Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Legyél bátrabb, magabiztosabb,...

Legyél bátrabb, magabiztosabb, állj ki magadért! Oké, de hogyan? Hogy tudnék (meg) változni?

Figyelt kérdés
Lassan 10 éve ezt hallom, hogy változzak meg vagy nem fogok érvényesülni.

2016. márc. 20. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az az alapja, hogy szereted magad és elfogadod az esetleges hibáidat. Ha így van, akkor megtanulsz nemet mondani, kiállni az érdekeidért, mert rájössz, hogy nem az a lényeg, hogy másoknak megfelelj, hanem hogy te elégedett legyél.
2016. márc. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tanulj meg nemet mondani, és állj ki a saját elképzelésed mellett. (pl. ha 35 évesen kezdenél neki az orvosi egyetemnek, akkor ne hagyd, hogy lebeszéljenek róla, ha TE tényleg szeretnéd)


Eleinte lehet, hogy többen el fognak fordulni tőled.

Ez nem baj, ők csak kihasználtak.

Értük nem is kár.

2016. márc. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nemrég kezdtem el dolgozni és szinte mindenben bizonytalan vagyok, hogy mit csinálok jól, mit rosszul. Nem tudom hogy szóljak emberekhez stb. És ebből is fakad az, hogy nem merek határozott lenni és kimondani azt hogy már pedig ez így van.


A bizonytalanságomnak tulajdonképpen nem csak ez, hanem több oka is van:

- mindig félénk voltam, mindig én voltam az egy akit bántottak iskolában

- nem nézek híreket, általánosan tájékozatlannak érzem magam és ezért nem is merek felvállalni egy nézőpontot, mert könnyen lehet hogy (információ hiányában) rosszul látom a dolgokat.

2016. márc. 21. 11:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Először az önbecsülest kell növelni ahhoz hogy nőjjön az önbizalom.

Tűzz ki kisebb célokat és érd el, bizonyits saját magadnak és élvezd a sikereket.és aztán tűzz ki egyre nagyobb célokat amikhez már igazán össze kell szedni magad hogy elérd.

Olyan döntéseket hozz amiket tűzön vizen át végigviszel és kitartasz mellettük akármi történjék.


A sok apro siker megalapozza az önbizalmat, a körömszakadtával elért siker pedig önbizalmat ad.


Ezek mellett mindenre lehetőségként tekints.pl ha kirugnak valahonnan azt ugy nézd hogy egy ujabb ajto nyilt meg neked máshol.

2016. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!