Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen esetekben a lány miért...

Ilyen esetekben a lány miért ártatlan az emberek szemében?

Figyelt kérdés

Volt egy arról szóló videó, hogy a lányokat könnyen elrabolhatják/megerőszakolhatják. Megrendezett volt (a lány nem tudott róla), csináltak egy kamu faceprofilt, egy jól kinéző sráccal. Bejelölték a lányt, persze az vissza is jelölte egyszerre, mert tetszett neki. Majd üzenetváltás, és 3-4 üzenet után már a lány bele is egyezett a találkozóba. És ott ugye történt ami történt (az elrablást játszották el), később meg a lánynak is elmondták, hogy megrendezett, meg stb.


És mindenki szörnyülködött, meg milyen veszélyes, meg szegény lányok, stb.

Természetesen nem az ilyen elrabolókat/megerőszakolókat védem, szó sincs róla, de az ilyen lány mégis miben ártatlan?


Mert hát:

Eleve miért kell vadidegeneket facebookon visszajelölni? Miért kell velük szóba állni? Miért kell velük 3-4 üzenet után találkozni? Aki ilyen könnyelmű és naiv az miért csodálkozik, ha könnyen bajba kerül??


Bár én fiú vagyok, de ha lány lennék, és bejönne valaki, én akkor sem jelölném vissza, ha nem ismerem! Pláne nem találkoznék vele pár üzenet után, főleg ha totál idegen az illető.

Csak én gondolom így?


Aki ilyen könnyelmű, az miért csodálkozik, ha neadjisten tényleg bajba kerül?



2016. márc. 20. 10:49
 1/7 A kérdező kommentje:

A videó is azt a "tanulságot" szűrte le, hogy "szegény szerencsétlen lányok, milyen nehéz nekik, milyen veszélyes nekik", elhiszem, hogy ez így van, de nem gondolnak abba bele, hogy ehhez a lány is "kell"? Mert ha ő nem egyezik bele a találkozóba, nem jelöl vissza idegeneket, akkor nincs ez az egész.


Ti hogy gondoljátok?

2016. márc. 20. 10:51
 2/7 MZ.per.X ***** válasza:
85%

Szerintem az emberek többsége megpróbál normálisan gondolkozni, és nem mindenkiben az ellenséget látni. Ennyi erővel sehol senki ne ismerkedjen, mert "ki tudja ki a másik". Persze az már vitathatóbb mikor valaki 2 szóváltás után megy szobára, vagy bármi sötét sikátorba, de ez azért a ritkább eset.


Ilyen esetben nem kell agyamenten az áldozatot hibáztatni.


Én is férfiként találkoztam már internetről lányokkal, chat, gyakorikérdések, stb, bárhol lehet ismerkedni. És nem raboltak el, én sem őket. Egyszerűen igazán ismerkedni élőben lehet, annak semmi értelme hogy fél évekig beszélgessünk, ugyanúgy kamuzhat. Volt aki hónapokig kamu képeket küldözgetett és nem vállalta fel magát. Ez nem feltétlenül könnyelműség, de nincs mindenkinek házi FBI adatbázisa hogy lecsekkoljon minden illetőt aki ismerkedni akar.


De ennyi erővel lehetne nézni a használt adás-vételt. Írsz hardveraprón, vaterán hogy ez meg az eladó, és jöhetsz mehetsz, idegenekkel találkozol, ott sem kérsz erkölcsi bizonyítványt előtte. Ha akar valaki akkor simán leüt és viszi a pénzed.


És azért nem a vadnyugaton élünk hogy minden szembejövő emberben a potenciális gyilkost kellene látni.

2016. márc. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell előítéletesnek lenni, csak bizonyos esetekben és mindig kell, hogy legyen az emberben egy adag egészséges félelem, amíg az illető be nem bizonyítja magáról az ellenkezőjét.
2016. márc. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 MZ.per.X ***** válasza:
89%

De ennyi erővel lehetne sorolni ezer példát.


Minek ültél repülőre, hát tudtad hogy lezuhanhat.

Minek szálltál hajóra, hát az is elsüllyedhet.

Minek ülsz autóba, hiszen az is veszélyes.

Minek ültél vonatra, hát mennyi kisiklik azokból is.

Minek mész ki az utcára, hát bármikor elüthetnek.

Minek mész biciklivel, hát tudhattad hogy előbb utóbb felborulsz.

Minek mész bankba, hát azt is bármikor kirabolhatják.

Minek mentél le a sarki boltba, hát tudtad hogy azt is kirabolhatják.


Vagy volt ismerősöm, aki maga ment oda 2 teljesen átlagos sráchoz, megkérdezni hogy XY busz honnan indul, leütötték, kirabolták, a fél fogsorát újra kellett építeni. Akkor most ő a hibás amiért megkérdezett valakiket az utcán? Hát hogy lehetett ilyen naiv...


Vagy ugyanúgy megesett már hogy elrabolta a gyereket a szomszéd, a barát, molesztálta a pap, a tanár.


De haltak már meg emberek síugrásban, Tour De France-on, autósportokban, bob versenyen, súlyemelésben, küzdősportokban, de még focizás közben is. Vagy autósportokban nézők is haltak már meg, ettől függetlenül senki nem úgy megy ki a Hungaroringre hogy előtte végrendelkezik.


Persze kell hogy legyen egy egészséges félsz az emberben, de ha most elkezdenék attól rettegni hogy mibe halhatok bele, akkor rövidtávon kicsinálna az idegeskedés.

2016. márc. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már bocs, de én nem hibáztatom agyamenten a lányt, de szerintem az ilyen könnyelműségnek ára van. Nem azt mondom, hogy csak ő a hibás, azt mondom, hogy ő IS hibás. Nem ugyanakkora mértékben, de hibás.
2016. márc. 20. 13:10
 6/7 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Ennyi erővel ne hordj rolex órát se, ha nem akarod, hogy lerabolják rólad. Ne rakd a tévét az ablak elé, ha nem akarod, hogy egy kint járó fazon gondoljon egyet és kiraboljon. Ne az legyen már a norma, hogy mindentől félni kell meg óvatoskodni. Ne legyél már h-lye.
2016. márc. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azert artatlan, mert semmi torvenybe utkozot nem tett.


Az, hogy felelotlen mar mas kerdes, de azt ne keverjuk a bunosseggel.

2017. máj. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!