben és ide oda mozgatjuk a szemünket...Pár ülés után csökken a stressz. 4. Levezetés- a haragot (ami a depresszióban befelé, magunk ellen fordul - kifelé kell iránytani és párnába kiabálok, párnát verek és levezetem a stresszt. Nekem ez a négy gyakorlatilag megoldotta az árvaháziságból /majd a toxikus pszichopata - igen, nem "mintha" - szülőkből/ adódó sok-sok gondomat (ami évtizedekig blokkolta az amúhy jó képességeimet, ami a te szöveged is látható: rendkívüli tisztánlátásod megmaradt a sérülések ellenére. Rajta, hozd rendbe magad. Ezek mind ingyen vannak. (A sorstárs önsegítő csoportok is. HA nincs is mindenhol ACA, AA nagyon sok helyen van és az elveik maguk segítenek.)
2016. márc. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Együtt érzek Veled, tényleg. Sajnos a gyerekkor meghatározza az egész további életet, ezek a dolgok visszavonhatatlanul belevésődnek az emberbe. A személyiségfejlődéssel sokat javulhatsz, és nagyon boldog életed lehet - és reméljük, az is lesz! Addig is tarts ki, és hogyha nen bírod egyedül, csak valódi szakemberhez fordulj!
2016. ápr. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!